Skocz do zawartości

zestaw dla laika


haad

Recommended Posts

Witam
Jest kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt audio więc proszę Was o pomoc w wyborze zestawu dla mnie.
Posiadam pokój 50 mkw i chciałbym wyposażyć go w jakiś przyzwoity zestaw nagłośnienia.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

1500 zł +/-500 zł (choć wolałby nie przekroczyć 1500)

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

może być używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.

nie ukrywam że ciągnie mnie w kierunku KD, głównie dlatego że w przyszłym roku planowałbym zakup projektora, ale jestem jak najbardziej otwarty na propozycje stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

na razie brak

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

50 mkw

6) Jakiej muzyki słuchamy:

Rap, Rock, Muzyka alternatywna

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

zestaw raczej na lata, choć nie wykluczam możliwości rozbudowy za jakiś czas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

50 m2 i 1500 zł, to nie jest dobre połączenie (przynajmniej jeżeli chodzi o wyposażenie sprzętem). Nie wiem co kupisz za takie pieniądze. Nie jestem entuzjastą KD, ale zastanawiam się czy z takim budżetem nie lepiej byłoby uderzyć w stereo. Tutaj kupisz choćby Dali 450, które taki salon nagłośnią lepiej niż jakiś zestaw KD za 1,5 k.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.
Tego się właśnie obawiałem, że ten budżet może okazać się niewystarczalny. Jakim mniej więcej budżetem musiałbym dysponować do stworzenia sensownego zestawu KD dla 50 m pomieszczenia? A z budżetu 1500 - 2000 zł jaki konkretnie zestaw stereo polecałbyś?

rozumiem że taki zestaw nie byłby najlepszym rozwiązaniem http://allegro.pl/kino-domowe-onkyo-hdmi-u...43.html#thumb/1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

O ile amplituner jest bardzo fajny o tyle reszta kiepska. Musisz celować w używki. Co do amplitunera to poluj na podobny do tego w granicach 400 zł onkyo 605 606 607 Denon 1910 itp. Co do głośników obstawial bym używane magnaty quantum z serii 5 nie spotkałem tylko aby ktoś sprzedawał je w zestawie
Maja przeważnie dobre ceny i stan. Będzie problem z subem
Bo do takiej powierzchni nawet używany to ok 1000 zł.

Jeśli chodzi o stereo to Denon pma560 plus tannoy m4 lub f4.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz, będę polował na jakieś używki może coś ciekawego wpadnie i jak coś znajdę to znowu zapytam Was o opinie.


a co sądzicie o takich wynalazkach:

http://allegro.pl/koda-av-707v-3-sw-1000v-...50.html#thumb/2
http://allegro.pl/zestaw-kina-domowego-glo...6116579353.html
i stereo:
http://allegro.pl/dali-400-rewelacyjne-pod...6121460351.html
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-dali-s...6110221912.html

Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kwota 1000-1500zł na kolumny jest nadal aktualna?


Pamiętaj, że ta Yamaha to zakup opłacalny, ale nie jest to jakiś wielki mocarz (jak wyższe modele Yamahy).
Jeżeli grasz z normalnymi poziomami głośności to da się przeżyć - szczególnie jeśli w kinie domowym będziesz wspomagał się subwooferem.

Poza tym za jakiś czas - jak poczujesz taką potrzebę (i wolne pieniądze na ten cel w kieszeni...) to spokojnie sprzedasz amplituner (zostawiając odtwarzacz) i nie stracisz na tym icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstępnie jestem umówiony na odsłuch (jednak ze względu na fakt, że obecnie przebywam poza miejscem zamieszkania nastąpi on dopiero w pierwszym tygodniu maja) i jeśli będą grały przyzwoicie zamierzam je zakupić. Jako laik mam jeszcze pytanie odnośnie okablowania, czyli jakie kable kupić żeby to wszystko połączyć, rozpiętość cenowa trochę mnie przeraża
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przewody głośnikowe to najlepiej kupić przewody z przyzwoitej miedzi( bo zdarzają się stalowe miedziowane ). Na początek dobrze jest kupić coś taniego żeby nie było szkoda potem ich wymienić na jakieś inne z wyższej półki o odpowiednich cechach brzmieniowych. Do kanałów tylnych wystarczą 0,8-1,5 mm kw. Do kanałów przednich zwykle wybiera się 1,5- 4 mm kw. Przewody sygnałowe analogowe również nie należy kupować zbyt drogie , gdy jeszcze nie wiemy w jakim kierunku chcemy ukształtować brzmienie. Najlepiej jeśli już jakieś mamy to na nich zacząć używać sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Po prawie trzech tygodniach użytkowania mogę powiedzieć z całą pewnością, że jestem zadowolony z zakupy. jak na moje niedoświadczone ucho całość gra ładnie i czysto, myślę, że to dobry zestaw startowy. W przyszłości pewnie będę chciał go poszerzyć o subwoofer, ale to raczej dopiero gdzieś pod koniec roku. W tym miejscu jeszcze raz dziękuje wszystkim za wskazówki i pomoc w zakupie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...