Skocz do zawartości

Pięć modeli zmieniarek - czy któraś odbiera radio lub odtwarza mp3?


Paulie Chesnay

Recommended Posts

Tak, oczywiście - jak już obsłużysz menu, można wyłączyć TV, ale jak chcesz przeskoczyć do innego folderu (jeśli to mp3), to znowu trzeba włączyć... To nie musi być problem (zwłaszcza u ludzi, u których TV i tak jest "zawsze" włączone), ale trzeba o tym pamiętać.

FiiO ma dwa wejścia - coax i optyczne. Nie wiem jak działa, jeśli oba wejścia są wykorzystane.

Tu:
http://stereoikolorowo.blogspot.co.uk/2013...ishan-d03k.html

jest recenzja tego urządzenia i oba wejścia są zajęte, ale nie wiem jak się między nimi ewentualnie przełącza - przeczytaj instrukcję urządzenia - tam się często można dużo dowiedzieć o szczegółach działania.
W każdym razie kiedy używasz samego telewizora, też używasz we wzmacniaczu (amplitunerze) to samo wejście, do którego podpięty jest FiiO za pomocą interkonektu RCA.

Poprawka - potrzebujesz kabel optyczny (toslink), którym podłączysz telewizor do FiiO.

///

Czegoś nie rozumiem - na niektórych zdjęciach jest przełącznik pomiędzy wejściem coax i optycznym, a na innych nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to w takim razie biorę tego STR-DB940QS. W takim wypadku łączę tv i amplituner kablem optycznym, kolumny łączę z amplitunerem (czym, to już w zależności od tego, jakie mają złącze?), a jak podłączam odtwarzacz (do czego i jakim kablem)? Potrzebuję kabli RCA jeśli zestaw miałby tak wyglądać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli weźmiesz ten tuner STR-DB940QS, to nie jest Ci w ogóle potrzebny DAC (FiiO)?
O tym tunerze amplitunerze była wcześniej mowa? bo nie zauważyłem.

W każdym razie tam jest zatrzęsienie wejść optycznych i jeden coax.
TV podłączasz do amplitunera optykiem - 1 kabel toslink
Samsunga podłączasz do amplitunera coaxem - 1 kabel coax
Samsunga podłączasz do TV kablem HDMI - 1 kabel HDMI
Kolumny podłączasz do gniazd "FRONT" - A lub B dwużyłowym przewodem do kolumn (każdą kolumnę osobno) - ta sama żyła musi łączyć gniazdo czerwone w kolumnie z gniazdem czerwonym w amplitunerze. Oba przewody powinny być (zgrubsza) takiej samej długości.

W tej sytuacji nie jest Ci potrzebny żaden kabel RCA, chyba że zaczynasz podłączać inne, analogowe źródła - magnetofon, gramofon...[size="5"][/size][color="#FF0000"][/color]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, była mowa o tym tunerze. Zdecyduje się na niego, bo chyba na nic podobnego taniej nie trafię? Teraz stoi za 310+25.

Cytat

Jeżeli weźmiesz ten tuner STR-DB940QS, to nie jest Ci w ogóle potrzebny DAC (FiiO)?



No właśnie rozumiem, że nie jest. icon_razz.gif

Dziękuję obu panom za pomoc, ale nie obiecuję, że nie wrócę z jakimś kolejnym banalnym pytaniem. ; )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli weźmiesz ten tuner STR-DB940QS, to nie jest Ci w ogóle potrzebny DAC (FiiO)?
O tym tunerze była wcześniej mowa? bo nie zauważyłem.

Sandflyer,
Litości! Jaki "tuner" icon_eek.gif ???
Amplituner - a to jest spora różnica icon_lol.gif
Od dłuższego czasu staramy się, by pisać poprawnie (choćby "bas" a nie "bass").
6 lat jesteś na Forum to nie pisz w ten sposób/albo nie stosuj takich skrótów!
Wcześniej "biskup" - teraz to icon_confused.gif

Poza tym o tym amplitunerze to już pare razy pisałem...
Również o tym, że to będzie lepsze wyjście niż zakup zwykłego amplitunera (bez wbudowanego DACa) i oddzielnie DACa.

