Skocz do zawartości

jakie stereo z mocnym basem


myny

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie wiem ze temat był już niejednokrotnie maglowany ale codzien ktoś cos nowego slucha i sa nowe koncepcje.
Proszę o pomoc w zakupie wzmacniacza i glosnikow podłogowych (nowe) mam na to 4000
Na wstępie chce dodac iż nie jestem zbyt wybrednym melomanem potrzebuje zestawu glosnego z dobrym basem
Sprzet będzie stal w kwadratowym pokoju 36m
Do odtwarzania na razie będzie smartfon Samsung s6
Muzyka to disco techno rap praktycznie wszystko oprócz poważnej metalu i instrumentalnej ogólnie mlodziezowa
Chce tez dodac ze przeskakuje z kina domowego kiepskiej jakości wiec ze stereo mnie wiele nie łączyło
Moja sugestia to yamaha as-501 i glosniki nss 777
Może ma ktoś cos takiego lub slyszal?bardzo proszę o podpowiedz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokuj to kwadrat tak jak napisałem na jednej scianie regal na drugiej kanapa kolumny chce postawić na koncach regalu około 5m będzie je dzielilo od siebie ja zazwyczaj będę na przeciw kiedy słucham wiec jakies 4,5m
co do brzmienia to nie mam jakiś wyuzdanych wymagan chce żeby był mocny miekki bas cykający sopranik nie zbyt piskliwy no i wokal żeby był dobrze słyszalny
nie jestem bardzo wymagający po prostu żeby było w miare glosno i wyraźnie
co do używek to nie chce bo ruznie ludzie się obchodzą ze sprzętem w różnych miejscach gra, wilgoc itd.
wole nowe nie koniecznie musi być to yamaha może być cos innego
a smartfon to tylko na jakies 2miechy potem chce kupic jakiś odtwarzacz sieciowy Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacza yamaha as500/501 i opisywanych wrażeń "akustycznych" zdecydowanie inne kolumny niż kolumny yamaha 777.
Kolumny te nie mają mięsistego, miękkiego basu, owszem brzmienie można nazwać raczej uniwersalnym z zapędami analitycznymi (zwłaszcza z tym wzmacniaczem), ale bez szczególnej głębi, wypełnienia. Może pod taka muzykę da radę i źródło z tel. mezaliansu nie będzie, ale można lepiej.
Z równie popularnych, w ten metraż, 10% droższe Jbl studio 290, lub tańsze, a raczej lepiej pasujące brzmieniowo ( przynajmniej do opisu i do tego wzmacniacza) Magnat quantum 677 . Masz okazję posłuchać, czy napisać co wcześniej Ci się podobało ?

PS. Staram się nie zwracać na to uwagi, (wszak każdy robi błędy) ale pisane prze Ciebie słowa typu "pokój, czy różnie" pisane przez "U " , brak polskich znaków, aż bolą jak się czyta icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze robie błędy w pisowni ale to z pospiechu hehe po prostu nie przywiazuje wagi do pisania w necie
kolumny mi ktoś polecil a wzmaka porostu chciałem skojarzyć razem z firma żeby było wszystko od yamahy a i tez jest na allegro nowa 501 za 1250 wiec pomyslalem ze to dobra opcja
co do jbl to ruznie się naczytałem ze za dużo sopranu i średnich
a co do magnata to były pozytywne opinnie
nie musi być to zestaw yamahy
jeżeli masz cos sprawdzonego to chętnie rozwaze i postaram się jutro o jakiś podsłuch w tym temacie Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyć to można wzmacniacz z odtwarzaczem CD, dla wygody jednego pilota... kolumny pilota nie potrzebują, a chyba nie chodzi o wszechobecny taki sam znaczek icon_wink.gif
Zresztą firmy zajmujące się elektroniką, nie robią dobrych kolumn, to raczej oferta "uzupełniająca" dla tych co chcą mieć ...no właśnie jeden znaczek wszędzie.

