Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
emsi1981

uchwyty do głośników

Recommended Posts

witam

Zakupiłem głośniki podstawkowe magnat quantum 673 i używane są jako fronty, mam zamiar je zawiesić na ścianie i potrzebuję porady w doborze dobrych uchwytów głośnikowych. Waga głośnika to około 10 kg. Dodatkowo chcę aby taki uchwyt trzymał głośnik bez żadnych wkręcanych śrubek w gođnikk czy innych rzeczy, nie chce niszczyć głośnika, chodzi o to żeby chwyt był bezinwazyjny.

czy ktoś może polecić coś dobrego

Cytat

witam

Zakupiłem głośniki podstawkowe magnat quantum 673 i używane są jako fronty, mam zamiar je zawiesić na ścianie i potrzebuję porady w doborze dobrych uchwytów głośnikowych. Waga głośnika to około 10 kg. Dodatkowo chcę aby taki uchwyt trzymał głośnik bez żadnych wkręcanych śrubek w gođnikk czy innych rzeczy, nie chce niszczyć głośnika, chodzi o to żeby chwyt był bezinwazyjny.

czy ktoś może polecić coś dobrego

może coś takiego
http://www.uchwytyekranyprojektory.pl/uchw...630a-p-201.html

Zwróć uwagę, że przedni rant uchwytu jest dość wysoki i złapie się chyba dociskiem tylko na "napis" kolumn, który jest nisko. Jednak z tyłu widzę że jest opcja "złapania dodatkowo na dwie śrubeczki. Niby szczegół, ale piszę o tym.
Może poszukaj coś w typie : od spodu podstawka z otworkami na ewentualne 2-3 śrubki do drewna ( bez rantu z przodu), a z tyłu z rantem też z jakimś otworem na 2 śrubki.

Jednak takie rozwiązania nigdy nie należą do zbyt elegancko wyglądających. Bardzo dobrz e wtakiej sytauacji sprawdzają się uchwyty w postaci półki o regulowanym pochyleniu. Do dziesięciu stopni pochylenia zupełnie dobrze kolumnę powinny utrzymać spojenia zrobione z często wspominanego bluetack-u lub patafixu. Z góry odradzam próby przylepiania w taki sposób kolumny do tylnej jej ściany. Wchodzi wyłącznie w grę jej spód.

Cytat

Jednak takie rozwiązania nigdy nie należą do zbyt elegancko wyglądających. Bardzo dobrz e wtakiej sytauacji sprawdzają się uchwyty w postaci półki o regulowanym pochyleniu. Do dziesięciu stopni pochylenia zupełnie dobrze kolumnę powinny utrzymać spojenia zrobione z często wspominanego bluetack-u lub patafixu. Z góry odradzam próby przylepiania w taki sposób kolumny do tylnej jej ściany. Wchodzi wyłącznie w grę jej spód.

czyli w takiej sytuacji powinny się sprawdzić te uchwyty vogel. w nie zainwestuje, jak ograne temat to opisze wrażenia

Spotykałem jeszcze uchwyty które trzymały kolumny po bokach. Tyle że takie nie sprawdzą się przy kolumnach o wypukłych bocznych ścianach.

Ja mam te uchwyty, stoją na nich Heco music style 200. Uchwyt mega stabilny oraz wygląda elegancko. Jak dla mnie rewelacja a i wykonane są z metalu i tylko zaślepka montażowa jest plastikowa.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować