Skocz do zawartości

Stereo dla początkującego


robercuss

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Hehe rozumiem, ŻARTOWNISIE:) ok, to juz cos wiecej wiem, narazie bede polowac na sprzet, ktory kolega Profi polecil bo te pionerry sa duzo latwiej dostepne:) a tak orientacyjnie taki przyzwoity DAC jaki to koszt, mniej wiecej? Narazie jest to pytanie tylko czysto informacyjne. Jak sami podpowiedzieliscie narazie szukamy kolumn i wzmaka:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Canton ergo sc-s. Cena niecałe 800 zł, ale do negocjaji. Pytanie czy warto? Pisałeś Profi, że można wydrzeć nawet za 100 euro, pytanie moje czy warto dokładać i szukać jednak Rc-L/Sc-L? W sensie czy będzie spora różnica? Jakby nie patrzeć, gdybym kupił te Sc-s to mógłbym się szarpnąć na tego Myryad Mi-120 icon_smile.gif Swoją drogą - wydaje mi się czy ten wzmaczniacz nie ma regulacji niskich tonów ani wysokich? Przynajmiej nie widzę żadnych pokręteł od tego icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie warto - bo cena dobra, a model rzadko bywa.
Spokojnie dadzą sobie radę na Twojej powierzchni (mają jeden głośnik mniej niż eLki).

Poza tym zostanie Ci sporo na wzmacniacz (a nawet na DAC i/lub źródło).
A jak dorwiesz lepsze Cantony to bez problemu powinny się sprzedać!

Masz je gdzieś w okolicy, by sprawdzić je przed zakupem? Bo odbiór osobisty zawsze (no chyba że masz jechać na drugi koniec Polski, a czasu i chęci brak) jest najlepszym wyjściem.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są w Niemczech, nie wiem jak daleko od kuzyna bo dopiero jutro będę mógł to sprawdzić, jeśli nie będą daleko to podleci zobaczyć. Gość - tzn. niemiec pisze, że kolumny są w BDB stanie. Zauważyłem, że mają głośnik mniej, ale i tak opisane są jako 140W i pomyślałem, że to chyba i tak całkiem sporo jak na taki pokój jak mój a Ty tylko to potwierdziłeś RoRo. Zobaczymy jutro co z tego wyniknie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtych latach Ergo SC-S były modelem oczko niższym od SC-L, później oba zastąpione zostały odpowiednio modelami RC-S i RC-L. Większym braciom S-ki nieco ustępują, ale to również "szatany" icon_biggrin.gif . Grałem na nich 15 lat... (pokój 17 m^2). Za te pieniądze możesz śmiało brać. Ich ceny za miedzą cechuje dość duży rozrzut, 100 Euro to było najmniej, ale i przekraczały 300, przynajmniej spośród ofert, które monitorowałem. W ubiegłym tygodniu sprzedała się jedna para za 80 Euro z jakimś defektem. W Polsce były ostatnio chyba za jakieś 1200-1300 zł.

Zwróć tylko uwagę, czy te SC-S są z kontrolerem, bo do nich jest inny niż do SC-L. Osobno oczywiście jest do zdobycia, ale tak samo jak kolumny, rzadziej dostępny.

O modelu RC-S nie wspominałem , bo ten model jest na wtórnym rynku niczym biały kruk, cholera wie dlaczego tak rzadko się trafia w porównaniu do RC-L.

