Skocz do zawartości

Konkretne ukierunkowanie


Recommended Posts

I proszę bardzo jest ciekawa oferta. Myślę, że sprzedający będzie skłonny na negocjacje, bo w mojej ocenie cena zawyżona. Duży plus tego ogłoszenia, to, że gramofon został kupiony od zaufanego kolegi z sąsiedniego forum. Jest pewność, że nie otrzymasz szrotu. Jedyny problem to przesyłka.
http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprze...8-os111983.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na ebayu patrzę i jest parę ogłoszeń ale i tak troszkę przekraczają mój budżet icon_smile.gif


Cześć.
Jestem tutaj nowy więc na wstępie chciałbym się przywitać.
Jestem od dłuższego czasu czytelnikiem tego forum (wielu rzeczy się nauczyłem) i też będę się rozglądał za jakimś sprzętem.

A co do gramofonu Thorens 318 to można go kupić w dobrym stanie na ebay.de poniżej 200 euro (nawet na 150e).
Tutaj jest oferta za 200e link ale gdyby trochę poczekać to pewnie możnaby kupić od kogoś innego taniej.

Pozdrowienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co do gramofonu Thorens 318 to można go kupić w dobrym stanie na ebay.de poniżej 200 euro (nawet na 150e).
Tutaj jest oferta za 200e link ale gdyby trochę poczekać to pewnie możnaby kupić od kogoś innego taniej.


Klemens,
ale chyba właściciel tego Thorensa 318 za 200 euro nie chce wysłać gramofonu do Polski...

Wawrzewik,
niestety ten modyfikowany Thorens to 1500zł, do tego dojdzie koszt wkładki.
Ale taki egzemplarz daje Ci pewność (no może "prawie pewność"), że kupujesz zadbany egzemplarz z pewnej ręki - a w dodatku zmodyfikowany.
Więc chyba warto przynajmniej zadzwonić i porozmawiać. Poza tym masz szansę dostać jakąś bonifikatę (choćby na podstawową wkładkę i wysyłkę).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

]ale chyba właściciel tego Thorensa 318 za 200 euro nie chce wysłać gramofonu do Polski...


Jest przy aukcji napisane, że nie chce. Ale tutaj na forum czytałem, że kuriera można zamówić samemu np. tutaj link. Jeżeli zamawianie kuriera to nie będzie kłopot Niemca to powinno być mu obojętne gdzie sprzęt pojedzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że za 200ojro kupię na ebeyu icon_smile.gif
Ale zobacz w 1 poście jaki wynosił startowy budżet icon_razz.gif
Budżet na pewno urośnie, i cały czas szukam coś ciekawego.
Wiem, że te za 1500 to już byłby dla mnie idealny zapewne.
I jutro tam zadzwonię. Tylko przekracza budżet 3-krotnie icon_smile.gif
Już sobie w głowię układam, że tego tysiaka udam, a tu zaś trochę więcej.
Porozmawiam zobaczymy. Także wielkie dzięki za czujność i rzucenie tematu.

Cały czas szukam w różnych pieniądzach, i coś takiego znalazłem, co powiecie ?

http://olx.pl/oferta/gramofon-marantz-6170...html#79518f9e85

http://olx.pl/oferta/dual-622-gramofon-now...html#95d0a675be

http://allegro.pl/thorens-td-105-mkii-gram...6147897288.html

Ten 2 to chyba tylko wizualnie przykuł moją uwagę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.de/itm/TD-318-MK-II-/33183...LoAAOSwtPZXHRdk

ten tylko jako porównanie:

http://www.ebay.de/itm/Thorens-TD-318-/222...SkAAOSwVllXHSCC

Popatrz, zastanów się, dopytaj o wysyłkę do Polski, to nic nie kosztuje. Pierwszy fajnie wygląda i stawiałbym na niego choć, nie wiem o co chodzi z pokrywą. Ten czarny to od jakiejś fleji i trochę zjechany, ale może i cena będzie znacznie niższa. Można kupić za 100 euro ewentualnie na miejscu dopieścić. Choć z tymi rysami na plincie będzie to bardzo trudne.



Eeee, zakończone i ceny raczej wysokie ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Pojeździłem po paru giełdach elektronicznych, i wykluł się jeden gramofon.
Cena jaką dziadek na giełdzie chcę za niego to 400zł.
Model to TECHNICS SL-2000.
Z tego co patrzę na aukcję, to cena dobra. Nawet jak mi nie spasuje to chyba go będę dał radę odsprzedać.
Stan wydaję się bardzo dobry. Jedynie lekkie rysy na obudowie.
Żałuje, że zdjęć nie porobiłem, Jedyne co pamiętam, że na wkładce był napis Panasonic.
Co radzicie ? Zawsze mogę odsprzedać, jeśli nie będę zadowolony i szukać czegoś lepszego.
Pytanie czy ten model w ogóle jest wart zainteresowania ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon typu DD czyli z napędem bezpośrednim. Ja osobiście bym nie kupował tego gramofonu. Gramofon ten często ma problem ze stabilizacją obrotów. Krótko mówiąc trzymaniem obrotów. Cholera wie jaką ma przeszłość. Może jakiś dj-ej go używał.
Wydaje mi się, że ostatnio pojawiło się kilka fajnych gramofonów na allegro.
Rozumiem, że z tych Thorensów nic nie wyszło?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się teraz zastanawiam, czy nie mając doświadczenia z gramofonami, może się mylę, to wybacz, nie powinieneś jednak kupić nowy gramofon.
Mam tu na myśli dwa rozwiązania, oba co prawda przekraczają Twój budżet, ale może warto się nad tym zastanowić.
Pierwsze z nich to zakup wyposażonego w liczne bajery (moim zdaniem zbędne) AUDIO-TECHNICA AT-LP120 USB, drugi to prosty gramofon, o innym podejściu i filozofii, co nie oznacza gorszy mianowicie Pro-Ject ESSENTIAL II. \oba w cenie ok. 1100 - 1300zł. Przy zakupie w dobrym salonie audio otrzymasz rabat 15 - 20 %.
Z gramofonami używanymi, szczególnie z niepewnego źródła jest tak, że na sam początek i tak musisz zainwestować jakieś pieniądze, a to w wymianę paska napędowego, a to we wkładkę lub igłę. Może się w końcu okazać, że w efekcie wydasz 1000 zł.
Z drugiej strony gdyby kupić stary gramofon od audiofila (nie od handlarza, który pisze, że dokonał gruntownego przeglądu, co często nie pokrywa się z prawdą), w dobrym stanie to wówczas masz gramofon o co najmniej o klasę wyższy od ww wymienionych a jednocześnie pewność, że długo pogra bez awarii. Niestety czasy tanich używanych gramofonów minęły i trudno trafić okazję.
Na allegro ostatnio pokazało się trochę Thorensów i jakiś wysyp niesamowity Pioneera 12D. Fajny, średniej klasy gramofon. Gdyby był od pewnego człowieka, to za 300 maksimum 400 zł warto kupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...