Skocz do zawartości

Stereo dla początkującego


robercuss

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wcześniej zadałem istotne pytanie o to czy masz komputer stacjonarny czy laptopa. Przy konieczności użycia porty USB trzeba liczyć sie z gorsza jakością urządzenia. Creative Sound Blaster E5 to bardzo ciekawa karta dźwiękowa USB z zestawem wejścia i wyjścia cyfrowego w postaci optycznej. Obawiam się jednak ze do jej wykorzystania potrzebne jest stałe jej podłączenie do działającego komputera lub przynajmniej smartfona. To sprawi ze przy oglądaniu TV będziesz musiał mieć włączony komputer lub musisz w dalszym ciągu kupić drugi DAC do tego celu.
Musical Fidelity V90-HPA to z zasady wzmacniacz słuchawkowy wyposażony dodatkowo w wejście USB. Nie podłączysz do niego TV z wyjścia cyfrowego. Za to może działać jako karta dźwiękowa USB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego musialbym miec wlaczony komputer? Chodzi Ci kolego o zasilanie? Zglupialem juz calkowicie... jak tak dalej pojdzie to chyba nic nie kupie... jesli ten creative podlaczany jest przez tylko wyjscia optyczne to i tak d..a bo przeciez bede potrzebowal RCA, tak? Z tego co widzialem to ten musical fidelity ma wejscie i wyjscie RCA to czemu mialbym nie podlaczyc np TV? Chyba, ze chodzi o to, ze te przetworniki zmieniaja jakosc dzwieku tylko przez usb? W tym creative widze 2 wyjscia na sluchawki - nie mozna podlaczyc sie kablem jack-2rca i przez to na wzmacniacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative jest kartą dźwiękową i najprawdopodobniej potrzebuje jakiegoś procesora do funkcjonowania. Co do tego nie jestem absolutnie pewien. Obok pokrętła ma 2 wyjścia jack do podłączenia słuchawek. Jednak po drugiej stronie są 2 złącza USB i 2 gniazda jack. Jedno z nich to wejścia a drugie to wyjścia. Elektrycznie są to złącza analogowe. Jednak na ich dnie tkwią interfejsy optyczne - cyfrowe. Wejście analogowe może służyć również jako wejście dla mikrofonu. DAC to konwerter cyfrowo analogowy. Ma wejścia cyfrowe ( w różnych postaciach i wyjście analogowe ) Czasem różne urządzenia wyposaża się w DAC-i . E5 to karta dźwiękowa. Musical Fidelity V90-HPA to wzmacniacz słuchawkowy z wyjściem analogowym i wejściem ( również analogowym ), Wyposażono go w DAC , lecz tylko z wejściem USB.
W sprzęcie komputerowym standardem są gniazda jack. Bez problemu można kupić kable z jednej strony zakończone wtykiem jack a z drugiej wtykami RCA.
W świecie audio gniazda jack są traktowane niezbyt poważnie jeśli chodzi o złącza sygnałowe. Dlatego wyższej klasy karty dźwiękowe wyposaża się w gniazda RCA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu konkretnie wyjasnione... dziekuje!!!:) co nie zmienia faktu, ze nie wiem co kupic... bo zdania sa podzielone widze... do tego jeszcze kable... masakra;| chcialbym cos co ociepli dzwiek i da wieksza glebie basu by bylo go wiecej o byl bardziej miekki do mojego sprzetu - bo rozumiem, ze moj wzmak nie gra jednak cieplo wiec skoro juz i tak go kupilem to sprobojmy ten dzwik ocieplic, pomozecie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do powiedzmy 600zł nie kupię DAC-a, który pozwoli na podłączenie przez USB i przez RCA? Takiego jak opisywałem wcześniej, by pasmo przesunięte było nieco w dół? To już chociaż niech jest DAC, który pozwoli mi podłączyć komputer przez USB z wyjściem RCA. Najwyżej jako drugi do TV dokupię jakiś tani DAC i tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Creative SoundBlaster G5 się nada. Ppowinien być podobny do E5. Sądze ze jest pare lepszych kart dźwiękowych USB w tej cenie lub niższej. Lecz bardziej neutralnych lub o innym typie brzmienia. Z tego co przychodzi mi do głowy w w miare zbliżonej cenie, to Aune T1 mkII na allegro używany . Można w nim wymieniać lampę na inne i dalej modyfikować brzmienie w kierunku jaki nam się podoba. Musical Fidelity V90-HPA też może się nadać jeśli TV będzie miał osobny DAC. To są urządzenia tej samej kategorii. Czyli wzmacniacze słuchawkowe wyposażone w DAC USB. Tyle że z wyjściem analogowym w postaci RCA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te modyfikacje przez wymianę lampy to dobra zabawa icon_smile.gif i nie jest obowiązkowa. Na temat podłączenia ze złącza jack pisałem już icon_smile.gif . Są do tego odpowiednie przewody. Innej opcji niema. Nawet Toslink na dnie gniazda jack jest rozwiązaniem mobilnym i wymaga specjalnego przewodu optycznego lub odpowiedniej przejściówki.
Osobiście uważam ze ten Aune T1 jest znacznie bardziej sensowny niż jego odpowiednik Musical Fidelity.
A bawić się z lampami można długo po ogarnięciu całości. Pasuje do niego mnóstwo różnych lamp i co lampa to masz inne brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko skad wiedziec jak bedzie grac z ta lampa, ktora jest w niego wsadzona? Gdzie takie lampy dostac, za ile i jak je wymienic?;> czy ten aune t1 (bo widze, ze ma sporo gniazd) przepuszcza jako DAC rowniez sygnal z rca czy tylko USB z kompa na RCA? Wybaczcie ilosc pytan, ale moze to Was rozbawi nigdy w zyciu nawet na oczy nie widzialem DAC-a...

