Skocz do zawartości

Jakie glosniki do DENON AVR 1804


Kociek

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Zarejestrowalem sie u Was, poniewaz potrzebuje malej pomocy.
Dostalem taki zestaw - Denon AVR 1804 plus odtwarzacz DVD DENON DVD-1400.

Nie mam glosnikow i chcialbym kupic takie zeby to jakos gr?lo.


Sprzet bedzie w glownej mierze sluzyl do sluchania muzyki, nie czesto do ogladania filmow.

Poradzcie prosze co kupic, mi specyfikacja techniczna niewiele mowi, totalnie sie nie znam. Dwie kolumny powinny wystarczyc, ale czy do tego musi byc jakis subwoofer ?

Na wszystko chcialbym przeznaczyc nie wiecej jak 700 zlotych. Wybaczcie totalnie amatorskie podesjcie, ale nie znam sie na tym temacie a nie chcialbym kupic jakiegos badziewia, o ile za 700 zlotych mozna kupic cos dobrego.. icon_wink.gif

Moga byc oczywiscie uzywane elementy...

Dziekuje z góry i pozdrawiam!

Kociek

P.s Powierzchnia pokoju to 18m2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Niestety zestaw do kina domowego słabo się spisuje w odtwarzaniu muzyki stereo.
Do tego najlepsze są wzmacniacze stereo i odtwarzacze CD (ew. komputer plus DAC, odtwarzacze sieciowe, gramofony analogowe, tunery radiowe, magnetofony itp.)
Ale skoro masz już taki zestaw, to przecież nie wyrzucisz. Choć oczywiście mógłbyś sprzedać i kupić sprzęt do stereo. Może z czasem?
Budżet 700 zł, to nie rewelacja, ale da się coś znaleźć. Szczególnie do 18 metrów.

Subwoofera możesz używać do kina domowego. W stereo, dobrze dobranym, raczej się nie zaleca.
Ponad 90% nas tu stereolubnych forumowiczów takiego do słuchania w stereo nie używa.

Zadam jeszcze kilka pytań pomocniczych.
Może wiesz jaki rodzaj dźwięku lubisz? Ma być bardziej ostry, jasny, twardy, chłodny, agresywniejszy, ofensywny, konturowy, czy raczej łagodny, ciemniejszy, miększy, cieplejszy, relaksujący, soczysty i wypełniony w średnicy? Jeśli wiesz.
Jakiej muzyki słuchasz?
Kolumny (w stereo używa się dwóch) mają być standowe (podstawkowe) czy podłogowe?
Oczywiście muszą być używane, bo nowe to będzie byle co i nie podejmuję się Ci nic polecić w tej cenie.

Mimo, że to zestaw KD polecam na koniec, możesz później, jak uskładasz trochę pieniędzy, zaopatrzyć się w okablowanie z dobrej miedzi beztlenowej OFC, by dodatkowo nie degradować dźwięku.
No chyba, że masz już jakieś dobre kable głośnikowe i interkonekty (łączące CD ze wzmacniaczem). Jeśli tak to proszę podaj marki i symbole.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dziekuje za odpowiedz!

A więc odpowiadam na pytania:

Rodzaj muzyki to klasyczna, jazz, soul, czasem lekki pop więc dzwięki raczej łagodne i spokojne.

Co do okablowania tutaj też może być problem, ponieważ sprzęt dostałem nazwijmy to w spadku i nie mam pewności czy w okablowanie które mam jest kompletne.

Co do rodzaju kolumn, raczej podłogowe chociaż nie jestem do końca przekonany czy rozumiem definicje obydwu rodzajów.. icon_wink.gif

Wizja dwóch kolumn podoba mi się i będe bardzo wdzieczny za jakiekolwiek linki/propozycje.

Bardzo dziękuję!

Pozdrawiam
Kociek



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podłogowe, są to takie kolumny jak Sony, które pokazałeś. Stawia się je bezpośrednio na podłodze i dlatego tak się nazywają.
Kolumny standowe, podstawkowe, monitory (wyglądają tak: http://audiovideo.com.pl/podstawki-glosnik...dio-pl100.html). Takie kolumny stawia się na standach, czyli podstawach i dlatego nazywają się standowe albo podstawkowe.
Monitory, to nazwa wywodząca się od kolumn studyjnych, które też na ogół były niewielkie.

