Skocz do zawartości

Głośniki do komputera, które? 3opcje.


IenEvin

Recommended Posts

Cytat

Polecasz dac fiio który jest zwykłym konwertrem sygnału opakowanym w ładne pudełko, na pewno nie wzbogaca dźwięku w żaden sposób. A już napewno nie warto płacić 129 zł za takie urządzenie


Zobacz kolego jak dużo ludzie kupują D03k w allegro setki sprzedanych sztuk dlaczego są tak dobre ? mają wyjście optyczne zamiast puszczać dźwięk przez RCA w dodatku DAC siedzi lepszej jakości niż każda integra z laptopów

Autorze trochę zamotałeś sprawę bo po wszystkich wydatkach dało by radę złożyć sporo lepszy zestaw kolumn i wzmacniacza używany sprzęt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak napisałem, apetyt rośnie w miarę jedzenie, nie sądziłem, że będę zdolny podnieść tak granicę. Wiele rzeczy zrozumiałem i dowiedziałem się wielu nowych rzeczy a to zawsze plus.

Teraz tylko czy konwerter czy dźwiękowa (skłaniam się ku karcie), bo mają Panowie inne zdanie i tak nie za bardzo wiem. Intuicyjnie jak napisałem chyba lepsza jest karta poprzez funkcjonalność i możliwości od zwykłego konwertera dźwięku.

@up
aż tak podnieść budżet to muszę się zastanowić i skonsultować icon_biggrin.gif
poza tym wtedy wzrośnie to do 1100 zł prawie. Czy potrzebuje tak dobrej karty do tych głośników?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zobacz kolego jak dużo ludzie kupują D03k w allegro setki sprzedanych sztuk dlaczego są tak dobre ? mają wyjście optyczne zamiast puszczać dźwięk przez RCA w dodatku DAC siedzi lepszej jakości niż każda integra z laptopów



To ile ludzi kupuje nie świadczy o jakości. Sam posiadam tego dac'a i testowałem go przy różnych konfiguracjach beż ciekawego efektu. Najlepiej mi się sprawdza jako konwerter sygnału z Tv z wyjscia optycznego do wejścia stereo po Rca we wzmacniaczu i moim zdaniem to jest jego maks możliwości. To urządzenie na pewno w jakiś magiczny sposób nie polepsza dźwięku icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej pod R2600 idealnie styknie kupić D03k i puścić sygnał po optyku najlepsza jakość
a jak bd używać jeszcze słuchawek wtedy dokładasz do Audiotracka który ma wyjście słuchawkowe i również optyczne
za 1000zł złożył bym zdecydowanie lepszy sprzęt z kolumn pasywnych niż te Edifiery
o jakości subwoofera w modelu C3 wyżej opisanego nawet nie będę wspominał bo to tragedia

Cytat

To urządzenie na pewno w jakiś magiczny sposób nie polepsza dźwięku icon_wink.gif


Owszem jest mam kolumny i wzmacniacz przez wyjście optyczne dźwięk jest dużo lepszy niż prosto z integry laptopa poprawa jakości za 130zł jest duża dlatego tak polecam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

za 1000zł złożył bym zdecydowanie lepszy sprzęt z kolumn pasywnych niż te Edifiery



w tym momencie opadły mi ręce i zadałem sobie pytanie "co teraz mam robić" haha

i te słuchawki to jest naprawdę nie zobowiązująca część. Mam je, żeby przesłuchiwać albumy, o których chce napisać (hobby), ale żeby ustawiać pod nie sprzęt to nie, chce dobrze grające głośniki. Teraz z tym lepszym sprzętem mnie poskładało i zupełnie nie wiem co robić, dobrze, że planowałem zakupy za około 2 może 3 tygodnie to mam czas aby dojść do jakiejś decyzji. Wierzę, że będą Państwo na tyle mili by mi w tym pomóc i jeszcze raz chwalę za tak duży odzew.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie ma co porównywać zestawu komputerowego Edifier c3 , który kosztował jako nowy 500 - 600 Pln do pełnowymiarowych znacznie droższych kolumn stereo Dali 104. To żadne porównanie , nie ta klasa urządzeń icon_wink.gif A dwa tak się składa , że miałem ten zestaw i co jak co , ale na pewno nie muli icon_wink.gif
Zasłania resztę pasma? Jak się nie umie ustawić suba w pomieszczeniu jak ten gość z filmiku , który dziurę bas reflex przyłożył dosłownie do ściany to później taki efekt. W kwocie tych kilkuset złotych , jeśli ktoś potrzebuje zestawu 2.1 do gier to ten subik moim zdaniem jest bardzo dobry bo właśnie nie muli , nie grzmi jak opętany , nie zagłusza tylko kulturalnie dodaje niskie tony od siebie. Ale tak jak pisałem na samym początku tego wątku Edifier C3 do muzyki się nie nadaje dlatego też zestawienie go z kolumnami stereo Dali 104 jest czym bardziej bez sensu.

Ale dość już o tym bo robi się powoli lekkie zamieszanie w temacie autora icon_wink.gif

IenEvin na spokojnie przemyśl sprawę. Fajnie jakbyś mógł się wstrzymać, najwyżej dozbierać trochę i wstępnie kwotę w postaci 1400 - 1500 zł przeznaczyć na używany sprzęt stereo, gdzie wtedy proponowałbym przeznaczyć jakieś 500 zł na wzmacniacz i 1000 zł na kolumny. Wtedy takie Edifiery by ze wstydu się w szafie schowały icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę, że raczej zrezygnowałem z C3 na rzecz R2600 a Dali 104 to już chyba w ogóle kosmos (teraz wpisałem w neta chyba nawet ciężko je dostać).