Seria studio ( jbl) to spory postęp wobec serii "es", jest całkiem niezła i nie ma wad poprzednika "es" (czy wspomnianych, a średnica to nie wada).
Magnat ma masywny lekkko wypchnięty ciepły bas co w zestawieniu z yamahą nawet się nieźle zgrywa.
Dobierając wzmacniacz i kolumny trzeba brać pod uwagę ich brzmienie, powinno się brzmieniowo uzupełniać, a nie dublować swoje wady, lub zalety- bo co za dużo to niezdrowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnat jest nawet sporo tanszy od ns777
wiec sprubuje od niego jutro pojade na odsłuch może się gdzies uda w warszawie lub łodzi
a co do wzmaka yamahy to zostać przy nim?
czy może znasz cos lepszego w podobnej cenie?

Cytat

Zdecydowanie poczytaj o tym
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
by kolumny zagrały ładnie musisz je odsunąć od ścian bocznych jak i tylnej 60-90cm chyba nie chcesz aby tak drogie kolumny dudniły


czytałem pouczajaca lektura
ale tak szczerze to chyba jeden na stu może zapewnić optymalne warunki w swoim mieszkaniu
u mnie 20-30cm od scian mogą stać glosniki ewentualnie kiedy będę sluchal to mogę jeszcze bardziej odstawić od scian Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem ze robie błędy w pisowni ale to z pospiechu hehe po prostu nie przywiazuje wagi do pisania w necie


To jak wiesz - to na spokojnie w domu możesz później edytować błędy ortograficzne. Wtedy już nie będzie takiego pośpiechu...
Chcesz pomocy (skoro zarejestrowałeś się na Forum), to przynajmniej ułatw innym czytanie. A tak - to po prostu lekceważysz innych.

Koniecznie musi być nowy sprzęt?
A jeśli chcesz kupić w przyszłości odtwarzacz sieciowy - to może warto rozejrzeć się od razu za jakimś lepszym amplitunerem z funkcjami sieciowymi?
Choćby taką Yamahę R-N602
http://allegro.pl/yamaha-r-n602-musiccast-...6079559864.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady z tym lekceważeniem nikogo nie lekcewarze nikogo nie chce obrazić
a jeżeli napisze pokój przez u otwarte czy zamknięte to nie zmienia to znaczenia tego słowa
zresztą to forum audio a nie video hehe (żart)
myślałem o tym ampliku jednak z ns777 przekraczlo by to muj budżet
sprawdze te magnaty co kolega polecil jeżeli będą ok to wtedy styknie na amplika
co do używek to już pisałem ze nie bardzo bo rużnie ludzie uzywaja sprzętu i w różnych miejscach Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

bez przesady z tym lekceważeniem nikogo nie lekcewarze nikogo nie chce obrazić
a jeżeli napisze pokój przez u otwarte czy zamknięte to nie zmienia to znaczenia tego słowa


Myny,
Może nie chcesz - ale wygląda to paskudnie. A wystarczy odrobina chęci z Twojej strony, a poza tym edytor tekstu zazwyczaj podpowiada właściwą ortografię.

Więcniepiszżezniezmieniatoznaczeniategosłowaboporostutragiczniesiętoczyta!!!
Apostawienieprzecinkaikropkiteżniejestjakośszczególniedużymwyzwaniem!
icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

A zamiast Yamahy777 spokojnie możesz kupić tańsze od nich Heco czy Magnaty...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

bez przesady z tym lekceważeniem nikogo nie lekcewarze nikogo nie chce obrazić
a jeżeli napisze pokój przez u otwarte czy zamknięte to nie zmienia to znaczenia tego słowa


Myny,
Może nie chcesz - ale wygląda to paskudnie. A wystarczy odrobina chęci z Twojej strony, a poza tym edytor tekstu zazwyczaj podpowiada właściwą ortografię.

