Skocz do zawartości

Pięć modeli zmieniarek - czy któraś odbiera radio lub odtwarza mp3?


Paulie Chesnay

Recommended Posts

Witam.

Pytanie od laika.
Czy któryś z poniższych modeli odtwarzaczy ma możliwość odtwarzania radio FM?
I/oraz czy któraś z tych zmieniarek odtwarza płyty w formacie mp3? (znalazłem tylko informację, że ten Denon nie odtwarza)

Szukam używanej zmieniarki do maksymalnie 300 złotych w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym - znalazłem jak na razie te powyższe. Odbieranie radia lub odtwarzanie formatu mp3 pomógłby w wyborze któregoś z nich.

Modele o które pytam:

DENON DCM 270
TECHNICS SL-VM500
SONY CDP-CE305
SONY CDP-CE215
PIONEER PD-M426

Jeśli pomyliłem działy albo złamałem zasady forum - z góry przepraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie są to stare modele odtwarzaczy.
Denon 270 i Soniaki - na pewno nie odtwarzają mp3.
Technics SL-VM500 pochodzi z 1995 roku
http://www.hifiengine.com/manual_library/t.../sl-vm500.shtml
więc również nie ...

Dopiero nowszy Denon DCM-280 odtwarza MP3 (oraz jego następca - model DCM-500). Widać to już na fotkach tego sprzętu (w DCM-500 na froncie, po prawej stronie jest napis "MP3").

Jeżeli będziesz się zastanawiał nad zmieniarkami z MP3 to po pierwsze sprawdź rok produkcji, a po drugie - zazwyczaj fakt odtwarzania takich plików jest sygnalizowanymi napisami na froncie urządzenia (na pionowej ściance z przodu albo na górnej krawędzi z przodu).


Oczywiście radia też nie odtwarzają - łatwo to stwierdzić gdy poszukasz fotografii tyłów i zobaczysz, że nie ma gniazda antenowego.

Pozdrawiam
PS. Napisałeś w dobrym dziale icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Miałbym jeszcze jedno pytanie. Jeśli w takim razie chciałbym mieć którąś z tych zmieniarek i dodatkowo odbiornik radio i dźwięk z telewizora na kolumnach stereo, rozwiązaniem będzie kupno jeszcze amplitunera?

Zestaw wyglądałby tak:

tv Samsung UE32EH4000
zmieniarka Denon DCM 270
kolumny Technics SB-HD55A
amplituner, na przykład Denon DRA-335R

Czy taki zestaw w ogóle da się połączyć tak, żeby kolumny odtwarzały dźwięk z każdego z trzech źródeł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój TV ma wyjście dźwięku optyczne (cyfrowe) a chyba nie ma analogowego (2x cinch albo minijack).
Natomiast wzmacniacze i amplitunery stereo (za wyjątkiem niektórych nowszych konstrukcji) nie mają takiego wejścia cyfrowego.Co prawda możesz z TV wyjść dźwiękiem z gniazda słuchawkowego (kabelkiem minijack-2cinch), ale nie jest to optymalne rozwiązanie.
Rozwiązaniem jest zakup taniego DACa (rzędu 100zł), który zamieni sygnał optyczny z TV na analogowy i wejdzie na wzmacniacz/amplituner, a dalej na kolumny.

Zmieniarkę podłączasz pod inne wejście wzmacniacza/amplitunera.

Pliki mp3 możesz wgrać na pendrive i odtwarzać poprzez gniazdo USB telewizora albo z komputera na wzmacniacz/amplituner.

Pozdrawiam
PS. Napisałem "wzmacniacz/amplituner", bo czasami udaje się kupić tanio fajny wzmacniacz, a sam TUNER spokojnie kupisz za 100zł (albo nawet 50zł).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki przykładowy zestaw powyżej byłby ok, gdyby dobrać do niego jeszcze DAC? Modele podałem dla przykładu, szczególnie amplituner i kolumny dopiero poszukam konkretniej. Poza dokupieniem odpowiednich kabli, podłączenie tego nie będzie sprawiać większych problemów? Chodzi o to, że nie chcę się bawić w dodatkowe zakupy i do-it-yourself. Więc poprzez problemy w podłączeniu tego wszystkiego mam na myśli, czy będą jeszcze potrzebne jakieś inne (oprócz DAC) przejściówki, konwertery, kable i inne tym podobne. Mam też nadzieję, że np. laser w odtwarzaczu albo coś innego nie padnie po 2 tygodniach, ale to już chyba kwestia szczęścia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarki często były bardzo mocno eksploatowane w knajpach, pubach itp, więc może być różnie ze stanem lasera. Ale równie dobrze możesz trafić ma zadbany egzemplarz, który spokojnie pogra Ci następne 10 lat.
Poza tym np. do nowszych Sony lasery nie są drogie.