W kwestii regulacji barwy we wzmacniaczu uważam, że jest to zbędna rzecz. Dobry dźwięk nie potrzebuje korekcji. Zauważ, że im droższe wzmacniacze, tym mniej regulatorów. Firmy, które w najlepszych urządzeniach taka regulacje stosują, należą do wyjątków, a zastosowane podzespoły pochodzą z górnej półki. W Myryadzie regulacji barwy brak, osobiście nigdy mi to nie doskwierało i nie umniejszało frajdy ze słuchania muzyki.
Sprzęt ma służyć i podobać się Tobie, nie zmuszam do zakupu Myryada, tylko proponuję, ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie icon_cool.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi oczywiscie wiem, ze nie zmuszasz a ja tez nie madruje sie tylko czytam i wyciagam wnioski. Nie twierdze, ze to musi byc badz nie, po prostu spytalem:) kolega polecal tu tez spojrzec na pioneery, gdyby nie udalo sie dostac tego myryada czy cos innego polecasz? Pytam bo jednak ten myryad jest jak narazie 1 i to z defektem i kosztuje 350euro a to chyba sporo jak za sprzet nie do konca sprawny:) co do kolumn - niestety na zdjeciach nie ma kontrolera wiec pewnie gosc bez tego sprzedaje... zobaczymy co odpowie kuzynowi bo ja z niemieckim to raczej kiepsko:) wielkie dzieki chlopaki za pomoc, ale i tak jeszcze troszke Was pewnie pomecze:) chetnie bym Wam wszystkim po browarku badz jak kto woli dobrej wodeczce, whyski postawil:)

Koledzy a czy jakis wzmak do tych kolumn, grajacy wg. mojego opisu jaki dzwiek lubie, ale taki co bylby obslugiwany pilotem? Czy to juz wiekszy wydatek?


Koledzy a co sądzicie o PIONEER A-88X? Jak to gra? Pytam tylko dlatego bo w specyfikacji jest opisany, że gra już on niższych Hz choć nie do końca wiem czy to ma znaczenie jeśli chodzi o niższy bardziej miękki bas?

Czy coś z pilotem możecie też polecić czy to wyższa półka cenowa już? Pilot nie jest wyznacznikiem, przeżyje jeśli wzmacniacz go mieć nie będzie, ale po prostu pytam czy jest opcja dostania czegoś grającego jak opisywałem a jednak z pilotem icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego robercuss, bardzo chętnie Ci podpowiem co nieco, ale z braku czasu wolę telefonicznie. Zaraz idę spać, a w tym tygodniu raczej już nie wpadnę na forum. Jeśli wyrazisz chęć współpracy, odezwij się do mnie na PW, podam Ci swój numer albo wyślij swoje namiary.

Bo tak to tylko mogę Ci zagwarantować, że nawet jak obetną mi 9 palców, wolniej pisać nie będę icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ok a więc tak : Canton Sc-s kupione, co prawda nie są jeszcze u mnie, ale kuzyn w Niemczech ma je już u siebie(ma jeszcze jakieś kolumny swoje JAMO i twierdzi, że cantony grają nieco płytszym basem), ale narazie szukam do nich kontrolera i stąd pytanie -czy każdy będzie pasować? Tzn. wiem, że każdy da się podłączyć, ale czy efekt będzie równie dobry? Pytam bo większość sprzedawanych jest do modelu RC-L...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś może zaproponować jeszcze jakiś wzmacniacz grający nisko (tzn. ciepło z niskim basem)? Myryad nie jest w moim zasięgu - nie znalazłem go poniżej 350 euro do tego w niemczech więc cena minimum z przesyłką 1700zł... Pioneerów troszkę z serii reference widziałem, ale może znajdzie się coś jeszcze grającego przyzwoicie? Jeśli wygram dziś aukcje to kupię kontroler unit RC1 (chyba od wersji RC-L), ale z informacji, które znalazłem powinien pasować również do moich Sc-s.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy dużo lepszy wzmacniacz? Tzn. w co i jaką cene wtedy musiałbym celować bo szczerze mówiąc nie planuję po kupnie wzmacniacza przynajmiej przez jakiś czas jego zmiany... Czy wzmacniacz PIONEER A-676 lub Pioneer A-656mkII styknie? Czy możesz podpowiedzieć jaki DAC kupić? Ale tak do 500zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepszy wzmacniacz, to znaczy nawet lepszy od wcześniej wymienianego Myryada. Albo nie gorszy.
Bo chyba sugerujesz się obecną ceną Cantonów a także tym jak grają kolumny za podobne pieniądze.
A to są dużo lepsze kolumny niż wskazuje na to cena i ich dostępność.
Chodzi o to, że z Pioneerem który jest nie dość, że odpowiedni brzmieniowo, to jeszcze bardzo dobry w swojej cenie, poprawnie napędzisz te kolumny. I będziesz miał z tego dużo radości. Ale by się przekonać co naprawdę potrafią te Cantony trzeba im dać wzmacniacz nie tylko mocny, nie tylko bez większych wad, ale także bardziej finezyjny, mający lepszą rozdzielczość, mikrodynamikę, oddech itp. A to kosztuje.
Nie bardzo wierzę, że zatrzymasz się na zawsze na tym poziomie i nie zechcesz kiedyś czegoś zmienić, poprawić.
A jeśli już, to właśnie wzmacniacz jest tu "hamulcowym" lepszego dźwięku. I jego kiedyś warto by wymienić, nie kolumny.
Tak, kiedyś. Nie teraz. Tego Ci tu nie proponuję. Tylko wskazuję drogę dalszego rozwoju, jeśli będziesz chciał to zrobić.
Bo może nie będziesz i ... wówczas możesz spokojnie używać wzmacniacza Pioneer.
Te, które wymieniłeś poradzą sobie.

