Skocz do zawartości

Denon AVR-x1200+Eltax Monaco+Paradigm Sub 12


sebol88

Recommended Posts

Witam.
Posiadam zestaw taki jak w tytule i mam kilka pytań.
1. Ile mocy rms mają kolumny przednie? Na kolumnach jest tylko napisane 4-8Ohm
2. Jak oceniacie ten zestaw?
3. Co w przyszłości wymienić? Słyszałem kiedyś w sklepie kolumny Klipsch w stereo i bardzo mi się podobał ich dzwięk. Nie wiem jaki to był model, ale pamiętam, że kosztowały 5500 zł za parę.
4. Czy jeśli wymienie dwie kolumny przednie Eltax Monaco na sporo mocniejsze Klipscha w celu uzyskania lepszego stereo to czy odbędzie to się ze stratą wrażeń słuchowych w kinie domowym?

Z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie chciałbym żebyś mnie źle zrozumiał. Ale pytasz o istotne dla ciebie rzeczy po zakupie? Po co Ci wiedzą o mocy kolumn? Czy wiesz di czego jest podawana moc kolumn? Kupiles i już chcesz wymieniać? Posłuchaj, daj szansę zestawowi wymień to co ci nie odpowiada. Skoro bykes przygotowany na wymianę czemu od razu nie dolozyles i nie kupiles czegoś droższego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='S4Home' date='19.04.2016, 16:38 ' post='153599']
Witaj,

Nie chciałbym żebyś mnie źle zrozumiał. Ale pytasz o istotne dla ciebie rzeczy po zakupie? Po co Ci wiedzą o mocy kolumn? Czy wiesz di czego jest podawana moc kolumn? Kupiles i już chcesz wymieniać? Posłuchaj, daj szansę zestawowi wymień to co ci nie odpowiada. Skoro bykes przygotowany na wymianę czemu od razu nie dolozyles i nie kupiles czegoś droższego?


Subwoofer już miałem. Za wzmacniacz z zestawem głośników zapłaciłem 2800zł, a myślę o kolumnach KLIPSCH RP-280F, które najtaniej znalazłem za 4300 za parę. Jeśli miałbym kupić od początku ampli plus te klipsche fronty plus reszte to musiałbym dwa razy tyle na raz wyłóżyć. Dlatego chcę dokupić lepsze fronty, a obecne dać na tył.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie tędy droga.
O ile to 280 to miażdżącą lepsze kolumny od tych ektaxow i zagrają z tym demonem o tyle:
- nie wykorzystasz ich potencjału pod tym amplitunerem. Będą grać wiadomo ale potrafią zagrać dużo lepiej. Troszkę szkoda ich montowac do tego.
- danie na tył dużych kolumn nic nie wniesie oprócz zagracenia pokoju. Lepiej idź w ich sprzedaż.

Wymiana ma sens tylko jak mówię musiał byś pomyśleć o amolitunerze czy też wzmacniaczu w najbliższej przyszłości.

Jeśli mówisz także o cenie z caraudiomedia to nie polecam! Brak polskiej gwarancji i problemy z dostawą. Wiemy to od klientów.

Pozdrawiam i w razie wycen i pytań zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...