Co do Sony, to akurat ja bym Ci ich nie polecił z dwóch podstawowych powodów.
Firma ta nie specjalizuje się w kolumnach głośnikowych i raczej dobrych nie robi. A tu masz duże czterogłośnikowe kolumny za niecałe 650 zł. Nawet w cenie 1600 zł nie kupisz porządnych tak dużych nowych kolumn. Więc jaka to może być jakość, jeśli tyle z budżetu producent musiał wydać na głośniki i duże obudowy?
Drugi powód, to ten, że te kolumny będą za duże do Twojego pokoju. Możesz mieć masę dźwięku, duże podbite niskie tony przykrywające resztę, wszelkie subtelności.

Nie napisałeś jak daleko od ścian tylnej (za kolumnami) i bocznych możesz postawić kolumny. To ważne, napisz. Albo wklej rysunek pokoju z wymiarami, meblami i pokazanymi miejscami gdzie staną kolumny.
Ja w tej wielkości pomieszczeniu widziałbym zarówno większe monitory standowe jak i niewielkie podłogówki.
A nie takie kolubryny.
Zresztą z mniejszymi kolumnami, z mniejszą ilością głośników lepiej sobie poradzi Twój amplituner.

Ty pomyśl o rysunku i podaj wymiary a ja wstępnie poszukam kolumn, które mógłbym Ci polecić.


I na koniec uwaga techniczna.
Odpowiadając nie wciskaj przycisku Odpowiedz bezpośrednio pod postem ale ten nieco niżej w rzędzie z trzema innymi czerwonymi przyciskami.
Czyli czerwony przycisk Odpowiedz pomiędzy Szybka odpowiedź a Nowy temat.
Bo widzisz, że się robi bałagan. Niepotrzebnie cytujesz poprzednie posty. Przecież wiadomo komu i na co odpowiadasz.
A te cytaty które już są możesz usunąć wciskając przycisk Edytuj. Zaznacz tekst (podświetl na niebiesko) i wciśnij bakspace.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Porządki zrobione, temat juz wygląda przejrzyściej.

Zrobiłem rysunek odręczny, mam nadzieje ze wystarczy. Pokój ma 17,5 metra - 3,5 x 5.

Co do tych kolumn SONY, rzeczywiscie podejrzanie niska cena jak na takie kolosy i teoretycznie dobrą markę.

Zdjęcie wklejam poniżej - znakami X zaznaczylem możliwe miejsca ustawienia kolumn.

Dziekuje za poświęcony czas!

Kociek

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę na rysunku nad rozstawem kolumn będziesz musiał jeszcze popracować. Miejsce odsłuchowe to ten fotel w kształcie rombu?
Kolumny oczywiście musisz odstawić od tylnej ściany na kilkadziesiąt cm. Ustalisz to podczas odsłuchów.
Komoda trochę przeszkadza w symetrycznym wobec ścian ustawieniu kolumn. Nie da się jej gdzieś przesunąć?
Znalazłem małe ale dobzre grające kolumny podłogowe:
http://allegro.pl/kolumny-mission-m33i-i6116032478.html
http://allegro.pl/znakomite-canton-fonum-5...6114764417.html
http://allegro.pl/canton-fonum-501-i6114568485.html
I monitory. Ale do nich oczywiście potrzebne by były solidne, metalowe, masywne standy.
http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-b-w-...24.html#thumb/1
http://allegro.pl/monitor-audio-bronze-br2-i6129591140.html
http://allegro.pl/tannoy-mercury-m2-piekny...16.html#thumb/3
http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-dali...6124552702.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przejrzalem linki od Ciebie, poczytalem troche w internecie i zdecydowalem się na Canton Fonum 501 DC.

Jutro bede w domu i sprawdze jakie mam okablowanie. Czy moge liczyc na pomoc w doborze kabli?

Odpowiadam na pytania - miejsce odsluchu to fotel w ksztalcie rombu a komode mozna bezproblemowo przesunac. Jakie miejsce sugerujesz ? Czy ustawienie kolumn bezposrednio po lewej i prawej stronie telewizora to zly pomysl ?