Co do DACów, są tu na forum lepsi specjaliści. Nawet nie wiem co oraz za ile można kupić. Może Cambridge Audio DAC Magic, albo Arcam rDAC? Czy coś Musical Fidelity?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel slicznie Ci dziekuje za cale zainteresowanie oraz poswiecony czas:) Cantony dzis dotarly do mnie (jupi!!!), kontroler o ktorym pisalem bedzie tez niedlugo. Wzmacniacze o ktorych napisalem znalazlem w cenie +- 600zloty a wiec caly zestaw nawet z dacem wyjdzie mnie w granicach 2000zl:) za kolumny dalem 160euro i kupilem dokladnie Canton Sc-s:) dziekuje wszystkim za zainteresowanie:) pewnie za jakis czas zmienie sprzet masz racje, ale jak narazie i tak jak dla mnie bedzie to milowy krok z tego co bylo dotychczas:) pozdrawiam

Zadam jeszcze jeszcze jedno być może głupie pytanie - czy są jakieś dobre DAC do podobnej kwoty jak podałem, ale np. z pilotem? O ile w ogóle takowe istnieją?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia typu DAC bardzo rzadko mają zdalne sterowanie. Bo i po co?
Widziałem kiedyś jakiś DAC z pilotem, ale był drogi.
Zresztą poszukaj na Allegro, niemieckim i angielskim Ebayu itp. Może coś takiego znajdziesz i zobaczysz ile kosztuje.

Po zakupie wzmacniacza i kilku dniach słuchania podziel się tu z nami swoimi wrażeniami jak to gra. Mam nadzieję, że ten zestaw trafi w Twój gust. Bo w takich wypadkach, gdy sprzęt nie jest dobierany podczas bezpośrednich kolejnych odsłuchów rzadko trafia się w dziesiątkę z brzmieniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przetworniki DAC ze zdalnym sterowaniem - ale jako używane to koszt 2 tysiące i więcej (choćby ATOLL DAC100SE, Audiolab Q-DAC oraz M-DAC, parę modeli XINDAKa ...).
Natomiast w cenie do 500zł to raczej nie znajdziesz takiego.

Moim zdaniem pilot się przydaje icon_cool.gif
Zarówno do regulacji głośności (np. przy współpracy z końcówkami mocy, starszymi wzmacniaczami czy wzmacniaczami lampowymi), jak i do zmiany źródła (pod warunkiem, że mamy parę różnych źródeł podłączonych do sprzętu).
Ale jak masz podpięte jedno źródło i pilot do wzmacniacza (albo sprzęt koło siebie), to faktycznie może być zbędny dodatek...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak obecnie więcej DAC'ów ma zdalne sterowanie. Jak pisałem nie interesuję się tym, to nie wiem.

