Skocz do zawartości

Pierwsze audio do "Living Room"


ClearWire

Recommended Posts

Witajcie
Jest to mój pierwszy post na tym forum i chciałbym powitać wszystkich bardzo serdecznie!
Zamierzam kupić swój pierwszy zestaw stereo i liczę na waszą pomoc w wyborze sprzętu.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
~1200 zł (+/- 200 PLN)

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
* TV Samsung UE58J5200
* Xbox One

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
5,1m x 4,2m
Miesznie w bloku

6) Jakiej muzyki słuchamy:
Wszelakiej icon_smile.gif

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Jednorazowy zakup na kilka lat

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Oglądanie filmów oraz słuchanie muzyki. Mam domowy serwer na którym trzymam filmy i muzykę - cała biblioteka zgrana jest z płyt CD/DVD nie zamierzam używać zewnętrznych odtwarzaczy CD / DVD. Do tej pory oglądam i słucham muzyki za pomocą DLNA lub aplikacji zainstalowanych na TV (Plex, Spotify). Muzyka nie będzie odtwarzana bardzo głośno ze względu na niemowlaki oraz to, że mieszkam w bloku.

Z góry dziękuję za pomoc!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Miałbym pewna koncepcje tyle aż się prosi aby amplituner miał funkcje sieciowe. A to problem w tej kwocie. Ci do głośników poluj na tannoy m2 uniwersalne mocne dobre monitory albo z podlogowych dali seria blue. A co do amplitunera jeśli odpuścił byś wejścia cyfrowe i dlna to Denon pma860. Choć uważam że w twoim przypadku to akurat by się przydało.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Bardzo ładnie napisany pierwszy post i do tego rysunek. Niech inni biorą przykład :!:
Ale przeczytaj to jeśli jeszcze nie znasz: http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
I odpowiedz. Jak oraz gdzie mają stać kolumny? Aby wszystko było zgodne z podstawowymi zasadami.
Tu widzę tę trudność, że jeśli zachowamy zasadę trójkąta równobocznego (lub równoramiennego), to lewą kolumnę będzie zasłaniał stół z krzesłami.
Możesz pokazać na rysunku gdzie zamierzasz umieścić kolumny. Podaj odległości od ścian i mebli.
A kolumny jakie mają być? Podstawkowe czy podłogowe?
Bo taka powierzchnia pomieszczenia umożliwia zastosowanie takich i takich konstrukcji.
Jak daleko od ścian i mebli będą te kolumny stały? Albo na czym jeśli podstawkowe? Przewidujesz standy?

Rozumiem, że chcesz kupić kolumny i wzmacniacz. Czy masz jakieś szczególne wymagania co do nich?
Kolor albo pilot do wzmacniacza, czy jakieś funkcje, regulacje?
By cieszyć się dobrym dźwiękiem z twardego dysku z czasem musisz pomyśleć o kupnie osobnego DACa. Inaczej zagra tak sobie.
No, chyba, że masz w sprzęcie wyjścia analogowe (2xRCA - czyli L i R Audio) i tak podepniesz do wzmacniacza, to inna sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wasze odpowiedzi!

Na wstępie założyłem kwotę 1200PLN jeżeli jednak za dodatkowe ~400PLN byłaby funkcja sieciowa i amplituner miałby możliwość sterowania przez aplikację oraz funkcję DLNA lub podobną to jestem w stanie to rozważyć.

Dziękuję za linka, zasada trójkąta równoramiennego zostanie zachowana.
Stół który jest przy ścianie nie będzie aż tak bardzo zasłaniał kolumn. Ponieważ jest to pokój dzienny głównie przesiadujemy z dzieciakami na podłodze przed kanapą. W załączniku podałem przybliżone wymiary. Preferowałbym kolumny podstawkowe, stałyby one na solidnej szafce (duże, grube drewniane wykonanie)

Nie mam dużych wymagań - nie jestem audiofilem, ale czas skończyć słuchać muzyki na starym sprzęcie z komunii i głośnikach z TV icon_smile.gif Co do samego koloru, to preferowany czarne głośniki i czarny lub srebrny amplituner. Chciałbym spiąć TV i Xboxa z nim, jeżeli za 1600 znajdę coś z wyjściem LAN to też będzie to do rozważenia. J

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki widze mozna jeszcze rozstawić szerzej wowczas ten dystans wiekszy nie bedzie problemem.
jak dobrze poczekasz na okazje to trafi sie ciekawy ampli z funkcjami sieciowymi i sterowaniem z aplikacji.
Onkyo 8050 albo rn500 od yamahy poluj na te uzywki. to w miare "świerze" sprzety nie powinny byc wyeksploatowane choc oczywscie zalecam obejzenie osobscie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Od mojego ostatniego postu trochę minęło, przybyło w domu i priorytety się zmieniły :)

Zakupiłem kolumny Tannoy Mercury M3 w bardzo dobrym stanie. Teraz szukam budżetowego, używanego wzmacniacza + DAC

Myślałem o czymś do 400 - 500 + DAC.

Kolega S4Home zaproponował Denon pma860 ale do M2, znalazłem w dobrej ofercie CAMBRIDGE AUDIO A1 V3 co do DACa nie mam pojęcia (nie chciałbym stracić fortuny)

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na muzykalności, ładnej scenie - bierz, jeżeli lepiej, kontrolowany bas, szybszy, bardziej zwarty lepsza dynamika to np. Yamaha ax-396. ax-496 to tak 300-500 zł powinno się coś znaleźć. Niestety na daca już może zabraknąć.

Natomiast nie umiem Ci powiedzieć czy dobrze będzie z Tannoyami.

Edit: może źle zrozumiałem 400-500 wzmacniacz, a ile na daca?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...