Skocz do zawartości

Onkyo NR-646 vs DenonAVR- X2200W


novembre

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Jestem nowy na tym forum i jest to mój pierwszy post.
Jako, że jestem na etapie składania mojego pierwszego kina domowego chciałbym rozpocząć dyskusje / prosić o pomoc w wyborze amplitunera kina domowego pod względem jakości stereo dla mp3, radia, radia internetowego, flac itd...
Mój wybór padł na Onkyo NR-646 i Denon AVR X2200W, na tą chwile jest mało informacji w necie na temat tych 2 pozycji (po za testami z których mało wynika z pozycji użytkownia końcowego , dyskusje pomiędzy tymi pozycjami są na forach zagranicznych ale nic konkretnego z nich nie wynika)
Zestaw kolumn pod te wzmacniacze to Taga 606 SE. kolumny będą połączone w bi-ampie. kable OFC 2x4mm na przód
Zdaję sobie sprawę że w KD oba zestawy zagrają super, ale który zagra lepiej w stereo.
Strony firmowe nie wiele mówią, a właściwie to strona Onkyo sama sie sprzedaje, mnogośc informacji o modelu a strona Denona to jakaś porażka, masło maślane bez konkretnych informacji.

proszę pomóżcie w wyborze który amp lepszy.
Onkyo mocniejszy i wiecej konkretów technicznych na stronie, np. lepszy przetwornik DAC, Denon ma Audyssey i .... niestety ze strony ciężko coś wywnioskować natomiast zdobył nagrodę What Hi-Fi.

dzięki z gory za zainteresowanie i pomic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Denon AVR-X2200W oraz Onkyo TX-NR646 to dwa bardzo podobne klasowo urządzenia, dwa najczęściej porównywane amplitunery. Wyposażenie jest bardzo podobne, w kinie domowym obydwa zagrają bardzo dobrze, natomiast rzeczywiście różnice będą słyszalne w stereo. Denon jest bardziej ciepły, trochę lepiej wypełniony w środku pasma, dociążony, miękki. Onkyo natomiast jest szybkie, dokładne, analityczne, bardzo mocne, energetyczne.
Tak naprawdę nie można jednoznacznie określić, który amplituner jest lepszy, zależy to od indywidualnych preferencji oraz konfiguracji kolumn. Jeśli będziemy wykorzystywali kolumny, grające jasne, analitycznie, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie Denon. Do kolumn miękkich, ciepłych idealnie sprawdzi się Onkyo.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych modeli. Na miejscu w salonie oczywiście mamy obydwa urządzenie, Onkyo także w dwóch kolorach. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mało informacji znajdziesz gdyż batalia pomiędzy tymi amplitunera mi trwa od paru lat. Są zwolennicy onkyo są zwolennicy denona. To trochę jakby wybierać między dwoma samochodami w tym samym segmencie zbliżonej cenie i wyposażeniu. Nigdy nie ma tak że wszyscy jeżdżą jedną marką.
Kiedyś było tak że Denon był bardziej dla osób hmm starszych doświadczonych może poukładanych onkyo natomiast dla młodszych lubiących dynamikę i pazur. W związku z wprowadzaniem coraz większej ilości funkcji te różnice się zacierają.

Może opowiem oo krotce:
Różnice:
Inna kalibracja, przetwornik dac, większą ilość terminami w onkyo, możliwość szerszego przyporządkowania kanałów. Brak możliwości sterowania basaki i sopranami przy włączonym audyseey w denonie. Różnice w odtwarzaniu plików z USB. Nieco inny dźwięk. Twardszy i wyższy w onkyo.
Podobieństwa; wyposażenie, dts x ,atmos, procesor wizyjny, 2 HDMI out. Plastikowe fronty, druga strefa,