Więcniepiszżezniezmieniatoznaczeniategosłowaboporostutragiczniesiętoczyta!!!
Apostawienieprzecinkaikropkiteżniejestjakośszczególniedużymwyzwaniem!
icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

A zamiast Yamahy777 spokojnie możesz kupić tańsze od nich Heco czy Magnaty...

Pozdrawiam


Witam.
Te magnaty wezme, jutro jade posłuchać bo w sobote tylko do 15 było czynne i akurat koles ma tom yamaszke co sugerowales za 1800 tez mieszka w warszawie
więc będę miał po drodze.
A tak czy wzmacniacz nie byłby lepszy niż amplituner?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz zazwyczaj jest mocniejszy niż amplituner w tej samej cenie-ale amplituner jest wygodniejszy w obsłudze i ma więcej funkcji (np. sieciowe i obsługa USB).

Więc jeżeli moc amplitunera będzie wystarczająca oraz będziesz korzystał z dodatkowych funkcji to wybór amplitunera będzie wg mnie optymalny.
Ale końcowa decyzja oczywiście należy do Ciebie.
A poza tym różne będą opinie na ten temat kolegów z Forum, bo zazwyczaj polecają wybór wzmacniacza. Ja wykorzystuję zarówno amplitunery jak i wzmacniacze-w zależności od tego co mi jest potrzebne.

Będziesz miał możliwość odsłuchania sprzętu przed zakupem i sprawdzenia czy Ci pasuje takie połączenie?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolego myny Ty tak specjalnie i złośliwie, szczególnie, że Kolega RoRo wielokrotnie prosił o szacunek dla czytających i naszego języka polskiego - pięknego zresztą. Pomijam już to, że Kolega służy Ci radą i choćby z tego powodu wypada uszanować to co pisze.
Ja mam na to wytłumaczenie, ale szkoda o tym pisać na tym forum.


Ty naprawdę diabełek jesteś icon_evil.gif
Wydaje mi się ze od kiedy mi kolega zwrócił uwagę to się trochę porawiło
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wzmacniacz zazwyczaj jest mocniejszy niż amplituner w tej samej cenie-ale amplituner jest wygodniejszy w obsłudze i ma więcej funkcji (np. sieciowe i obsługa USB).

Więc jeżeli moc amplitunera będzie wystarczająca oraz będziesz korzystał z dodatkowych funkcji to wybór amplitunera będzie wg mnie optymalny.
Ale końcowa decyzja oczywiście należy do Ciebie.
A poza tym różne będą opinie na ten temat kolegów z Forum, bo zazwyczaj polecają wybór wzmacniacza. Ja wykorzystuję zarówno amplitunery jak i wzmacniacze-w zależności od tego co mi jest potrzebne.

Będziesz miał możliwość odsłuchania sprzętu przed zakupem i sprawdzenia czy Ci pasuje takie połączenie?

Pozdrawiam


Tam gdzie jadę słuchać tych kolumien to z yamahy tylko rs 500 mają
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myny,
A na który model kolumn i amplitunera się (najprawdopodobniej ...) zdecydowałeś?

Pozdrawiam
PS. Faktycznie, poprawiłeś się icon_smile.gif


Zawsze miałem jakieś gotowe wieże tzw.sklejki przeważnie sony wiec podejrzewam ze praktycznie każdy zestaw będzie lepszy
O yamaszce dużo czytałem i wywnioskowałem że to nie jest zły sprzęt i w przystępnej cenie
magnaty polecone tu na forum
Ogulnie nie jestem zdecydowany na nic bo na sprzęcie się nie znam
Od zestawu będę oczekiwal mocnego basu i fajnego sopranu i żeby głosno było w pokoju
Na pewno nie będę słuchał na tym samego wokalu muzyki instrumentalnej,klasycznej i metalu
Lubie disco rap lekkie techno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...