Cytat

Dziękuję obu panom za pomoc, ale nie obiecuję, że nie wrócę z jakimś kolejnym banalnym pytaniem. ; )

Paulie Chesnay.
Nie ma sprawy - pomożemy...
Ale mimo wszystko - zanim zadasz takie banalne pytanie, spróbuj pierw go "wygooglać". Zazwyczaj wystarczy parę minut, a dzięki temu od razu masz gotową odpowiedź i przy okazji sam się czegoś więcej nauczysz.

A kolumny z amplitunerem jak wiadomo łączysz kablem głośnikowym. icon_wink.gif
Na początek może być zwykły kabel z miedzi beztlenowej np. 2.5^mm po parę złotych za metr. Albo lepiej od razu często polecany Alphard DaVinci (po ok. 8zł za metr). Co do zakończeń kabla - do amplitunera możesz podłączyć zarówno goły kabel (po odizolowaniu końcówek) jak i taki ze złączami bananowymi.
Co do kolumn - to na razie trzeba poczekać aż będzie wiadomo ile pieniędzy zostało na kolumny. W każdym razie i tak do każdej kolumny możesz podłączyć goły kabel.

Pozdrawiam
PS No i oczywiście podłączaj wszystko przy wyłączonym sprzęcie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo, nie przesadzaj. Dwie linjki dalej napisałem jak trzeba - daj się staremu człowiekowi przejęzyczyć.
O biskupie to był tzw. dowcip
<<1. powiedzenie zawierające treść komiczną, pobudzające do śmiechu; anegdota, żart, kawał>>

O amplitunerze faktycznie nie doczytałem - OK - tyle, że wczoraj pisząc zadałem sobie trud wyszukania symbolu we wcześniejszych wpisach i jakoś nie znalazłem - my bad.

Nadmiar śmiertelnej powagi nigdy nie wychodzi nikomu na dobre. Staram się jasno, zwięźle odpowiadać na pytania i problemy i tyle. Zawsze myślałem, że forum to nieformalna wymiana informacji, nie dokumentacja deponowana w sądzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Panowie, jako że za kilka dni minie 14 dni odkąd dostałem przesyłkę z tym amplitunerem Sony, a nie chcę zostać z możliwie niesprawnym sprzętem za ponad 300 złotych bez możliwości jego zwrotu, chciałem was spytać, jak mogę się upewnić czy wszystko z nim ok. Podłączyłem na razie stare kolumny z wieży Panasonic SA AK44 i antenę AM, żeby sprawdzić radio, jednak jedyne co wydobywa się z głośników, to jednostajny szum na wszystkich stacjach. Jest to może jakiś częsty "objaw" przy nieodpowiedniej konfiguracji tunera, albo w przypadku nieprawidłowego podłączenia kolumn bądź ich wady? Na "nowe" kolumny muszę poczekać jeszcze parę dni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączysz do amplitunera antenę FM ( Często jest to tylko drucik podłączany do wewnętrznego pina gniazda ) , wszystko powinno zadziałać nawet z z głośnikami od najtańszej wieży. Musisz tylko ustawić zakres FM i odpowiednią częstotliwość. Jeśli nie usłyszysz radia , poproś o pomoc kogoś kto zna się na tym bo na odległość może być problem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu anteny dałeś ręczną zmianę częstotliwości by prawidłowo się dostroić do stacji radiowych?
Jeżeli tylko zmieniałeś zaprogramowane wcześniej stacje - to może się zdarzyć, że żadna częstotliwość nie będzie prawidłowa. Trzeba wtedy ręcznie się dostroić do takiej stacji - jakieś częstotliwości chyba znasz (albo znajdziesz na innym radiu, również samochodowym).

Cytat

Podłączyłem na razie stare kolumny z wieży Panasonic SA AK44 i antenę AM, żeby sprawdzić radio, jednak jedyne co wydobywa się z głośników, to jednostajny szum na wszystkich stacjach. Jest to może jakiś częsty "objaw" przy nieodpowiedniej konfiguracji tunera, albo w przypadku nieprawidłowego podłączenia kolumn bądź ich wady?


Jak podłączasz do amplitunera źródło dźwięku (np. odtwarzacz CD, DVD czy nawet komórkę) to jest prawidłowy dźwięk?

Co z tym radiem - jak zmieniasz częstotliwość to jest dźwięk czy cisza?
W tych amplitunerach SONY masz możliwość zmiany częstotliwości i programowania stacji radiowych ręcznie (przyciskami z panelu frontowego).

Zmieniałeś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...