Skocz do zawartości

Głośniki do komputera, które? 3opcje.


IenEvin

Recommended Posts

Witam, lubię posłuchać muzyki w dobrej jakości. Rozumiem tez, że głośniki, które przedstawię, do 'dobrej' jakości według was mają długą drogę ale zakupy za 10-15 tyś zł planuje za kilka lat a do tego czasu potrzebuje coś na teraz, coś lepszego niż mam (a mam okropne głośniki) i co mi posłuży podczas chociażby studiowania.

Planuje zakup za około 500 zł (więc bardzo mało porównując do zestawów o jakie pytają tutaj inni użytkownicy).

czytałem recenzje głośników firmy Edifier C2X/C2XD dokładnie tutaj: http://twojepc.pl/artykuly.php?id=Test-Rec...;jedna_strona=1
(mam nadzieje, że podanie linka nie będzie brano jako reklamę konkurencyjnego forum).
Interesuje mnie również troszkę droższy C3 tego samego producenta i teraz tak:

jaka jest różnica między C2X a C2XD? "Tylna ścianka skupia na sobie wejścia oraz wyjścia, tutaj też znajduje się jedyna różnica pomiędzy C2X oraz C2XD, w tym drugim zainstalowane jest wspomniane już wejście optyczne. " czyli co to konkretnie znaczy dla mnie jako użytkownika?

I czy różnica pomiędzy modelami wskazanymi wyżej a modelem C3 jest bardzo znacząco?

Dziękuje z góry za pomoc.

I tak ogólnie rzecz biorąc w tej recenzji jest napisane, że autor słucha w systemie 2.0 a nie 2.1 bo dźwięk jest bardziej naturalny. W praktyce nie miałem możliwości tego sprawdzić i bardzo mnie to zastanawia. Wydawało mi się, że subwoofer pomaga głośnikom i zawsze 2.1 > 2.0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Różnice pomiędzy modelem c2xd do c2x to tak jak napisałeś dołożyli wejście optyczne. Czyli krótko mówiąc będziesz mógł podłączyć dodatkowe urządzenie do zestawu , które owe wyjście posiada np. odtwarzacz blu-ray, czy też Tv. Dodatkowo zmienili materiał membrany głośnika średniotonowego i wysokotonowego z mylaru na jedwab oraz z tego co pamiętam to Bas reflex został przeniesiony do tyłu.

Jeśli chodzi o Edifier c3 to nie wiem który masz na myśli czy model C3 czy C3x. Ogólnie w tych modelach masz trochę większą moc w stosunku do tych dwóch pierwszych. Nie posiadają one wejścia optycznego.

Ogólnie jeśli chodzi o głośniki do pc w niższym budżecie to Edifier robi bardzo dobre produkty. Sam posiadałem 3 zestawy tej firmy do Pc i nigdy nie było z nimi problemów , a dźwięk w stosunku do innych firm w danych przedziałach cenowych mają bardzo dobry.

Jeśli masz miejsce i będziesz słuchał na nich głównie muzyki to weź pod uwagę model Edifier R 2600. nie posiadają suba, ale do muzyki będą lepiej się nadawały. Muzyka stereo to dwa kanały , a nie 2 + 1 icon_wink.gif Bardzo fajne kolumienki icon_wink.gif
Natomiast jeśli grasz w gry to zapewne byś chciał coś z mocniejszym basem i tutaj bym Ci polecił Edifier C3, ale nie wiem czy je jeszcze gdzieś dostaniesz, w ostateczności ten C3x. Oczywiście, jeśli nie potrzebujesz wejścia optycznego icon_wink.gif

Rzecz jasna wszystko zależy od Twoich preferencji. Nie oczekuj też , że z tych subwooferów otrzymasz nie wiadomo jak "wielki" bas, szczególnie , że Edifier w swoich subach {niezależnie od ceny zestawu} bardziej kładzie nacisk na bas szybki i utwardzony {chwała mu za to} niż misiowaty, ogromiasty oraz mułowaty zalewający reszte pasma jak to miało miejsce w przypadku niegdyś topowego zestawu Logitech Z-5500 , którym swego czasu się dużo osób zachwycało;)

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te wejście optyczne tak bardzo nie jest mi potrzebne bo raczej nie planuje podłączanie dodatkowych urządzeń.

Tak, głównie słucham muzyki, w gry raczej nie gram. A słuchając muzyki mam tu na myśli moją główna czynność dzienną/hobbistyczną. Od 6 do 12 godzin dziennie.

Wszystko ładnie mi wyjaśniłeś, tylko teraz zastanawiam się jak bym odebrał muzykę bez subwoofera. Tzn ja mam teraz jakiś słaby sprzęt z 2.1 ale np u znajomego, gdzie słuchamy również sporo muzyki jest sprzęt 5.1 no i nie wyobrażam sobie tego sprzętu bez tego bonusowego basu. Zdaje sobie też sprawę, że moje doświadczenie jest w tym raczej znikome ale mam po prostu ogromne obawy, że brak subwoofera będzie mi przeszkadzał ze względu na mniejszy bass.