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,
Denon AVR-X2200W oraz Onkyo TX-NR646 to dwa bardzo podobne klasowo urządzenia, dwa najczęściej porównywane amplitunery. Wyposażenie jest bardzo podobne, w kinie domowym obydwa zagrają bardzo dobrze, natomiast rzeczywiście różnice będą słyszalne w stereo. Denon jest bardziej ciepły, trochę lepiej wypełniony w środku pasma, dociążony, miękki. Onkyo natomiast jest szybkie, dokładne, analityczne, bardzo mocne, energetyczne.
Tak naprawdę nie można jednoznacznie określić, który amplituner jest lepszy, zależy to od indywidualnych preferencji oraz konfiguracji kolumn. Jeśli będziemy wykorzystywali kolumny, grające jasne, analitycznie, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie Denon. Do kolumn miękkich, ciepłych idealnie sprawdzi się Onkyo.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych modeli. Na miejscu w salonie oczywiście mamy obydwa urządzenie, Onkyo także w dwóch kolorach. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą,



witam, dzieki za podpowiedz,
niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia osobiscie obydwu zestawow gdyz mieszkam w Irlandi a tutaj ciezko o dobry sklep Hi-Fi (coz, specyfika rynku na ktorym kroluje soundbar icon_sad.gif )
co do kolumn to posiadam Tage 606 SE, jak one sie sprawdza z kazdym z tych amplitunerow? - pytam bo, jako salon audio, na pewno niejednokrotnie (tak mysle) mieliscie odsluchy na tych kolumnach icon_smile.gif
czytalem gdzies ze Denon ma "gorszy" (subiektywne opisy, odczucia) bass, na ta chwile nie posiadam subwoofera ale jeli poczuja taka potrzebe to dokupie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice:
1. Inna kalibracja - na + dla Denon - Audyssey (tam mi sie wydaje po przeczytanie nastu stron na roznych forach)
2. przetwornik dac - na + dla Onkyo; Przetwornik ośmiokanałowy C/A Hi-Grade - 384 kHz/32-bit (AK4458) ; czy roznice sa az tak zauwazalne w dzwieku (glownie mp3 i internet radio) by brac to jako wazny element rozniacy te 2 ampliyunery ?
3. większą ilość terminami w onkyo - nie widze u siebie zastosowania
4. możliwość szerszego przyporządkowania kanałów - nie widze u siebie zastosowania
5. brak możliwości sterowania basaki i sopranami przy włączonym audyseey w denonie - czy jest to uciazliwy "-" dla Denona ? robi to jakas wielka roznice?
6. różnice w odtwarzaniu plików z USB. Nieco inny dźwięk. Twardszy i wyższy w onkyo - chyba wole Denon za ciaply dzwiek ale czy to sie zgra z taga 606 SE ?

nie wiem czy sam sobie nie odpowiedzialem wlasnie na pytanie ktory wybrac ale jak zaznaczylem wyzej, ten przetwornik C/A ma az takie znaczenie.

dodatkowo nie bardzo rozumie opisu Onkyo:
Wzmacniacze wysokoprądowe zrealizowane na tranzystorach ? autentyczna reprodukcja dźwięku - ???? magia marketingu czy realne lepszy dzwiek ?

kolejna sprawa to BT:
Onkyo:
Wbudowany Bluetooth v. 2.1+EDR (profile A2DP v 1.2, AVRCP v 1.3) z ) z Advanced Music Optimizer DSP Technology
Denon:
tylko zaznaczone w opisie ze "ma" icon_sad.gif

kolejna sprawa, Onkyo posiada "Zaawansowany system rewitalizujący dźwięk skompresowany Music Optimizer (pracuje również przy sygnale Bluetooth)"
czy Denon tez tak ma ze i na BT dziala?

sorki za mnogosc pytan ale strona Denona jak juz pisalem wogole nie jest przyjazna dociekliwemu klientowi icon_smile.gif

mam nadzieje ze moj post pomoze tez innych szukajacym wiedzy w tym temacie

dzieki za podzielenie sie wiedza i opiniami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz już jesteś bliżej niż dalej sam poszukiwań a to dobra droga.
Te tagi są ok do obydwu amplitunerow. Więc nie ma problemu z ich podkaczrnirm. Pod kątem dźwiękowym.

Czy ten przetwornik będzie ci potrzebny? Pewnie nie i nie poczujesz różnicy, ale szczelam że może być podobnie przy audysseyu, gdzie dynamic volum nie wykorzystasz bez suba.

Denon też jest zbudowany na tranzystorach. Więc tu różnicy nie ma
Onkyo ma lepsze bt o ile wogole można mówić o dobrej jakości w tym przesyle.

Music optimizer działa. Wiem że Yamaha też to ma i Pioneer w denonie nie znalazłem co nie znaczy że nie ma.

Nie ma richera w Irlandii? Maja teraz na nie super ceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

No widzisz już jesteś bliżej niż dalej sam poszukiwań a to dobra droga.
Te tagi są ok do obydwu amplitunerow. Więc nie ma problemu z ich podkaczrnirm. Pod kątem dźwiękowym.

