Skocz do zawartości

Stereo do 2000zł


Harth

Recommended Posts

Cytat

Bardzo dobre kolumny (Esa Ostinato2). Ale http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/17/222739.php


Ile Waszym zdaniem są one warte?

PS: czy waszym zdaniem warto dać 2500 zł za 2 letnie Dali Zensor 7? To trochę przekracza mój budżet, ale może warto... tzn. czy w tej cenie można dostać coś może starszego, ale lepszego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dali Zensor 7, są to fajne kolumny. Grają bardzo przyjemnie i bezpiecznie.
Ja nie dałbym za nie 2500 zł, bo za te pieniądze można kupić lepsze i taniej. Choćby wspomniane wyżej Esa ostinato 2, które grają bardziej płynnie oraz z większym wyrafinowaniem.
Dali są na pewno bardziej ocieplone.
Do Esa dałbym miękki, mocno ocieplony i łagodny ale mocny wzmacniacz. Minimum to Advance Acoustic MAP 105.
A wyżej, Musical Fidelity E 100 czy jakiś Atoll z serii IN.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dali Zensor 7, są to fajne kolumny. Grają bardzo przyjemnie i bezpiecznie.
Ja nie dałbym za nie 2500 zł, bo za te pieniądze można kupić lepsze i taniej. Choćby wspomniane wyżej Esa ostinato 2, które grają bardziej płynnie oraz z większym wyrafinowaniem.
Dali są na pewno bardziej ocieplone.
Do Esa dałbym miękki, mocno ocieplony i łagodny ale mocny wzmacniacz. Minimum to Advance Acoustic MAP 105.
A wyżej, Musical Fidelity E 100 czy jakiś Atoll z serii IN.



A czy jest szansa aby w tych pieniądzach dostać wzmacniacz/amplituner z możliwością puszczania muzyki przez WiFi (np. z tabletu, telefonu). Bo już nawet rozważałem z żoną czy nie kupić nowego Onkyo 8150 ze względu na takie możliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amplitunera stereo sieciowego, dodatkowo z bth to jest kilka np. Onkyo, Yamaha i inne. Rozumiem , że nie masz odtwarzacza, czy płyt cd ?
Według mnie jednak słychać różnicę jakości między puszczeniem muzyki bezprzewodowo z telefonu, a wkładając pendriva w wejście usb wspomnianego amplitunera/ów.
Zresztą, po co bawić się w "parowanie" urządzeń jak pendriva kosztuje parę zł i może być i prościej i lepiej ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do amplitunera stereo sieciowego, dodatkowo z bth to jest kilka np. Onkyo, Yamaha i inne. Rozumiem , że nie masz odtwarzacza, czy płyt cd ?
Według mnie jednak słychać różnicę jakości między puszczeniem muzyki bezprzewodowo z telefonu, a wkładając pendriva w wejście usb wspomnianego amplitunera/ów.
Zresztą, po co bawić się w "parowanie" urządzeń jak pendriva kosztuje parę zł i może być i prościej i lepiej ?



Nie mam odtwarzacza CD ponieważ nawet nie mam płyt. Głównym źródłem muzyki jest dla mnie Spotify. Pen drive na pewno daje lepszą jakość ale chcę mieć też możliwość puszczenia czegoś przez WiFi. Nie jako główne źródło muzyki, ale dostępne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję jeszcze stwierdzenie sprawdźcie elac FS 77. Można je dostać zarówno nowe jak i używane w dobrej cenie. Małe nie ingerują w pomieszczenie z miękkim nisko schodzącym i mocnym basem. Średnie na miejscu gora nie natarczywa.

Jestem bardzo ciekaw twojej opinii. Skąd jesteś? Może wypożyczamy kolumny...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi proszę, czy da się kupić używany wzmacniacz/amplituner w kwocie do 1000 zł tak aby miał WiFi i można na nim było odtwarzać muzykę nie tylko przez kable ale również z tabletu czy telefonu. Jeśli tak, to z jakimi kolumnami takie wzmacniacze będę współpracować trafić w mój gust? Dzięki takim informacjom mógłbym sam czegoś szukać. Bo na razie działam po omacku icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tak się ograniczać. Bo za tę kwotę kupisz marnie grający wzmacniacz/amplituner. Nawet nie wiem czy nowy, bo nie interesują mnie takie gadżety. Jeśli nawet napędzi jakieś przyzwoite kolumny, to nie w sposób prawidłowy albo poda barwy w sposób uproszczony czy zubożony.

