Skocz do zawartości

Onkyo TX-SR606 zamiana na wzmacniacz Stereo


bartex021

Recommended Posts

Witam wszystkich. Posiadam obecnie amplituner 7.1 onkyo tx sr606 kolumny to:
2x altus 110
2x małe kolumienki eastech
I mam pytanie czy jest sens zamieniać ten amplituner na wzmacniacz stereo z funkcją dzięki której może on grać jednocześnie kanałami A i B.
Pytanie te stąd, ponieważ chciałbym zamienić w przyszłości te małe kolumienki na dobre kolumny podstawkowe.
Myślałem nad Heco Victa,Monitor Audio, albo JBL
Surround ma też małą moc i jeżeli bym podłączył pod ten kanał kolumny podstawkowe to by dostawały mało mocy i nie miało by to sensu, więc chciałbym mieć 4 mocne kanały (2 na altuski 110 i 2 na te kolumny) a nie tylko 2 jak jest teraz.
Dodam że mój pokój jest mały (chyba 4 m na 3 m) i 7.1 by nie miało sensu.
Zaznaczam iż na chwilę obecną nie będę nic kupował.
MOŻE we wrześniu, ale to nie jest potwierdzone.
Muzykę jaką słucham to: Dance,Dubstep,Czarne Rapsy icon_razz.gif i Trochę klasyki (Metalica,Toto,AC/DC itp.)
Lubię duuużo basu, ale też średnice jak i sopran,
Prosiłbym o pomoc w wyborze, ponieważ czytając opinie ludzi nie mogę wywnioskować co jest najlepszym wyborem bo każdy ma inne zdanie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

P.S Tutaj macie moją konfiguracje robioną na szybko w paincie i zamiast tych podstawkowych kolumn są te eastechy.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz tak podłączyć kolumny, by równocześnie grały po 2 kolumny na 1 kanał (czyli mieć na froncie 2 lewe i 2 prawe kolumny)?
Wg mnie to bez sensu... Podobnie mam zastrzeżenia do jakości tych kolumn i sensu posiadania dużych kolumn w małym pomieszczeniu.
Jeżeli chcesz grać w stereo, to wystarczą 2 kolumny- warto by były lepsze od Altusów.

Oczywiście jeśli kochasz Altusy i podoba Ci się ich dźwięk to jest to Twój wybór i nasze sugestie nic Ci nie dadzą (podobnie jak to, by ograniczyć się do zwykłego stereo).

Dla mnie sens podłączenia 2 par kolumn jest wtedy, gdy słucham na zmianę w 2 różnych miejscach w pokoju (albo w dwóch pokojach) i używam raz jednych, a innym razem drugich (ale nie jednocześnie w 1 pokoju). Zrezztą tak właśnie mam w jednym zestawie icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem jak to wyjaśnić, więc w techniksach swego czas można było podłączyć 4 kolumny każdą pod inny kanał tak aby grały wszystkie jednocześnie.

DSC01446.jpg


Wiem że to nadal byłoby stereo a nie system kwadrofoniczny ale lubię jak mnie dźwięk otacza. Jak już mówiłem pokój jest mały i nie ma możliwości ustawienia altusów z przodu. A nie chciałbym ich zamieniać, ponieważ mam do nich duży sentyment.
Więc chciałbym dokupić przednie kolumny i wzmacniacz.
Tutaj macie mój plan ustawienia tych oto głośników.
Chyba wszystko dobrze wyjaśniłem icon_razz.gif

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie chcesz by w Twoim Onkyo grały 4 kolumny równocześnie (2 pary) to próbowałeś podłączyć drugą parę pod Zone 2

Jeżeli nie masz instrukcji do SR606 - to tutaj jest angielska
http://filedepot.onkyousa.com/Files/own_ma...6_En_A_Rev1.pdf

Pozdrawiam
PS. Plan rozmieszczenia kolumn już dałeś w pierwszym poście - nie musisz po raz kolejny zamieszczać tego samego rysunku...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczyłem inną kolumne kenwooda 40w do zone 2 i altusa do jednego kanału.
Zone 2 ma moc podobną do surrounda (może troszkę większą), więc odpada.
Wzmacniacz nie wyrabia przy altusach i zone 2 i się wyłącza. icon_surprised.gif
I jeszcze trzeba osobno podgłaśniać zone 2 i głośniki.
Więc jak pisałem wzmacniacz stereo (z tymi 4 parami zacisków) byłby najlepszym rozwiązaniem.
Ogólnie to dzięki za zainteresowanie się tematem i pomoc. icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze spróbować podłączyć dodatkowy wzmacniacz pod Onkyo - jeżeli masz taki w okolicy.