Masz już TV i kolumny, czy również zmieniarkę już kupiłeś?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szału nie ma - warto więc poszukać niedrogiej zmieniarki.
Na amplituner trzeba liczyć 400zł (a co najmniej 300zł) by to ładnie zagrało.

W razie czego na razie trzeba sobie odpuścić temat DACa i skupić się na głównych elementach systemu.

Koniecznie musi być zmieniarka - czy dopuszczasz CD na jedną płytę?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że budżet jest skromny, ale tyle musi wystarczyć. Musi być zmieniarka. Tak dla ścisłości, co jest nie tak np. z kolumnami z tego zestawu? Chodzi o to, że za te pieniądze można dostać coś lepszego? Żeby była jasność - ten sprzęt nie jest dla żadnego audiofila, więc nieznacznie lepszy dźwięk nawet za trochę większe pieniądze nie robi różnicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - skoro godzisz się na kompromisy, to tniemy koszty...
Jeżeli ma być tanio (ale grać) to na początek wygodnie będzie pójść w SONY.
Mieścisz się w założonej kwocie i powinieneś być zadowolony icon_wink.gif
Za pierwsze 2 pozycje zapłacisz niecałe 300zł (już z kosztami dostawy)

Karuzela CDP-CE315, w komplecie pilot od wieży (obsłuży zarówno CD jak i amplituner)
http://allegro.pl/zmieniarka-sony-na-5-ply...6127131582.html
nie sprzedała się...

amplituner SONY STR-DH100 (bez pilota - ale obsłuży go ten od zmieniarki)
http://allegro.pl/sony-str-dh100-i6143369559.html#thumb/2
lub inne modele (oba z możliwością podłączenia gramofonu): GX511 za wyjściowe 170zł, bez pilota
http://allegro.pl/sony-str-gx511-amplitune...14.html#thumb/7
ewentualnie GX79ES za 299zł (Kup Teraz), też bez pilota
http://allegro.pl/sony-str-gx79es-amplitun...6143441796.html

Do tego niedrogi DAC (konwertuje sygnał optyczny idący z TV na sygnał analogowy idący do amplitunera i dalej na kolumny) fiio za 129zł
http://allegro.pl/fiio-d3-d03-d03k-tashian...8.html#imglayer

Inna możliwość - to niezły model amplitunera kina domowego SONY DB940QS (a dzięki temu nie musisz kupować DACa) z niestety nieoryginalnym pilotem (obsługuje tylko podstawowe funkcje) za 350zł
http://allegro.pl/super-cena-amplituner-so...6142150227.html
Ważne jest to, że bardzo fajnie gra w stereo i ma sporą moc.
Dla przykładu jak powinien wyglądać pilot - masz aukcję
http://allegro.pl/sony-str-db940qs-srebrny...6122974310.html

albo słabszy (mocą oraz niższy od poprzednika) model 598 (bez pilota, ale za rozsądne 249zł)
http://allegro.pl/amplituner-sony-str-de59...6141377974.html


Nie podałeś powierzchni i jakie mają być kolumny, ale skoro wspomniałeś o kolumnach Technicsa (podstawkowych) to szukamy czegoś podstawkowego...

Kolumny - jeśli mają być spore podstawkowe (regałowe) to za 179zł są Magnaty Sonobul po wymianie zawieszeń (czyli masz spokój na parę lat)
http://allegro.pl/kolumny-magnat-sonobul-24-i6143815545.html

za 199zł są Magnaty Monitor A po wymianie zawieszeń (czyli masz spokój na parę lat)
http://allegro.pl/kolumny-magnat-monitor-a...6143061776.html

za 249zł JVC SP-X440
http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-jvc-...6146825000.html

albo Qadral Allsonic za 269zł
http://allegro.pl/quadral-allsonic-sm-120-...6136565088.html

Pozdrawiam
PS. Jaką masz powierzchnię pokoju?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącę do dyskusji, ale ciekawi mnie, dlaczego musi być zmieniarka z mp3?
Jeśli "godzisz się" na jakość mp3, to nie prościej zamienić na pliki mp3 to, co byś włożył do zmieniarki?

