Skocz do zawartości

Kenwood rxd-24m - dobór podzespołów do kolumn


Michu94

Recommended Posts

Witam!
Posiadam sprzęt kenwood rxd-24m ale niestety nie mam kolumn, zatem chciałbym zbudować własne na podzespołach firmy stx.
Czy ktoś mógłby mi naświetlić na jakie parametry powinienem patrzeć kupując zwrotnice i głośniki? Dodam, że interesuje mnie system dwudrożny, głośnik niskotonowy + wysoko tonowy.

W załączniku dodaję parametry z instrukcji jesli to komuś pomoże.
Z góry dziękuję za pomoc icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pierwsza sprawa, to pomyliłeś działy. Zapytaj tu: http://forum.audio.com.pl/index.php?showforum=3

Druga sprawa, to zrobienie własnych kolumn, by dobrze grały nie jest taką prostą sprawą. Jeśli nie korzystasz z gotowych tzw. KITów,
czyli gotowych projektów i zakupionych odpowiednich głośników oraz zwrotnicy (obudowę możesz wyciąć sobie sam, ale też w konkretnych, obliczonych wymiarach), to mała szansa by taki zestaw głośnikowy zagrał choćby poprawnie.
Do tego trzeba mieć sporo wiedzy, potrafić to wszystko obliczyć i mieć jak to zrobić. A i tak tylko nielicznym udaje się stworzyć coś, czego da się słuchać, co gra poprawnie.
Możesz próbować, pytać, czytać o tym w necie. Kto wie, może Ci się uda? Albo skorzystasz z gotowych wzorów.
Tylko czy na pewno budowa takich kolumn będzie opłacalna i zagrają one jak tego chcesz? Bo jeszcze trzeba by to dobrać do własnego gustu, pomieszczenia i elektroniki.

Prawdopodobnie lepiej będzie posiadany budżet przeznaczyć na kupno jakichś używanych kolumn, które pewnie dużo lepiej zagrają od tego co zrobisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...