Chciałbym sprecyzować jakiej muzyki słucham, ale jest troszkę skomplikowane gdyż poszukuje w muzyce czegoś fajnego, kieruję się bardziej pod krytyka muzycznego więc raz leci jazz, a raz leci typowy amerykański rap albo mocne techno.

Dzięki w każdym razie za obszerną i konkretną odpowiedź. Zabieram się za czytanie o modelu, który poleciłeś i zobaczę czego jeszcze dowiem się dzięki temu tematowi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zwracasz uwagę w muzyce na pewne smaczki, wsłuchujesz się, analizujesz , a nie chodzi tylko u łupnięcie i danie czadu to te systemy 2,1 napewno się nie sprawdzą. Oczywiśćie nie twierdzę ,że dobry subwoofer w systemie stereo nie ma miejsca, ale to nie ten pułap cenowy i nie ten "stopień zaawansowania".

Obawiasz się, że będzie za mało basu. Prawda jest taka ,że napewno to odczujesz przechodząc na 2,0 z systemu z subem. Jednak nie tylko bas się liczy , ale również średnie jak i wysokie tony. Większość audiolubów tak naprawdę dąży do zrównoważenia tych pasm, co wcale nie jest takie łatwe icon_wink.gif To jest kwestia przyzwyczajenia, a raczej tak naprawdę odzwyczajenia od dominującego podbitego sztucznie basu.

Jeśli chodzi o głośniki do Pc w założonej przez Ciebie kwocie, gdzie priorytetem jest muzyka to moim zdaniem te Edifier R 2600 to bardzo dobry wybór. Wydaję mi się , że to dobra droga do rozpoczęcia przygody ze stereo . Poczytaj , porównaj ...

Oczywiście masz jeszcze inne firmy jak Modecom , microlab, genius, ale osobiście mi one nie podeszły w stosunku do Edifierów . Ale to tylko moja skromna opinia.

Ps. W języku polskim niskie tony nazywamy basami, basem przez jedno "s". Bass to taka ryba icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajenie z angielskiego, dzięki icon_biggrin.gif

Hmm, najpewniej w takim wypadku przejdę się do jakiegoś sklepu we Wrocławiu gdzie będę mógł dokonać odsłuchu. Nie ukrywam, że jestem ciekaw jak to będzie brzmiało na głośnikach z systemem 2.0. I to będzie chyba najbezpieczniejsza opcja, 500 zł dla mnie to tez nie jest tak mało aktualnie.

Jako iż jesteś o wiele bogatszy w doświadczenie i wiedzę, napiszesz mi jeszcze coś o wzmacniaczach? Czy do głośników C3(x) czy do modelu R2600 przydałby się wzmacniacz? Stawiam, że tak bo nie oszukujmy się, karta dźwiękowa z laptopa/pc to nie jest to.
Jaki to powinien być wzmacniacz, czym się powinien charakteryzować i w jakiej cenie kupie powiedzmy dobry wzmacniacz, tak na te głośniki? O wzmacniaczach w ogóle nie mam pojęcia nic, tak więc nawet wszelkiego rodzaju linki są mile widziane jak i Twoje/Wasze osobiste instrukcje/porady.

Dzięki jeszcze raz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hmm, najpewniej w takim wypadku przejdę się do jakiegoś sklepu we Wrocławiu gdzie będę mógł dokonać odsłuchu. Nie ukrywam, że jestem ciekaw jak to będzie brzmiało na głośnikach z systemem 2.0. I to będzie chyba najbezpieczniejsza opcja, 500 zł dla mnie to tez nie jest tak mało aktualnie.


Bardzo słusznie

Do powyższych zestawów o których rozmawiamy nie potrzebujesz żadnego wzmacniacza. Te systemy są aktywne, czyli już mają wzmacniacze wbudowane. Podpinasz i cieszysz się dźwiękiem icon_wink.gif Wszelkie regulacje typu głośność, niskie i wysokie tony dokonujesz z załączonego pilota lub w kolumnie ze wzmacniaczem w przypadku Edifier r2600 czy też na zewnętrznym wzmacniaczu w przypadku modelu c3{x}.

Dość mocną wagę na jakość dźwięku będzie miała tutaj karta muzyczna. Jaką posiadasz obecnie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem też z dobrym znajomym to również mi polecił te 2600 w systemie 2.0 więc co raz bardziej się skłaniam ku temu modelowi.

