Skocz do zawartości

STEREO 30mkW konsola, iPod, mp3


Lokals

Recommended Posts

Witam,

Bez zbędnych ceregieli potrzebuje zestawu STEREO i mam jakąś konkretną wizję, a ktoś kumaty niech mnie sprowadzi na ziemię jeśli to niewykonalne albo ewentualnie poda cenę i jakieś konkrety icon_wink.gif
Pokój ma 30mk2 - 6,5x4,5m. Rozstawienie głośników to raczej u mnie dowolność więc jeśli bedzię miało znaczenie to prosze o sugestie. Wejście do pokoju znajuduje się na środku dłuższego boku tego prostokąta.
Akutalnie nie posiadam nic, ani wznacniacza, ani kolumn, ani okablowania i nie wiem co jest jeszcze potrzebne. Wychowałem się na wieży technicsa sparowanej z dwoma kolumnami stojącymi Tonsila 110W które były za "krótkie" do wzmacniacza w tym zestawie, czegoś mi tam brakowało do zdjęcia majtek przez głowę, aczkolwiek czegoś takiego - a może powiem od razu że lepszego od tego - bym oczekiwał. Wiem że teraz odezwać się może fala znawców, że Tonsil to gówno, bez jakości po taniości a ich sława jest rozdmuchana, ale nie wiem jak inaczej mam opisać to czego oczekują moje uszy. Jak mnie ktoś zaskoczy i przeniesie na nowe poziomy brzmienia to tylko dodatkowe piwko poleci. Ma być dobrze podbite, czysto sopranowo, bez syczenia i buczenia basem bo ani techno ani innych łupan nie słucham no i to czego mi brakuje w klockach dwumembranowych - czyli tony średnie - ktoś mi kiedyś powiedział, że jak kolumna stojąca nie ma 3 membran, to nie wyciśnie wszystkich tonów stąd moje mądrości.
Nie jestem znawcą, ale lubię posłuchać muzyki lat 80, czasem ACDC, czasem rapciusza jakiegoś puszcze - ale do tego nie trzeba mi specjalnie komponowanego sprzętu, byle bit nie tłukł mi po głowie, a miękko masował - i takiego sprzętu potrzebuję, czyli czegoś pośrodku tego wszystkiego.
Dobijając w tych wywodach do brzegu, jest jeszcze jeden aspekt - czy istnieje wogóle możliwość aby dwie kolumny stojące o mocy nominalnej ok. 150-160W, mmiały dobrany taki wzmacniacz żeby móc do tego podpiąć byle jakie źródło dźwięku jakim jest np telefon( jakimś miniJackiem) albo może we wzmaku występują teraz (chyba że zawsze były icon_razz.gif) gniazda USB pod pendrawja, tudzież kablem podłączyć laptop albo konsolę, w ostateczności i TV łączony jakimś kablem - żeby to zagrało?
Budżet? hmmm około 2-2,5tyś złotych Polskich. Sprzęt może być używany, byle nie zeszmacony. Dużo gadania z mojej strony bo być może nie wiem o czym mówię w tych pieniądzach, ale nie wymagam Fortepianu Steinwaya, niech to gra przyzwoicie tak jak mówię - chociaż jak te Tonsile 110W z Technicsem, a nawet żeby ten Technics uzyskał coś co mu podoła - bo te Tonsilki to tak jakby nie nadążały za tym wzmacniaczem.

Uf. Koniec. Dzięki za zainteresowanie z góry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje preferencje zwróciłbym Twoją uwagę na kolumny Pylon Audio Pearl 25. To mocne, dynamicznie grający zestaw, który bez problemu prawidłowo nagłośni Twój salon.
Jako wzmacniacz wykorzystałbym Denon PMA-720AE, ewentualnie Yamaha A-S301. Denon jest trochę cieplejszy brzmieniowo, łagodniejszy, lepiej wypełniony w środku pasma. Yamaha natomiast jest bardziej rockowa, eksponując skrajne pasma.
Alternatywą jest amplituner sieciowy Yamaha R-N301. To trochę słabsze mocowo i klasowo urządzenie w stosunku do zaproponowanych wzmacniaczy, jednak na plus przemawia bogate wyposażenie sieciowe.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...