A zazwyczaj pomysł żeby wykorzystać sprzęt stereo zamiast wielokanałowego (w podobnej cenie) jest dobry, bo będziesz miał lepszy i mocniejszy sprzęt.

Napisz jeszcze czemu upierasz się, by grały 2 pary kolumn zamiast 1 pary?
Bo skoro amplituner się wyłącza przy Altusach to pewnie grasz głośno...
Mam nadzieję, że nie podłączasz dwóch kolumn pod jeden zacisk głośnikowy!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no w życiu nie podłączyłem 2 kolumn pod jeden kanał.
Za dużo się naczytałem o możliwości spalenia wzmacniacza przez złą impednację.
A chciałbym aby grały 2 pary kolumn, bo jak mówiłem mam mało miejsca (brak możliwości postawienia altusów z przodu).
I jakoś dziwnie bym się czuł gdyby głośniki grałyby tylko z tyłu.
Stąd też mój dziwny, ale do wykonania plan.

Pozdrawiam i miłej nocy. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kombinował jednak tylko z 1 parą kolumn.
Czu masz możliwość podłączenia węższych niż Altusy kolumn podłogowych z przodu?

A jeśli nie, to może duże kolumny podstawkowe (z większymi głośnikami niż satelitki - np. jakieś Magnaty lub JBL na 17cm niskośredniotonowych)?
Albo jako ostateczność (bo dobry sub do muzyki to wg mnie co najmniej tysiąc) pójść we wspomaganie subwooferem (jako absolutne minimum za używany to 500zł).

Cytat

Nie no w życiu nie podłączyłem 2 kolumn pod jeden kanał.
Za dużo się naczytałem o możliwości spalenia wzmacniacza przez złą impednację.


No to dobrze zrobiłeś - bo różne rzeczy dzieją się wśród początkujących (przynajmniej na Forum - bo bagaż doświadczeń mogą mieć różny) użytkowników. Więc wolałem się upewnić icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusy kupiłem nie dawno i nie chciałbym ich tak szybko zmieniać, a i tak nie mam w pobliżu żadnych innych, bo te kenwoody są kuzyna.

Kontynuując temat wzmacniaczy znalazłem takie 7.1 z 4 kanałami frontowymi icon_surprised.gif
1: Sony STR-DG720
2: Sherwood RV6030r
Nie żebym chciał kupować ale wiem że takie są xD
Wiec teraz pytanie najważniejsze (dla mnie icon_smile.gif )
O kolumnach w sumie pogadamy później, wiec jaki kupić wzmacniacz stereo z 4 kanałami ?

Panie RoRo, sam pan powiedział że:

"zazwyczaj pomysł żeby wykorzystać sprzęt stereo zamiast wielokanałowego (w podobnej cenie) jest dobry, bo będziesz miał lepszy i mocniejszy sprzęt."

Więc teraz takie mam pytanie.
Ile watów w kanale potrzeba do optymalnego działania altusów, bo kolumny podstawkowe podstosuje mocą podobną do altusów, aby się nie spaliły.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten denon wystarczy do altusów?
Bo jeżeli tak, to fajnie bo cena całkiem mała icon_wink.gif
A jeszcze tak tylko z ciekawości pytam.
Co sądzicie o wzmacniaczach Kenwooda i Cambridge Audio ?
Wiem Cambridge Audio to już wyższa półka, ale znalazłem azura 540a za 390zł, więc stąd to pytanie.
http://allegro.pl/wzmacniacz-cambridge-aud...6105950779.html
A jeżeli chodzi o kenwooda to dość mała cena:
1. http://allegro.pl/piekny-klasyczny-wzmacni...6104863311.html
2. http://allegro.pl/wzmacniacz-kenwood-ka-40...6050520059.html
3. http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-kenwoo...6115731678.html
4. http://allegro.pl/kenwood-ka-3080-wzmacnia...6112521291.html


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...