Laptop - Realtek ALC892. // mógłbym pomyśleć nad jakąś zmianą/właśnie dlatego zapytałem o wzmacniacz, ale tez wymiana dźwiękówki w laptopie nie wiem jak będzie wyglądać. Jestem otwarty na zmiany, chętnie zainwestuje, w końcu spędzam na tym wiele godzin każdego dnia. Warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do wymiany Twojej karty to lepiej jakbyś zakupił zewnętrzną kartę na usb, czy też Dac'a.



Mógłbyś przybliż ze 2-3 modele w mojej sytuacji o jakich byś myślał? Dac, nie wiem zupełnie czym jest więc na początek może zewnętrzna dźwiękówka by załatwiła sprawę na jakiś czas.

Taki interfejs audio byłby lepszy? czy to jedno i to samo?

@down

myślałem pod ten model R2600 jaka by się nadała, nie wiem własnie ile powinienem za taką zapłacić kartę czy interfejs, dlatego pytam icon_smile.gif
Nie wiem do jakiej kwoty jestem wstanie się ograniczyć, kwestia tego ile na tym zyskam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
co do Edifier C3 miałem ten zestaw napisze tak
dźwięk bardzo mało dynamiczny, bas zakrywa resztę pasma, wokale bardzo niewyraźne sopranu wyższego brak nie polecam tego zestawu do każdego gatunku muzyki bierz zestaw 2.0 tu fajne będą np R2600
jak myślisz że bas z subwoofera jest taki fajny to cię zaskoczę ale jest bardzo słabej jakości Edifery czy Microlaby 2.0 dużo lepiej zagrają całym pasmem
co do źródła kup Fiio D03k i kablem optycznym podłącz pod laptopa a wejścia RCA pod kolumny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z orientowałem się, że w laptopie mój RCA składa się z tylko jednego portu słuchawkowego, drugi to niestety mikrofon bez podziału na R/L.

że tak zapytam, co teraz? wolę być pewny aby po zakupie nie okazało się, że nie mam jak tego DAC'a czy nawet samych głośników (tych R2600 - raczej już się na nie zdecydowałem) podłączyć pod laptopa.

// czy optyczny mi wejdzie do kompa z tego DAC'a a do niego podłączam kolumny pod RCA? To by chyba grało wtedy, jeżeli tylko mogę pociągnąć kolumny optycznym do laptopa, albo DAC'a optycznym do laptopa. Proszę o potwierdzenie icon_biggrin.gif (MSI GE70), mam jeden jack 3,5 normalny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Masz wyjście optyczne z laptopa?



no właśnie nie jestem pewien, nie do końca wiem jak to sprawdzić. Jeżeli jest to osobny port to nie. Zwykły 'zielony' port 3,5mm jack mi wchodzi aktualnie do laptopa.
Jeżeli jest to jakaś właściwość tego portu czy jest optyczny to nie wiem jak to sprawdzić.
We właściwościach mam na pewno digital audio

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



tak by to wyglądało.

http://www.spdif.pl/spdif-wyjscia.jpg
jeżeli chodzi o te dwa z dołu - nie mam takich, zwykły 3,5mm minijack.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc, cierpliwość i wytłumaczenie wszystkiego.

Wezmę najprawdopodobniej głośniki Edifier R2600 + Fiio D03k + ten toslink jack- jack jack.
Jak bym ewentualnie dokupił tego DAC'a (d03k) to podłączę same głośniki pod tego mojego mini jacka?

// chyba tak

z tyłu na głośniku jest http://benczmark.pl/uploads/backend_img/a/...er-R2600-07.jpg więc okablowanie jakie widzimy tutaj http://edifier.com.pl/pol_pl_Edifier-R2600-23_6.jpg powinno mi wystarczyć, podłącze ten kabel wyżej i do lapka.

Jak kupie DAC to użyje drugiego by podłączyć RCA do niego a z DAC'a już optycznym jack - jack do lapka.

Wszystko załapałem dobrze? Dzięki za pomoc jeszcze raz, jestem wdzięczny, spędziłem dzisiaj z 4-5-6h na czytanie o sprzęcie, technologiach. Sporo się dowiedziałem i nauczyłem co mnie cieszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kupować tego Fiio, który dźwięku ci raczej nie polepszy , przy małym budżecie kupiłbym zewnętrzną kartę muzyczną pod USB . choćby taką :

http://allegro.pl/creative-sound-blaster-x...5574736347.html

Masz tam dwa wyjścia RCA (L i R) , które podłączasz kablami z kompletu Edifier R 2600 i gra muzyka. Kartę podłączasz pod usb do laptopa, instalujesz sterowniki z dołączonej płyty i tyle icon_wink.gif

Koszt Fiio to na allegro 129 Pln, moim zdanie to jest ździerstwo, a powyższa karta 200zł. Nie jest to może jakaś super jakość, ale w tych pieniądzach napewno lepiej zagra jak Twoja wbudowana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jestem w kropce bo tak naprawdę nie wiem czym sie różni ten DAC od tej karty dźwiękowej i co tak naprawdę jest lepsze - dla mnie, w tym wypadku.