Bardziej sensowne będzie kupno dobrego wzmacniacza stereo a później dokupienie przystawki do WI-FI.
Dźwięk z telefonu czy tabletu przez takie złącze będzie i tak słabej jakości. Szkoda dla niego psuć sobie potencjalne możliwości dźwiękowe systemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szkoda tak się ograniczać. Bo za tę kwotę kupisz marnie grający wzmacniacz/amplituner. Nawet nie wiem czy nowy, bo nie interesują mnie takie gadżety. Jeśli nawet napędzi jakieś przyzwoite kolumny, to nie w sposób prawidłowy albo poda barwy w sposób uproszczony czy zubożony.

Bardziej sensowne będzie kupno dobrego wzmacniacza stereo a później dokupienie przystawki do WI-FI.
Dźwięk z telefonu czy tabletu przez takie złącze będzie i tak słabej jakości. Szkoda dla niego psuć sobie potencjalne możliwości dźwiękowe systemu.



Ok. A o jakich przystawkach do WiFi mówisz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem, że są takie adaptery. Może poszukaj albo ktoś Ci podpowie gdzie można kupić? Ja się tym zupełnie nie interesuję, to nie zwracałem nigdy na coś takiego uwagi.
Jestem ortodoksyjnym stereofeelem icon_biggrin.gif .



Ok icon_smile.gif. A czy jest sens kupowac wzmacniacz wzmacniacz Onkyo TX8150 do 2000 zł (widziałem używane w tej cenie)? Jeśli nie to to poszukam najpierw jakiegoś adaptera WiFi żeby wiedzieć czy jest w ogóle taka możliwość, aby podłączyć coś takiego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że Ci już wspominałem o Daphile.

To jest darmowy system, specjalnie stworzony do muzyki.

Odpalasz na byle jakim komputerze, najlepiej sobie sprawić pasywnie chłodzony (czyli cichy) terminal za 150, 200 zł.
Możesz słuchać dzięki temu własnych plików, Spotify, Tidala i radia internetowego, co tam chcesz.
I wszystkim sterować z tableta/smartfona.











Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o współpracy z telefonem, tabletem to chyba chodzi Ci bardziej o wysyłanie muzyki bluetooth , a nie wi-fi. Odbiornik bluetooth to koszt od 80zł w górę np. http://www.conrad.pl/Adaptery-HIFI-Bluetoo..._168969_1320046 , http://allegro.pl/listing/listing.php?stri...mp;price_to=555 , http://allegro.pl/advance-wtx-500-bezprzew...4870530597.html . Odbiornik łączysz z wzmacniaczem za pomocą chinchy(rca) pozostaje pytanie o stabilność pracy takiego ustrojstwa icon_wink.gif wygodę parowania, stabilność pracy i czy nie szybciej i taniej kabelkiem za 20zł icon_wink.gif

Co do wi-fi sprawa jest dużo bardziej złożona bo odbiorniki wi- fi pasują w zasadzie do niektórych amplitunerów ( typu yamaha rn 500) które to funkcje sieciowe już jako takie mają!, brak im tylko bezprzewodowości sieciowej. Innymi słowy mają już odpowiednie wejście, oprogramowanie wewnątrz potrzebny im tylko dodatkowy element wifi(antenka)-moduł oryginalny ( ok. 150zł ) lub jakiś marki komputerowej ( od 40zł ).
funkcja wifi jest może wygodna jak ma się własną domową sieć, serwer z muzyką i lubi się takie rozwiązania.
Modułu wifi nie podepniesz przecież pod klasyczne wzmacniacze stereo bo to równie bezsensowne zadanie co podpięcie go pod lodówkę czy pralkęicon_wink.gif Kabel internetowy typu tzw skrętka sieciowa kosztuje 1 zł za metr, więc jeśli ma się już jakiś amplituner z funkcjami sieciowymi, chyba lepiej kupić dłuższy kabel .
Ja nie mam potrzeby słuchania radia internetowego po kablu, czy wi-fi, sieci domowej też nie mam, bo mam płyty cd, a jak nie chce ruszyć "4 liter" z fotela to mam włożonego pendriva w odtwarzacz i puszczam z plików co chcę.
Mnie takie "funkcje" bth nie kręcą, lubię też proste rozwiązania, jak pisałem skoro muzykę masz w telefonie użyj kabelka minijack-2rca i słuchaj muzyki, ( chyba że musisz ciągle skakać po utworach i telefon musisz mieć w ręku).

Cytat

czy jest sens kupowac wzmacniacz wzmacniacz Onkyo TX8150 do 2000 zł (widziałem używane w tej cenie)?


Skoro nowy można kupić za 2100-2200 to kupowanie używanego za 2000zł nie jest wyjątkową okazją. Używane klocki z drugiej ręki, nawet jeszcze na gwarancji, mają, czy powinny mieć zwykle sporo niższą cenę od sklepowej nówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...