Niezależnie od tego, co prawi biskup RoRo icon_razz.gif ja tam bym nie ufał za bardzo mechanice w zmieniarkach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbieram tego jako wtrącanie, każda opinia się przyda. Sprzęt nie jest dla mnie, tylko mojego taty, dla niego zmieniarka jest ważna, a to ja uważam dodatek mp3 za przydatny. Jednak w kontekście podłączenia tv do kolumn, mp3 w zmieniarce schodzi już na dalszy plan.

Pokój ma ~6x4m. Tutaj dochodzi właśnie do kwestii wizualnej. O ile reszta sprzętu może mieć jakieś zadrapania (rozumiem, że bez problemu można postawić zmieniarkę na amplituner lub odwrotnie), chociaż podane przeze mnie playery są nieco bardziej zadbane, to chciałbym, żeby kolumny nie "straszyły" swoi wyglądem i nie były aż tak wielkie, np. wymiary tych Magnat Monitor A (24x38x23) to już wystarczająco dużo. Dlatego skoro sprzęt ma służyć raczej przeciętnemu słuchaczowi jestem skłonny i tutaj pójść na kompromis (jakość a nie tylko cena, ale i kwestia stanu wizualnego).

Jeżeli amplituner to najważniejsza część, a do tego nie będzie trzeba dodatkowowo DACa, to ten Sony STR-DB940QS byłby ok.

Mam nadzieję, że nie wymagam za dużo, bo jednak postawiłem trochę warunków, ale jednak budżet jest ograniczony. Rozumiem na przykład, że dla ludzi którzy zajmują się na co dzień audio i doceniają jakość dźwięku, coś takiego jak kolor okleiny kolumn mogże mieć zupełnie minimalne znaczenie, itd.

Także tutaj chciałbym podziękować @Roro za dotychczasową pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z wymaganiami-można wybrać kolumny ładne i o odpowiedniej wielkości, grające przy tym przyzwoicie. Jak Ci się nie śpieszy, to już wiesz czego szukasz i w miarę szybko trafisz zadbane egzemplarze w określonej kwocie (używane zmieniarki SONY występują prawie zawsze jako czarne, więc jeśli chcesz mieć jednolitą barwę to skompletowanie czarnego sprzętu będzie zdecydowanie łatwiejsze).

Gram ma różnych systemach-o wartości od 200zł (miniwieża SONY) po ... (dużo więcej-nie jest to ważne) i o różnej jakości. Ale każdy system ma odpowiednią funkcję (począwszy od "budzika") i gra co najmniej przyzwoicie.

Jakoś nie było nigdy problemu by doradzić znajomym system który mieścił się w ich budżecie-i wyglądał oraz grał co najmniej tak dobrze jak chcieli icon_smile.gif

Dla uzupełnienia dodam, że miałem już co najmniej 10 zmieniarek (głównie SONY) i tylko z jedną po paru latach był problem (koszt naprawy niecałe 50zł), a pare nadal eksploatuję. I nie uważam takich zmieniarek za byle co...


Sandflyer,
"biskupem" to jeszcze nie byłem-ale pewnie weekend u Ciebie był radosny icon_smile.gif a dzisiejszy poranek ciężki icon_sad.gif (bez urazy-taki żarcik).

Zmieniarki mogą być trochę bardziej awaryjne-naciskiem na "trochę". Ale da się usterkę naprawić za małe pieniądze 50-100zł) albo kupić kolejną (100-200zł).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biskup
Gdzieś widziałem, jak moderatorów ktoś nazwał "biskupami" i bardzo mi się to spodobało.

Co do ciężkiego weekendu - przykro mi Cię rozczarować, ale całą moją rozrywką był kieliszek brandy w niedzielę po południu, kiedy wróciłem z roweru i wywiało mnie na wszystkie strony, bo zimno było wściekle.... icon_razz.gif

OK - jak zmieniarka jest dla ojca to ja nie mam dalszych pytań.
Też zdaję sobie sprawę, że Sony są OK - ja jakoś po prostu nigdy nie miałem przekonania do tych kręcących się półmisków icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarki do dużej wieży (ja zdecydowanie wybieram karuzele, ale magazynki też są niezłe -i tu po prostu dużą rolę odgrywają preferencje użytkowników) są dużo lepiej wykonane od tych w miniwieżach (tu często jest bardzo słabo-przede wszystkim wśród magazynków) i nie psują się tak szybko.

Kolejna rzecz- używane zmieniarki z mp3 to często koszt dochodzący do 500zł (i mało widać na wyświetlaczu, więc obsługa nie jest rewelacyjna...) i lepiej wydać 50zł na odtwarzacz DVD tej samej firmy i przez chwilę skorzystać z TV (DVD podłączasz równocześnie do TV i do amplitunera).