Do zmiany źródła faktycznie mało potrzebny, bo rzadko ma się włączone dwa naraz.
Co innego zmiana głośności. Można to wykorzystać.
Choć takie tłumienie sygnału w domenie cyfrowej jest szkodliwe dla wysokiej jakości dźwięku.
Lepiej jednak użyć dobrego przedwzmacniacza albo choć regulacji pasywnej (na dobrym potencjometrze analogowym).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cantony dzis dotarly do mnie (jupi!!!), kontroler o ktorym pisalem bedzie tez niedlugo. Wzmacniacze o ktorych napisalem znalazlem w cenie +- 600zloty a wiec caly zestaw nawet z dacem wyjdzie mnie w granicach 2000zl:) za kolumny dalem 160euro i kupilem dokladnie Canton Sc-s:)


A na jaki wzmacniacz się zdecydowałeś?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie szukam wzmacniacza pioneera z serii reference, nie bede ukrywac, ze szukalem na wlasna reke czegos co mialoby pilot i gralo (przynajmiej wg opisu w testach) podobnie jak te pioneery (nisko, cieplo), ale jakos nie znalazlem jednoznacznych opisow dlatego odpuscilem temat. No chyba, ze ktos z Was cos podrzuci. Ogolnie chce w tym tygodniu cos zamowic. Opisac dzwiek bede mogl niedlugo, ale pokoj (ten docelowy) gdzie bedzie grac sprzet i postaram sie go w miare mozliwosci akustycznie ustawic bedzie gotow nie wczesniej niz za poltora miesiaca...;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel wielkie dzięki za odpowiedź, niestety modelu, który podałeś nigdzie nie widzę - ani na naszych ani niemieckich stronach... Jedyna dostępna wersja to MAP101. Znalazłem na allegro jeszcze coś takiego (ponoć lampowy) Advance Acoustic EZY-8, ale nigdzie nie widzę na Polskich stronach informacji o nich, pozatym nigdy z lampami do czynienia nie miałem... Skoro nie ma nic do tych 1500zł lepszego niż pioneery, to będe musiał obyć się bez pilota, bo np. takiego Pioneera A 656MKII znalazłem już nawet za ok 500zł.


Nie wiem natomiast czym różni się np. model : a656mkII a model 676 lub 757, 757MKII / 777... Nie wiem czy to tylko różnica mocy? Tyle tego jest, że oszaleć idzie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance Acoustic EZY-8 lampowe to ma chyba tylko wyjście sygnału z odtwarzacza.
W opisie jest informacja, że bazuje na odtwarzaczu MCD-203 II (swoją drogą - całkiem niezła konstrukcja).
https://www.stereo.de/hifi-test/anlagen/cd-...acoustic-ezy-8/

Jest to już lepszy sprzęt niż jego poprzednik EZY-7 (mocniejszy i z CD). EZY-7 można było kupić za ok.800zł (używany).
Jeżeli nie potrzebujesz CDka, to ten MAP-101 za 799zł tez nie jest zły. A pewnie dałoby się jeszcze trochę stargować...
MAP-105 pojawiają się co jakiś czas, bo nieźle się sprzedawały (miały rozsądnie skalkulowaną cenę w Polsce). Jest lepszy od 101, ale trochę droższy (ale warto dopłacić do niego).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pioneera, to wiadomo zawsze warto wybrać wyższy model i przy takich samych oznaczeniach mkII. Lepiej kupić coś z większą mocą do Twoich Cantonów.

MAP 101, to niższy model niż 105.
EZY 8, to amplituner stereo z odtwarzaczem CD w jednej obudowie. Taki kombajn. Fajna alternatywa dla mini wież, ale nie dla "poważnego" zestawu.
MAP 105 pojawia się od czasu do czasu. Lecz nie można przewidzieć kiedy. Jeśli możesz poczekać, to miałbyś naprawdę fajny, bardzo muzykalnie grający wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluje, poluje i cos upolowac nie moge tej 105-tki, ale kusi mnie ten 101, pytanie czy ogarnie ten wzmacniacz moje kolumny? Bo widze, ze mocowo troszke bedzie mu brakowac... i moze glupie pytanie - jak podlaczyc moje kolumny w wersji 4ohm? Bo sa 2 pary stykow przy kolumnach, ale obie tzn 2x + i 2x - sa polaczone ze soba...

Na oku mam tez pioneer a656 mkII, zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie pale sie jakos bardzo bo nie potrzebuje tego na gwalt, ale chcialbym wiedziec na czym stoje. Wybaczcie za niekonczaca sie ilosc pytan, ale nie chcialbym inwestowac w cos co moze nie zdac egzaminu.

A moze jeszcze xindak a-06?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...