Chciałbym to jakoś podsumować czy coś, czy Edifier'y R2600 + karta dźwiękowa http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-usb-audi...5978967615.html lub http://allegro.pl/creative-sound-blaster-x...5574736347.html to dobry wybór? Czy potrzebuje jeszcze jakichś kabli do tego?

Jeżeli cena z kartą dźwiękową nr 1 (droższą) jest za duża to co lepiej zrobić w tym wypadku? Czego mam szukać?
Czy może kupić tę tańsza kartę dźwiękową (albo jeszcze inną w granicach 200 zł np lepszą?)

@Up
z 500 zrobiło się 1500 i teraz nie wiem, boję się, że to za dużo aktualnie na moją kieszeń poza tym aż tak dobrego sprzętu przez najbliższe parę lat nie mam szans wykorzystać, jeszcze mieszkam w bloku więc sprzęt stereo z wyższej półki używany jeszcze chyba nie na dziś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch kart zdecydowanie Audiotrak Prodigy Cube. Jeżeli w zestawie z kartą jest kabel Usb to już żadnego kabla nie potrzebujesz. Może jeszcze ktoś coś lepszego poleci w tej cenie. A co do sprzętu używanego to już Ty musisz zadecydować icon_wink.gif Wiele ludzi używa dobrego sprzętu stereo w blokach i nie narzeka icon_wink.gif Dźwięk to nie tylko duża moc icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Polecam kupić używany DACi szukaj Prodigy Cube używek możesz aż 100zł wtedy zaoszczędzić
za 800zł można zmieścić się jak by złożyć zestaw kolumny+wzmacniacz i okablowanie



masz tu na myśli R2600 + wzmacniacz (czyli karta dźwiękowa) + okablowanie tak?
Czy zupełnie co innego, używanego?

Zakładając R2600 + Prodigy Cube + jakie kable do tego mojego lapka? Jaki kabel w sumie. - kolega wyżej napisał, usb w sumie tylko a ten dostane w każdym sklepie.
@down
tak, wiem. Kwestia aukcji, nie potrzebne pytanie dość + usb to nie problem kupić w sklepie.


To chyba decyduję się na ten zestaw R2600 + Prodigy Cube. Najpierw kupię głośniki a później pewnie Cube'a ale no, będzie do zakupu. Wierzę, że będę zadowolony. To jeszcze raz dziękuje Panom za obszerną pomoc, bardzo wielu rzeczy się dziś nauczyłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arko55 chodziło o używany zestaw w sensie wzmaczniacz stereo + 2 kolumny pasywne.

Do zestawu Edifier R2600 + Prodigy Cube nie potrzebujesz żadnych dodatkowych kabli. Wszystkie kable masz w komplecie. Właśnie sprawdziłem czy do tego cube'a dodają usb. Trochę inicjatywy autorze icon_wink.gif

Przed zakupem, jak masz taką możliwość to nie zapomnij posłuchać ich w sklepie jak grają, najlepiej jak byś miał możliwość porównać ich dźwięk do prawdziwych kolumn stereo, aby usłyszeć różnicę. W końcu jak nic lepszego się nie usłyszy to i radio "biedronka" może super grać icon_wink.gif Może wtedy byś się przekonał do używek lepszej klasy icon_wink.gif

Miłych odsłuchów/zakupów icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z jednej strony szkoda że poszedłeś na "łatwiznę" R2600 używane warte może 400zł na pocieszenie to dużo lepiej niż mega słabe zestawy 2.1




to jest tak, że wtedy zamknę się w tym budżecie powiedzmy. Chciałem za 500 zł i tak był BARDZO elastyczny i skończyło się na klocku. Nie mam jakiegoś dużego mieszkania, mam do tego sąsiadów jeszcze, dopóki mieszkam w tym bloku. Ja rozumiem, że dobre głośniki to nie jedynie moc, ale jak już ją posiadasz to chciałbyś z niej korzystać. Tak więc nie wiem nawet tak szczerze czy potrzebuje szukać używanego sprzętu czyli dwie kolumny + wzmacniacz do nich, czy ta 'łatwizna' mi po prostu wystarczy przez jakiś czas z Cube'm.

To i tak będzie dla mnie szok jakościowy przeskakując z jakichś dellów za 150 zł kupionych 6 czy 8 lat temu.


I jeszcze taka sprawa, możliwe, że mam w piwnicy wieżę - może być dobra, napiszę post na ten temat, wtedy moglibyście się wypowiedzieć na jej temat i jak ją ewentualnie wykorzystać. Ojciec mi pisał, że tam jest wzmacniacz i korektor - to dość stara wieża ale z tego co pamiętam byla bardzo mocna, z wojska ojciec dostał ją chyba jeszcze. Dam znać co to jest i sam poczytam, może to szrot i tylko mam durne nadzieję na fajny sprzęt icon_biggrin.gif

Dzięki jeszcze raz, jutro (dziś, tylko trochę później) zapraszam do ponownego zajrzenia i ewentualnej dalszej dyskusji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...