Skocz do zawartości

Jaka karta muzyczna do komputera IBM PC?


zarejtowski

Recommended Posts

Audiofeelska muzyka, to temat bardzo "śliski" icon_wink.gif
Ale aby cieszyć się muzyką jak najlepszej jakości nie zastanawiaj się nad kartą muzyczną tylko nad jak najlepszej klasy zestawem stereo.
Oczywiście komputer mógłby być źródłem dźwięku, ale i tak dobra karta obrabia go tylko cyfrowo.
A większość dobrych wzmacniaczy przyjmuje sygnał analogowy.
Więc trzeba go przekonwertować. Do tego służy przetwornik cyfrowo-analogowy czyli DAC. Urządzenie pobiera sygnał cyfrowy z komputera i przesyła analogowy do wzmacniacza.
Są owszem niezbyt drogie wzmacniacze (i amplitunery stereo) z DACem na pokładzie, ale to są powiedzmy sobie średniej jakości przetworniki.
Te wzmacniacze, które mają takie wysokiej jakości są niestety bardzo drogie. Czyli jak pisałem lepiej kupić klasyczny wzmacniacz stereo i dobry DAC.

Jeśli jednak chodzi Ci o to czy taka karta znacząco poprawi jakość dźwięku puszczanego przez jakiś zestaw głośniczków komputerowych lub podłączoną miniwieżę, to na pewno nie tędy droga.
I dział wówczas nie ten.
http://forum.audio.com.pl/index.php?showforum=5
Spójrz choćby na ten wątek. http://forum.audio.com.pl/Komputer-jako-rd...rta-t42783.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja również skłaniałbym się do kupna osobnego Daca. Po pierwsze osobny Dac nie ogranicza Cię w wyborze, czy późniejszej zmianie wzmacniacza, a po drugie zapewne nie każdy Dac generuje jednakowe brzmienie. Wszystko oczywiście w zależności od jego ceny.
A Ty ile chcesz przeznaczyć na ten cel ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...