Kolego mobydick podana przez Ciebie aukcja jest opisana + AMP - co to? Bo znalazlem takiego Dac+a taniej, ale nie ma tego dopisku...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisałem . To jest w zasadzie wzmacniacz słuchawkowy z dołączonym DAC-iem USB. Jego jedyne wejście cyfrowe to port USB do podłączenia komputera. Wejście na RCA to wejście analogowe. Dlatego do TV potrzebujesz dodatkowy DAC. Przecież o to chodziło.

DAC + AMP oznacza że ten sprzęt to DAC i wzmacniacz( w tym wypadku słuchawkowy ) w jednym .

Jakby w opisie będzie pisało okazja , to nie każ mi tłumaczyć co to okazja icon_biggrin.gif.

Jeśli się sprawą zainteresujesz to będziesz wiedział gdzie kupuje się lampy elektronowe. Na razie szkoda czasu tłumaczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz poprzez kable szukać jakiegoś ocieplenia czy niższego basu to może poszukaj kabli Melodika. Może ktoś w Twojej okolicy ma, by móc podłączyć. I lepiej posłuchać, bo mi one niespecjalnie leżą. Kupiłem by sprawdzić czy usłyszę zmianę i teraz leżą.
Alphard są dostępne w sklepie internetowym. Ja kupowałem tutaj. Chyba f1angel znalazł kiedyś jakiś jeszcze sklep - podawany był na forum.
http://sklep.northern.pl/kabel-glosnikowy-...ci,3,10340,9685
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick przestań się nabijać ze mnie icon_smile.gif Choć być może należy mi się bo ciężko mi widocznie zaskoczyć o co biega... Znalazłem ten DAC za 600 zł i chyba zaraz go kupię. Muddy dzięki kolego, za poradę, ale niestety na tej stronie jest niedostępny kabel da vinci icon_smile.gif wpisujesz powyżej 5m i nie ma takiej liczby metrów dostępnych... Jestem prawie zdecydowany na przewód BITNER LP0202. Niezbyt drogi, a wg opisu bardzo podobny do dużo droższych kabli. Nie znam się na tym więc zaryzykuję a później będę myśleć, na pewno będzie lepszy niż obecne nawet nie miedziane przewody. Dodatkowo chcę zakupić przewód 2RCA PROLINK Futura nie wiem tylko czy 3 czy 5-cio metrowy a do tego Bananki TBC-051 Prolink.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze tu: http://alphard.pl/component/page,shop.prod...emart/Itemid,6/

Bitnera nie znam. Może lepiej dołożyć parę złotych i kupić kable używane? Na pewno będą lepszej jakości.