Czy ten przetwornik będzie ci potrzebny? Pewnie nie i nie poczujesz różnicy, ale szczelam że może być podobnie przy audysseyu, gdzie dynamic volum nie wykorzystasz bez suba.

Denon też jest zbudowany na tranzystorach. Więc tu różnicy nie ma
Onkyo ma lepsze bt o ile wogole można mówić o dobrej jakości w tym przesyle.

Music optimizer działa. Wiem że Yamaha też to ma i Pioneer w denonie nie znalazłem co nie znaczy że nie ma.

Nie ma richera w Irlandii? Maja teraz na nie super ceny.




dzieki za podpowiedzi

szprzet zakupiony
DENON X2200W i jestem mega zadowolony, polaczony w bi-amp

Music Optimizer w Denonie nazywa sie Restorer i ma 3 mozliwosci regulacji

jest Richer w Irl polnocnej i tam kupilem za 375e z przesylka (mega deal icon_smile.gif - juz nie ma tej promocji teraz to 470e
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może opowiem oo krotce:
Różnice:
...... Brak możliwości sterowania basaki i sopranami przy włączonym audyseey w denonie....




dla potomnych icon_smile.gif

jest mozliwosc regulacji basow i sopranow w Denon X2200W przy wlaczonym Audyssey

w momencie jak gra film lub myzyka (dowolne zrodlo) trzeba wcisnac przycisk OPCJA (OPTION) na pilocie i tam jest regulacja tonow.

pozdrawaim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na prawdę? To bardzo przepraszam icon_wink.gif szukałem tej opcji stosunkowo długo i gasilo mi się wówczas audyssey.

Zatem w porządku.

Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania




działa, działa icon_smile.gif icon_wink.gif
jest jednak warunek, Dynamic EQ musi być wyłączony
MultEQ XT i Dynamic Volume mogą być włączone

jesli Dynamic EQ jest włączony opcja ta znika i pojawia sie tylko możliwość regulacji dB +- poszczególnych kolumn

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a jednak!!

Wiedzialem ze bylo cos takiego.
Dynamic EQ wiele zmienia. Masz suba? Wowczas zobaczysz jaka jest roznica w Dynamic EQ ON i OFF.

Pozdrawiam



no, niestety jeszcze nie ale jest w planach...

ta roznica to tak na + czy na - icon_smile.gif

a tak nawiasem, czy moglbys jakis sub pod ten zestaw polecic?
domyslnie moglbym kupic tsw-120 ale nie ma auot on/off i opinie sa podzielone.
zrobilem juz wlasne rozeznanie i wydaje mi sie ze kupie Magnat 302a (min za nisko schodzacy bas i ze ma opcje auto on/off no i duzo pozytywnych opinii) czy moze cos innego? oczywiscie w tym przedziale cenowym. szukam w PL bo tu ceny kosmos za kolumny icon_sad.gif

jescze 1 pytanie, prosba:
czy macie u sienie moze kolumny tagi i sub magnat 302 w wersjach czarnych? pytanie moze laickie i nie audio ale czy odcienie czarnego sa podobne czy rozne? pytam z ciekawosci bo nie mam mozliowsci samemu porownac a zdjecia z net to zadne odniesienie

wiem, wiem ... jak pisza inni... cudow sie nie spodziewaj za ta cene, ale coz dla kazdego jest jakis prog max, z 2 strony kolumny tav606 se tak niedoceniane (na forach) graja na prawde super polaczone bi-amp (zwlaszcza za 1400zl za 5.0 noweczki nie tam jakies powystawowe czy otarte czy cokolwiek innego). kazdy kowalski bylby zadowolony

dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożnica jednak na minus. Bez Dynamica oczywiście.
Co do subwoofera do 700 zł za nowy Magnat Sub 302A jest bezkonkurencyjny. Nagłośni pomieszczenie do 35m i faktycznie schodzi na prawdę nisko.
W wyższej kwocie ok. 1000 zł lepszy jest Klipsch R10SW.

Co do różnicy w odcieniu o ile dobrze pamiętam to Magnat ma gładką strukturę a Taga taką chropowatą. Jednak sam odcień jest bardzo podobny.
Tagi 606 to bardzo ciekawa propozycja. Kolumny które grają i wyglądają icon_smile.gif

Życzę miłego użytkowania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...