Skocz do zawartości

Stereo do 2000zł


Harth

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Skoro możemy się liczyć z budżetem około 3000, to ja proponuję np.

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/15/221369.php
Te kolumny można wyjąc za około 2000 zł. jak się postarasz. Są w Warszawie.

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/16/222010.php
Dynaudio - tutaj trzeba by niestety już trochę wydać na wzmacniacz już na dzień dobry...

W ogóle jeśli Ci się bardzo nie spieszy, to poszukaj na hifi.pl i na Allegro kolumn, które są W Warszawie i okolicach.
W kilka dni mógłbyś zebrać sporo doświadczeń, łącznie z różnymi wzmacniaczami, które będą podłączone do tych kolumn.
Może jakiś zestaw byłby do sprzedania w całości, a bardzo by Ci się podobał?

Z drugiej strony znowu wracam do swojej propozycji "herezji" czyli skup się na jak najlepszych kolumnach i na resztę wydaj nawet tak mało jak 500-600 zł.
Możesz zacząć od słuchania ze swojego kompa z tanim DAC, czyli temat źródła potraktować na razie po macoszemu.

Kable głośnikowe całkiem dobre masz za kilkanaście zł/za metr (Alphard Da Vinci).
interkonekt pierwszy możesz kupić za około 50-60 zł.

I wszystko to (oprócz kolumn) potraktować jako stan przejściowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn nie chce nic sugerować, bo padło już kilka propozycji.
Natomiast co do salonów. Jedyny salon audio w Warszawie jaki sugeruję to AudioForte - kupuję tam od wielu lat. Szczerze mówiąc w innych nie kupuję. Oczywiście opinia jest subiektywna.
No może jeszcze Audiopunkt.
Nich RoRo jeszcze się wypowie w tej sprawie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdych kolumnach, zacząć banalnie od strony wizualnej np. na stan zawieszenia, choć o to, w solidnej marce i nawet kilkunastoletnich kolumnach bym się nie martwił ( no ale mógł np. kot podrapać ) , stan wejść na kable, stolarkę.
Potem najważniejsze, czyli równą pracę-głośność wszystkich głośników, czy nie ma z nich jakiś niepokojących odgłosów w czasie odtwarzanej różnej muzyki.
Tony wysokie w Elacach są dokładne, ale nie natarczywe ( dwie różne rzeczy), średnica i dół faktycznie nie jest mocno ocieplona, czy bardzo miękka jednak ogólnie brzmienie nie jest twarde( to jakby kontury są lekko wygładzone, wszak są twardsze kolumny), raczej przyzwoicie wypełnione i można nazwać dobrze kontrolowanym (przy różnych poziomach głosności) i zrównoważonym.
Faktycznie, sporo może czasami zależeć, jak napisał F1angel, od wzmacniacza, te skrajnie grające z bardzo mocnym charakterem, mogą narzucić mocniej swój charakter, zwłaszcza w górze pasma, lub kiedy wzmacniacz ma niedostatki niskich tonów. Wtedy może być zbyt analitycznie, lub mimo że elac ma fajny bas( zejście kontrolę), może brakować Ci powiedzmy ich ilości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze na pewno warto ich posłuchać.
Co do ceny to myślę, ze około 1500, 1600.
Jezeli będą grały dla Ciebie lepiej niż Dali, będziesz zachwycony, to sam ocenisz ile są dla Ciebie warte.
I oczywiście negocjuj 😊

Ale najlepiej posłuchaj jeszcze jakichś innych w Wawie.
Im więcej tym lepiej.


Jakby co to zawsze możesz kupic inny egzemplarz tych Elac.









Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie opisałeś czego słuchałeś w salonie audio. Tylko wspomniałeś o Dali Zensor. One są raczej miękkie, nieagresywne, nieco ocieplone. A co do kolumn grających twardo, sucho, jasno, czy natarczywie, to nie ma się do czego odnieść.
Wizyta w salonie miała być nauką dla Ciebie ale i pomocą dla nas.
Tak, to w dalszym ciągu jest zgadywanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w salonie ale nie na prawdziwym odsłuchu. Po prostu w różnych sklepach puszczono mi różne głośniki. Ale razem z żoną będę jechał na godzinny odsłuch do 'rasowego' sklepu audio w piątek i wtedy będę już wszystko wiedział na pewno. Także na razie bazuję na tym co już słyszałem. A pewnie po porządnym odsłuchu będę miał jakiekolwiek pojęcie o czym Wy piszecie icon_smile.gif. Ale też ciągle zawracam Wam głowę i podpytuje ponieważ chce wiedzieć o co w ogóle pytać w salonie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij wziąć ze sobą kilku (nie więcej) lubionych, zróżnicowanych i dobrze znanych nagrań.
Zapisz jakich modeli kolumn słuchałeś, na jakiej elektronice i nie zapomnij zapytać o kable jakimi to wszystko było podłączone. Najlepiej wszystko zapisz.
Niech Ci podłączą najlepiej do dość neutralnie grającej elektroniki kilka par różnie brzmiących kolumn. Od ostrych, jasnych, twardych, do łagodnych, ciemniejszych, miękkich, soczystych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się na odsłuch do RMS w Białymstoku. Jak mi będzie mało to pojadę jeszcze do Media-Centrum w Warszawie. Niestety w RMS nie wiem jeszcze jakiego sprzętu będę słuchał. Moglibyście więc napisać mi pokrótce czego warto? Tzn. jaki dzisiejszy sprzęt jest najbardziej podobny do modeli które krążą jako używane w cenie zestawu do 3000 zł? Czy też wystarczy że sprawdzę i zapiszę sobie to o czym wspomniał f1angel?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisz jakie kolumny i wzmacniacze mają, to można będzie Ci podać kilka propozycji.