A interkonekty powinny być najkrótsze jak to możliwe.

Jeśli nie musisz, to nie kupuj końcówek do kabla głośnikowego. Dźwięku an pewno nie poprawią a pogorszyć mogą.
Goły kabel bardzo dobzre spełnia swoje zadanie.
Chyba, że znajdziesz końcówki z dobrej miedzi (pozłacanej, posrebrzanej, rodowanej), srebra czy fosforobrązu.
Od bananów lepsze będą BFA albo widełki. A końcówki zaciskane, zagniatane a nie zakręcane na dwie śrubeczki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powinien być zakończony wtyczkami w standardzie w jakim są wykonane złącza po obu stronach w urządzeniach. Dobrze jest aby był możliwie krótki. Przewody analogowe również powinny być możliwie krótkie. Do połączeń USB na większe odległości stosuje się specjalne przewody z aktywną kompensacją wpływu długości przewodu. Często DAC-i są sprzedawane z takim kablem na wyposażeniu. Taki przewód powinien wystarczyć, przynajmniej na początek. Jeśli się już osłuchasz ze sprzętem, wtedy możesz sprawdzić czy wymiana na droższy przyniesie korzyść.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzisiaj koles mial wyslac mi tego Dac-a mam nadzieje, ze kabel USB bedzie w zestawie. Co do przewodow glosnikowych Da Vinci - niestety na stronie, ktora podales kolego f1angel nie odpisuja na wiadomosci poszukam jeszcze, ale chyba bedzie lipa z tym kabelkiem...;/ myslalem juz czy nie zamowoc czegos ze sklepu koris i od razu z zacisnietymi widelkami, ale tam tez mimo, ze widelki kosztuja 34zl/szt. Sa z mosiadzu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do przewodow glosnikowych Da Vinci - niestety na stronie, ktora podales kolego f1angel nie odpisuja na wiadomosci poszukam jeszcze, ale chyba bedzie lipa z tym kabelkiem...;/ myslalem juz czy nie zamowoc czegos ze sklepu koris i od razu z zacisnietymi widelkami, ale tam tez mimo, ze widelki kosztuja 34zl/szt. Sa z mosiadzu...


Poczekaj jeszcze chwilkę. Dostaną nową dostawę. Mogę Ci podesłać Alphardy do próby - ja będę miał Quedy:) Jeśli Ci się spodobają, a mnie Quedy wniosą coś ciekawego, to dobijemy targu. Trzeba by tylko ogarnąć przesyłkę, co też nie jest kosztem z kosmosu, choć to dość ciężkie kable:)
Co do konfekcji, to jak f1angel i mnie radził - przynajmniej na początek lepiej próbować bez. Jeśli kabel będzie leżał - konfekcję dorobisz. Jeśli nie, to nie wyrzucisz kasy niepotrzebnie. A nie wszystkie można wykorzystać drugi raz.
Pewnie mnie tu wyklną, ale uważam za całkiem dobrą konfekcję Monster Quic "cośtam", takie bananki/widełki gdzie kabel się zakręca i można dość mocno go zacisnąć, gdzie powierzchnia styku będzie stosunkowo duża - większa niż przy śrubce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muddy, bardzo chetnie, natomiast ocenic sprzet bede mogl dopiero za jakis czas bo mam remont i nie wiem kiedy sie skonczy, ale w sumie tak czy siak jesli masz da vinci (zalezy jakie dlugie) to mimo wszystko moge je od Ciebie wziasc. Sprawdz sobie te quedy i jesli Ci beda odpowiadac daj znac jakie dlugie i za ile masz kabelki:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...