Gdybym się zdecydował na tę dźwiękówkę to nie muszę kupować kabla toslink'a wtedy, tak?

Czytałem opinie tego DAC'a w sumie (fiio) i były raczej bardzo dobre, czym to się różni od siebie? Zbliżycie mi temat?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Dac Fiio to jest konwerter sygnału cyfrowego na analogowy. Krótko pisząc jeżeli masz urządzenie tylko z wyjściem optycznym lub coaxialnym, a chcesz je podłączyć pod wzmacniacz , który ma tylko wejścia RCA to musisz zastosować to urządzenie aby przekonwertować sygnał.

Natomiast Karta , którą CI podałem w linku jest to zewnętrzna karta muzyczna. Inaczej mówiąc kiedy podłączysz tą kartę pod Laptopa za pomocą kabla USB to zastąpi ona Twoją zintegrowaną. Gdy ją zakupisz nie musisz już kupować żadnego toslinka.

Oczywiście podałem przykład, wszystko zależy od Twojego budżetu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbyś podłączyć również słuchawki, aby zagrały najlepiej to byś musiał zakupić kartę z dobrym wzmacniaczem słuchawkowym.

Określ konkretnie swój budżet jaki możesz przeznaczyć na wszystko , bo miało być na początku 500zł , a zaraz się okaże że możesz wydać sporo więcej , wtedy zrezygnowałbym z tego wszystkiego na poczet jakiegoś używanego wzmacniacza stereo + 2 kolumny icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się tu Sound blaster jest bardzo średni wystarczy poczytać o nim na forach nie warty 200zł
dużo taniej masz Fiio dlaczego jest tak polecany ? siedzi w środku Cirrus Logic CS8416 i wszystkie niezbędne wejścia przy czym po optyku masz najlepsza jakość po co niby płacić za wyjścia 5.1 i inne dobrodziejstwa od Creative

by korzystać z słuchawek i kolumn musiał byś dokładać do Prodigy cube najtaniej a dobrze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak własnie wychodzi icon_biggrin.gif apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Głośniki R2600 700 zł + ta karta 200zł to jest 900 zł, niby cena się zwiększyła prawie dwukrotnie ale no jestem wstanie z tych 500 to podnieść jeżeli znacząco poprawię jakość dźwięku ale jest to już chyba górna granice na dzień dzisiejszy. Na więcej sobie raczej nie pozwolę.
Słuchawki rzucilem dodatkowo, można zapomnieć, głównie zależy mi zestawie głośnik + ewentualnie własnie skoro polecacie do poprawy jakości karta dźwiękowa.

Czyli R2600 + karta z linka wyżej, ewentualny zamiennik? Jeżeli warto, haha naprawdę przerosło to trochę podstawowe wyliczenia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie zgodzę się tu Sound blaster jest bardzo średni wystarczy poczytać o nim na forach nie warty 200zł
dużo taniej masz Fiio dlaczego jest tak polecany ? siedzi w środku Cirrus Logic CS8416 i wszystkie niezbędne wejścia przy czym po optyku masz najlepsza jakość po co niby płacić za wyjścia 5.1 i inne dobrodziejstwa od Creative



A kto napisał , że ten Sound Blaster jest doskonały? To był podany tylko przykład, a na pewno zagra to lepiej niż ta integra w laptopie. Wszystko zależy od budżetu kupującego.
Polecasz dac fiio który jest zwykłym konwertrem sygnału opakowanym w ładne pudełko, na pewno nie wzbogaca dźwięku w żaden sposób. A już napewno nie warto płacić 129 zł za takie urządzenie

Cytat

Witam
co do Edifier C3 miałem ten zestaw napisze tak...
jak myślisz że bas z subwoofera jest taki fajny to cię zaskoczę ale jest bardzo słabej jakości ...



Przesłuchałem wiele budżetowych zestawów do Pc i nie spotkałem tak dobrego , zdyscyplinowanego basu jak ten z tego suba z Edifier C3 w kwocie do 600 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaję, że karta dźwiękowa > sam konwerter sygnału. Coś na pewno muszę kupić jeszcze do tych głośników (albo bardziej do laptopa)

a np w tej samej cenie http://allegro.pl/audiotrak-maya-u5-karta-...5848337211.html jest lepszy? Tylko ma dziwne porty, tzn nie wiem ten rear/front by grał mi z tym 3,5mm mini jackiem z laptopa czy zaś jeszcze osobny kabel do tego?

dodam, że moja wiedza na ten temat jest jeszcze dość mała więc sugeruje się waszymi radami i opiniami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...