Pytałem jakie mają, ale powiedziano mi że na miejscu sobie wybiorę. Z tego co patrze na stronie, mają dość sporo sprzętu, ale co będzie można odsłuchać to już nie wiem. Pewnie pokażą mi to co najpopularniejsze. Dlatego dobrze by było żebym mniej więcej wiedział co wybrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

proponuję Ci posłuchać Indiana Line Diva - chyba jest model 655 podłogowy w okolicach 4 tys.
to jest starsza seria, są też nowsze, ale nie wiem czy lepsze.
Tannoy Revolution.

Możesz też spróbować Dynaudio - widzę, że są DM 3/7 (tutaj jaśniejszy, mocny wzmcniacz).

Dla kontrastu jakieś Monitor Audio. Paradigm, Acoustic Energy.
Grają ostrzej.

Podobno Definitive Technology to jest coś, ja żadnych nie słuchałem.

I jeszcze może weź pod uwagę kolumny podstawkowe. Jeśli byłby u Ciebie w pokoju problem z basem, to większe monitory mogą być jak znalazł.
Firmy jak wyżej możesz wypróbować plus KEF LS 500 i R...

Koledzy może coś dodadzą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na odsłuchu z żoną.
Sprzęt, do jakiego były podłączone kolumny: Onkyo 8150, kable: Van Den Hul D352.

Kolumny:
Klipsch RP260 - naszym zdaniem za ostre, za dużo wysokich tonów, dźwięk atakował aż oczy szczypały icon_wink.gif
Castle Knight 5 - fajny miękki dźwięk, ale jednak za miękki; moim zdaniem był też płaski (żona tak nie uważa).
Monitor Audio Broznze 6 - trochę za ostre; miały nawet głębię dźwięku, ale to jeszcze nie to, poza tym wysokie dźwięki były trochę zbyt wyraziste, wybijające się z tła.
Tannoy XT6F - bardzo nam się podobały, kiedy grały głośno (dźwięk był i głęboki, i energiczny, ale nie atakował), jednak po ściszeniu brakowało przestrzeni i środka; z uwagi na to, że zazwyczaj nie słuchamy muzyki zbyt głośno, jest to minus tych kolumn.
Cabasse Java - wszystko fajnie, ale za duże jak na nasz pokój (23 m kw.); podobała nam się przestrzeń (słuchaliśmy też Cabasse Jersey, ale te się nam od początku nie podobały, miały płaski dźwięk).
Dali Zensor 7 - najbardziej przypadły nam do gustu, brzmiały dobrze zarówno głośno, jak i cicho (niezależnie od puszczanej muzyki - zauważyliśmy też, że jakość dźwięku zależy też od rodzaju muzyki). Najbardziej podobało nam się to, że było dobrze słychać i basy, i soprany, no i był ładny środek; dźwięk jakby nas otaczał.

Ogólnie stwierdziliśmy, że podoba nam się dźwięk ciepły, dość miękki, taki, w którym dobrze słychać basy (nie są przytłumione) i środek, głęboki, w którym jest przestrzeń. Pan, który nas obsługiwał, powiedział też, że lepsze byłyby dla nas kolumny efektywniejsze, czyli takie, w których dźwięk nie traci na cichym odtwarzaniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że posłuchaliście.
Coś mi się wydaje, że jednak warto by się zastanowić nad używanymi kolumnami. Bo wymagania masz/macie spore.
Jak już pisałem niejednokrotnie trzeba szukać maksymalnie dobrych kolumn w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.
Masz wówczas szansę kupić najlepsze kolumny na jakie Cię stać.
Co do Castle, to grają bardzo przestrzennie i plastycznie, ale... właśnie starsze i raczej wyższe modele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...