Skocz do zawartości

tani zestaw do oglądania filmów


citrix

Recommended Posts

Witam. Ponieważ jak w wielu innych, w moim TV dźwięk jest słaby, chcę kupić coś, co pozwoli mi poprawić jego jakość. Zależałoby mi, żeby to był system 5.1. Chcę podłączyć TV Box i oglądać z filmy/seriale z podłączonego do niego dysku. Telewizji i filmów z płyt nie oglądam. Muzyki też nie zamierzam na tym sprzęcie słuchać (mieszkanie w bloku). Pokój ma ok. 20 m. Nie ukrywam, że chodzi mi o coś jak najtańszego, ale celowo nie podaję budżetu, bo chciałbym jednak coś, co będzie miało w miarę znośny dźwięk (choć wymagania mam niewielkie). Muszę przyznać, że już podpytywałem trochę w tej sprawie na elektroda.pl. Być może nawet sporo osób z tamtego forum udziela się też tu. Jako przykłady sprzętu który mnie zainteresował podałem LG LHB625 lub LG LHB645. Zostało mi to odradzone i doradzone żebym kupił amplituner i zestaw kolumn.
Moje pierwsze pytanie jest takie, czy rzeczywiście w cenie 1000-1200 zł. nie ma sensu kupować kina domowego? I moje drugie pytanie. Jeśli nie kino domowe to jaki amplituner i głośniki? Panowie z elektrody radzili mi żebym posłuchał zestawów na żywo. Ale obawiam się, że i tak nie wysłucham różnicy, bo nie mam wyrobionego słuchu. Kino chciałem kupić, żeby w czasie oglądania filmu były jakieś efekty a nie słaby dźwięk z TV.
Jeżeli chciałbym trzymać się udzielonych mi rad a jednocześnie starać się kupić sprzęt jak najtaniej to jeżeli chodzi o amplituner to czy mógłby to być Pioneer VSX-329-K? A co z głośnikami? Nazwy producentów kompletnie nic mi nie mówią. Ale z tego co widzę, to na skompletowanie najtańszego zestawu potrzebowałbym min. 2000 zł. co dosyć znacznie przekracza moje wcześniejsze zamysły na temat tego zakupu. A przy takich cenach to chyba nawet zestawy kina domowego nie są już tak słabej jakości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panowie z elektrody radzili mi żebym posłuchał zestawów na żywo. Ale obawiam się, że i tak nie wysłucham różnicy, bo nie mam wyrobionego słuchu.



Tu nie chodzi o wyrobiony słuch ale o ogólne wrażenie czy Ci się spodoba. Na pewno zagra lepiej niż plastik.
Niestety w tym budżecie jesteś skazany na podstawowy amplituner 5.1 jak wspomniany Pioneer albo Denon 520 plus do tego budżetowy zestaw Jamo czy Taga...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citrix

Ja mam do pozbycia się av harman kardon avr5000, od początku u mnie. Baaardzo przyzwoity sprzęt pod kino i do do muzyki nie najgorszy (w swojej kategorii oczywiście).
Poczytaj o nim i jak coś to się odezwij na pw.

A z grającym sprzętem - jakimkolwiek - prawie nigdy się nie zdarza, że wydasz tyle ile zakładasz na początku...

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioOss Dzięki za propozycję, ale mam zasadę, że wolę kupić niższej klasy sprzęt, ale jednak nowy (chyba że to samochód albo mieszkanie). Mam pecha do zakupów i już mógłbym doradzać innym w sprawach reklamacji więc może być tak że u Ciebie ileś lat sprzęt działał bez zarzutu a mi zepsuje się po miesiącu od zakupu. I zostanę bez kasy i sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Tymi systemami LG nie zawracać sobie głowy szkoda kasy. Dostaniesz w cenie do 2000 zł denona x520 z kolumnami eltax. Myślę że na twoje potrzeby wystarczy. Ewentualnie kolumny pure Acoustic. To te z tańszych modeli które prezentują jeszcze jako tako klasę. Z czasem dokupisz suba i będzie to grało.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie rezygnuję z pomysłu kina domowego.
Coś mi się wydaje, że w ogóle zrezygnuję z zakupu. Okazuje się, że żeby kupić cokolwiek to muszę wydać min. 3000 zł. Do obejrzenia filmu raz na 2 tygodnie szkoda kasy i zagracania pokoju. Myślałem o kupnie Pioneer VSX-329-K + Pioneer S-HS100, ale podobno taki zestaw nie nagłośni pokoju 20 m. i muszę mieć kolumny. Mogłyby być JAMO S 426 HCS 3 ale dodatkowo potrzebuję suba bo chyba jednak coś tam dodaje do wrażeń słuchowych podczas oglądania filmu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To jaki mamy finalnie budżet? Idziemy w stereo?



Stereo odpada. Budżet rośnie w miarę prowadzenia rozmów i dowiadywania się kolejnych rzeczy. Początkowo wynosił 1000 zł. bo chciałem jakieś tanie kino domowe. Teraz się okazuje że muszę wydać min. 2000 zł. żeby kupić zestaw Pioneer VSX-329-K + Jamo S 426 HCS 3 + YAMAHA YST-SW012.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wymień pioneera na yamahe 381/albo denona x520 i już będzie lepiej. Od jamo 426 ciekawsze są też podstawowe modele magnat supreme.

Pozdrawiam



I już potrzebny budżet rośnie nam do 3000 zł. A ktoś następny napisze, że zamiast Yamahy 381 i Magnata to lepsze byłoby coś jeszcze droższego. I tak możemy dojść do 10 tys. albo i więcej. Można się tak licytować w nieskończoność bo im droższy sprzęt tym lepszej jakości. Nie jestem tylko do końca pewien czy do obejrzenia raz w tygodniu filmu potrzebny jest aż tak drogi sprzęt. Jeszcze Denon jest tylko 100 zł. droższy od Pioneera ale Yamaha jest już 2 razy droższa. Podobnie z głośnikami. Może rzeczywiście powinienem ustalić jakiś budżet którego nie mogę przekroczyć i wtedy doradzający wiedzieliby na czym stoją i co mogą zaproponować.

A czy Denon 520 nie jest przypadkiem tylko stereo? Tak jak pisałem, chciałbym jednak zestaw 5.1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to dziala, pasja ktora zaraza niemilosiernie icon_smile.gif

X520 to amplituner kina a PMA520 to wzmacniacz stereo.
W cenie 3000 zł
Denon X520 + Quadral Quintas 6500 i Sub 202A
Zestaw kompletny, wykorzystujesz budzet na maksa ale z sensem. Wiele osób kupuje u nas Quadrale jako pierwsze głosniki do swojego systemu. Są na prawde niezle na rozpoczecie przygody, gdyż sa male i zapewniaja duzy dzwiek z emocjami.

W razie pytan lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...