Bardzo dziekuje za pomoc!

Kociek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy znasz temat akustyki i ustawiania kolumn. Jest o tym w niemal co drugim wątku. Ale może nie czytałeś?
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
Po więcej możesz się zgłosić do mnie na PW, podając adres mailowy. Jeśli zaniedba się akustykę i źle ustawi kolumny, to nawet najlepszy zestaw może zagrać słabo.

W ustawieniu kolumn ważna jest symetria otoczenia. Odległości, podobne wielkości mebli, materiały itp.
Czyli telewizor może być po środku (dokładnie) ale kolumny trzeba wysunąć przed szafkę.
Komodę trzeba by tak przesunąć, by nie wchodziła w pole trójkąta odsłuchowego.
Kolumny powinny mieć rozstaw pewnie ponad 2, 2,5 metra. Tak by utworzył się trójkąt równoboczny wraz z Twoim miejscem odsłuchowym. A ono też jak kolumny nie powinno być pod samą tylną ścianą.
Zresztą poczytaj. O konkrety dopytasz.

Oczywiście pomogę w doborze okablowania. Zobacz czy są jakieś napisy, oznaczenia na kablach?
Kable głośnikowe muszą być nie za długie w stosunku do rozstawu kolumn, ale muszą dać pole jakiegoś manewru.
No i powinny być jednakowej długości dla kolumny lewej i prawej.

A podziękujesz jak już wszystko złożymy i będziesz zadowolony z grania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, glosniki jutro bedą wysłane do mnie wiec mam nadzieje ze na weekend bedziemy juz testowac icon_smile.gif))

Zrobiłem zdjecia kabli. To wszystko co mam. Brakuje zdaje sie jednego kabla do polaczenia jednej kolumny (mam tylko jeden). Dwa zdjecie dodatkowych kabli, wstyd sie przyznac - nie wiem do podłączenia czego służą...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie głośniki tylko kolumny będą do Ciebie wysłane, to spora różnica icon_wink.gif

Szkoda, że nie zrobiłeś zdjęć kabli w całości, tylko fragmenty. Na pierwszym zdjęciu to są interkonekty. Ale wtyczek musi być cztery a kable dwa (para).
Drugie zdjęcie, to kontynuacja pierwszego, czy fragment trzeciego?
Trzecie to pojedynczy (chyba) interkonekt z przejściówką (to czarne - pewnie można odłączyć)?
Czwarte wygląda na kabel optyczny, cyfrowy (światłowodowy).

Kabli głośnikowych nie widzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie zlapalem z tymi 'glosnikami' jak juz napisalem posta icon_wink.gif

A wiec tak -

1. Fotka 1 i 2 to ten sam kabel i masz racje - jest para
2. Trzecia fotka to pojedynczy kabel z przejsciowka

Wiecej kabli niz te na zdjeciach nie mam, czyli kable glosnikowe trzeba kupic. Co polecasz ? Podejsc do sklepu stacjonarnego, zeby docieli kabel na konkretna dlugosc czy kupuje sie gotowe kable juz z zarobionymi koncowkami i konkretnym metrażem ?

Pozdrawiam!
Kociek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup takie kable: http://www.rselektronik.pl/product_info.php/products_id/3559
Są tanie a naprawdę dobre. Używa ich wiele osób z tego forum. I ja je mam w drugim systemie.
No i powinny pasować, do Twojego zestawu.
Jeśli nie potrzeba końcówek, to ich nie dajemy. Co kilka miesięcy trzeba będzie odizolowane końcówki kabli przetrzeć drobnym papierem ściernym, by zaczęły się błyszczeć. A co rok, dwa uciąć stare końcówki i odizolować nowe kawałki. Centymetr, półtora, nie więcej.
Pamiętaj, że dla obydwu kanałów kable głośnikowe powinny być równej długości, nawet jeśli elektronika stoi bliżej którejś z kolumn.

Muzyki słuchamy na kolumnach ze zdjętymi maskownicami. Są wyjątki, ale te kolumny do nich nie należą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...