Pozdrawiam
PS. Mnie biskup kojarzy się wyłącznie z prawdziwym biskupem i niech tak zostanie! A kieliszki są różne-piłem kiedyś z takiego, do którego wchodzi cała butelka icon_smile.gif No ale kończymy OT!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za podpowiedzią @Sandflyer spróbowałem przekonać tatę do zmiany zmieniarki na rzecz odtwarzacza z możliwością odtw. mp3, coś jak wcześniej wspomniany Denon DCM-280 i DCM-500.

Na allegro znalazłem ten drugi, ale w dość nieciekawym wizualnie stanie. Nie ograniczam się tylko do tych modeli/tej marki. Jeśli ktoś mógłby polecić taki player do 250-320 złotych, byłbym bardzo wdzięczny.

EDIT: Byłbym zapomniał - w tym przypadku nie musi być zmieniarka, a jednopłytowy odtwarzacz, tyle że z mp3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie np. odtwarzacz SAMSUNG BD-F5100 jako źródło dźwięku i obrazu mam podłączyć do amplitunera czy do tv?
No i ten dac FiiO - muszę dodatkowo kupić kabel optyczny, jeśli nie jest w komplecie? No i chyba jakiś zasilacz albo kabel usb-usb? Poza tym kable RCA - tak już się w tym gubię, że nie wiem ile ich potrzebuję i jakich konkretnie.

Zestaw:

Sony STR-DH100
Kolumny - ?
Samsung BD-F5100
Samsung UE32EH4000
FiiO D03K D3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że odtworzenie plików audio za pomocą odtwarzacza DVD/bluray wymaga włączenia telewizora, żeby móc poruszać się po menu.
Odtwarzacz CD (siłą rzeczy) odtwarza takie pliki z poziomu wyświetlacza.
To oczywiście nie jest jakieś specjalne utrudnienie, ale jednak trzeba nacisnąć dodatkowy guziczek na (innym) pilocie, poczekać aż TV się odpali itp.

Na tym poziomie cenowym jakość brzmienia pomiędzy różnymi modelami jest pewnie podobna, więc czy to samsung czy coś inszego - wszystko jedno. Kwestia wyglądu i może jakości budowy będzie tu grała większą rolę.

ALE

Unikałbym kombinacji, gdzie jestem zmuszony wysłać dźwięk z odtwarzacza do telewizora i dopiero potem do wzmacniacza. Ten Samsung ma akurat wyjście coax, ale niektóre tanie odtwarzacze mają (mogą mieć?) tylko HDMI - takich bym unikał.
FiiO jest fajne, bo ma aż ***trzy*** dwa różne wejścia, więc jest uniwersalne.
Kable cyfrowe zawsze musisz dokupić. Nie szarpałbym się na żadną ekstrawagancję - wystarczy kabel za małych kilkadziesiąt złotych (30-40).
To samo dotyczy interkonektów RCA (czyli "cinch") - byle nie te z cienkiego czarnego plastiku leżące w koszu w markecie.

Na razie (jeśli dobrze to sobie wyobrażam) potrzebujesz jeden przewód coax (koaksjalny), którym podłączysz Samsunga do FiiO, jeden RCA (cinch), którym podłączysz FiiO do wzmacniacza i jeden HDMI, którym podłączysz Samsunga do TV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtworzenie audio z playera będzie wymagało włączenia, żeby widzieć menu, ale w trakcie odtwarzania telewizor nie musi być włączony?

Potrzebuje więc jeden kabel koaksjalny i jeden RCA? Jeśli podłączę odtwarzacz do FiiO, a konwerter do amplitunera, to chyba nie będę miał dźwięku z telewizji w kolumnach, na czym mi też zależy, czy się mylę? Źródłem dźwięku dla kolumn ma być zarówno odtwarzacz, jaki i radio z amplitunera oraz telewizor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koaxialnym kablem łączysz odtwarzacz z DACem, a optycznym TV z DACem. Para kabli cinch wychodzi z DACa na amplituner.

Ale jak sugerowałem wcześniej lepiej zamiast prostego amplitunera+DAC kupić amplituner z wbudowanym DACem (np. ten 940QS), bo wygoda użytkowania i możliwości różnorodnych połączeń będą zdecydowanie lepsze!

Wystarczy jak TV włączysz na chwilę by wybrać utwory do odtworzenia (mp3-bo do odtwarzania audio CD nie ma takiej potrzeby), a potem będzie samo grało (dlatego wspomniałem wcześniej o takim rozwiązaniu z wykorzystaniem odtwarzacza DVD do mp3).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...