Skocz do zawartości

Jaki kabel PHONO do gramofonu?


Recommended Posts

Panowie, kabel Melodika MDC1110 Purple Rain kupiony. Jutro idę odebrać osobiście. Będzie to para 1 metrowych kabli. Wszystko prawie już posiadam, wtyki, cynę, kabel masy, widełki do kabla masy, opaska termokurczliwa i jeszcze jutro przy odbiorze kabla wezmę opaskę nylonową, aby wszystko wsadzić do niej i żeby kable się nie rozchodziły :-).

Jeśli chodzi o ten kabel masy, to przy zakupie sugerowałem się zasadą, że nie powinien mieć mniejszego przekroju jak pozostałe przewody zasilające, ale może oczywiście mieć większą średnicę. Czy słusznie? A może są jeszcze inne "złote zasady"?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Kabelki gotowe! Wczoraj siedziałem prawie 4 godziny i mozolnie w najwyższym skupieniu robiłem te kable, ale było warto :)

W porównaniu z kablem dołączanym przez producenta gramofonu jest słyszalna różnica na korzyść mojego. Generalnie ten mój ma raczej barwę ciepłą. Nie ma wyostrzeń w najwyższych rejestrach, dźwięk jest bardziej czysty. Balans tonalny w równowadze, źródła pozorne dobrze czytelne. Głębia sceny dobra. Bas i dynamika również, więc czego chcieć więcej... :)

Kable nie licząc robocizny kosztowały mnie 100 zł, o satysfakcji ze zrobienia samemu nie wspomnę, bo to jest bezcenne... :)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...