Skocz do zawartości

Stereo dla początkującego


robercuss

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Audiowit powiem szczerze, ze nie chce jakos specjalnie dzielic sie ta cena, ktora ja zaplacilem. Powiem tylko, ze patrzac nawet na rynek Niemiecki byla to nielada okazja, natomiast od czasu kiedy pierwszy raz tu napisalem posluchalem kilku sprzetow u znajomych i... Nie chcialbym by ktos odebral to co napisze jako sytuacje gdzie chwale to co mam, ale przyznam, ze cena nawet w PL jak za to co oferuja te kolumny jest i tak niezbyt wygurowana. Oczywiscie pisze to tylko na zasadzie tego co jakosciowo prezentuja soba te kolumny a nie porownujac ceny roznych rynkow. To jest oczywiscie tylko moje zdanie do ktorego nie kazdy musi sie przychylac.

A co do cen : wystarczy wejsc na zagraniczne strony by zobaczyc, ze mozna je kupic taniej niz u Nas, ale od kilku miesiecy jak szukalem tych kolumn znalazlem tylko jedne w sensownej odleglosci od mojego miejsca zamieszkania. Wiekszosc jest po prostu tak daleko, ze mimo wszystko ja nie odwazylem sie po nie pojechac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda icon_wink.gif domyślam się ile za nie daleś, a nie będę strzelał bo nie trafię icon_wink.gif. Zauważyłeś, że często polecane są cantony bo to pożądna firma. W całej swojej historii produkowali pożądny sprzęt. A jest stosunkowo niedroga. Może dlatego, że jest tego trochę u naszych sąsiadów. Cantony firmowo brzmią troche mało efektownie bo neutralnie w paśmie ale od tego jest wzmacniacz żeby je ''ukształtować'' jak chcemy. Ty masz audiolaba(pożądna marka z pożądnymi cenami). Sukces gwarantowany. Gdybyś miał jeszcze trochę mocniejszy wzmak byłoby jeszcze lepiej.
Fajnie, że jesteś zadowolony. Gratuluję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajac samego siebie pewnie na tym audiolabie nie poprzestane, ale jak na teraz starczy az nadto:) nie spodziewalem sie az tak dobrego wyniku. Co do cen cantonow to masz racje, ja moge od siebie dodac, ze przynajmiej na moim zestawie uwazam, ze te kolumny graja naprawde efektownie - z reszta niejeden znajomy jak mialem SC-Ski musial podtrzymywac szczeke zeby nie uderzyc o ziemie. Ja sprzet napewno bede polecac bo uwazam, ze absolutnie jest wart swojej ceny. Dzieki za wyrozumialosc audiowit:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bardzo cenne uwagi Robercuss.
A Cantony można polecać, bo rzeczywiście są porządne. Tylko potrzebują także porządnego napędu.
Racja, Audiolab jest ok. Ale jak uzbierasz na jeszcze lepszy wzmacniacz, to wówczas usłyszysz ile jeszcze mają do przekazania.
I tu masz do czego dążyć. Oczywiście odpowiednio dobre źródło, okablowanie, zasilanie też swoje zrobią, nie zaniedbuj.
Akustyka? No wiadomo. Podstawowa sprawa. Też zawsze coś tam jeszcze można zrobić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1angel jak sam widzisz - nie spoczalem na laurach, caly czas cos sie dzieje, niestety glownie przez komandora robionego pod sam sufit zepsula sie akustyka, firma twierdzi, ze musialbym pozakladac w kazdym rogu pulapki bassowe i to az po sam sufit - to niestety nie przejdzie. Kombinowalem juz z panelami akustycznymi za kolumnami a takze za miejscem odsluchowym, ale nie przynosi to odpowiednich efektow. Faktem jest rowiez, ze usytuowanie prawej kolumny nie jest najlepsze... Zrodlem jest aune mk2 jak wiecie i jestem z niego bardzo zadowolony z reszta okablowanie tez jakos bardzo nie psuje ogolnego poziomu (oczywiste, ze predzej czy pozniej beda zmiany), ale powolutku bede pchac do przodu. Uwazam, ze SC-Lki zostana na dluzej i nie sadze bym czul potrzebe ich zmiany bo jestem po prostu oczarowany. Nawiazujac do tego co napisales Profi - zgadza sie, pisales, ze tak bedzie, ale musze przyznac, ze az takiego efektu to sie nie spodziewalem:)

Koledzy, narazie wzmak zostanie, ale moze znow trafi sie jakas okazja, jesli macie czas/chceci to juz teraz poprosze o przyklady jakichs wzmacniaczy do tych SC-Lek zamiast mojego audiolaba. Wiem, ze to co napisze dla niektrych wyda sie zbedne badz przeklamane, ale coz lubie nieraz pokombinowac z barwa dzwieku a wiec fajnie gdyby wzmacniacz mial mozliwosc regulacji tonow niskich i wysokich. Jak bedzie miec pilot byloby genialnie, ale nie jest to koniecznosc. Cena max 2000zl oczywiscie uzywka. Pozdrawiam i poraz kolejny dziekuje za wszelka pomoc!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zanim zaczniesz szukać innego wzmacniacza najpierw posłuchaj dłuższy czas z Audiolabem i wówczas określisz w którym kierunku chciałbyś pójść z dźwiękiem.
Będziesz wiedział co Ci się podoba a co nie.

Co do wzmacniaczy jeszcze, to tak się jakoś dziwnie składa, że większość dobrych, dobrze grających nie posiada takich regulacji.
No po prostu są niepotrzebne w dobrze dobranym systemie. Tylko psują dźwięk. Owszem są takie regulatory we wzmacniaczach McIntosh czy Accuphase. Ale ile te wzmacniacze kosztują?
Już prędzej można takie gałki znaleźć w starszych konstrukcjach. Np. jakieś Sansui, Luxman.

Kable oczywiście wymieniałbym już po kupieniu nowego wzmacniacza, bo w tej sytuacji nie ma co dobierać ich pod Audiolaba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem już na jakieś wzmaki, ale niestety mega ciężko z ich dostępnością. Z testów właśnie z tego forum mam wrażenie, że spodobały by mi się np. : BC ACOUSTIQUE EX 222 ; BC ACOUSTIQUE EX-332D ; BLOCK V-120 co o nich sądzicie? Może coś w ten deseń polecicie? Jak widzę wszystkie mają również możliwość korekcji dźwięku icon_smile.gif. Powtarzam tylko, że narazie tylko się rozglądam - ale z SC-Lkami bylo tak samo i w końcu się udało icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstrzymał z bólami, uskładał trochę więcej pieniędzy i kupił do tych kolumn znacząco lepszy wzmacniacz niż Audiolab.
Bo tak, to mam wrażenie, że będzie to raczej "skok w bok" niż faktyczna poprawa jakości dźwięku.
Ale jeśli masz inną wizję, to oczywiście możesz próbować z jakimiś niedrogimi wzmacniaczami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...