Skocz do zawartości

Dobór kolumn/monitorów do PMA-720


Sopel

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników!


Po dość długim czasie posiadania zwykłych głośników komputerowych, postanowiłem zrobić krok do przodu.
Zamierzam kupić zestaw Stereo.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
Mój budżet oscyluje w granicach 2500-3000zł na komplet.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Mam zamiar kupić sprzęt NOWY.

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Pokój ma około 20m2.

6) Jakiej muzyki słuchamy
Zestaw służyć będzie w 60% muzyce rap, w 20% soulowi, w 20% filmom.

Czytając fora internetowe nastawiłem się na wzmacniacz Denon PMA-720 wraz z monitorami JBL 230 Studio.
Rozważam również zestawienie tego wzmacniacza z Pylon Audio Pearl 25.
Moim wstępnym odtwarzaczem będzie PlayStation4, a z biegiem czasu dołączy seryjny odtwarzacz Denona (DCD-720).
Na powyższy zestaw (PMA720 + JBL 230) dostałem atrakcyjną propozycję cenową, lecz nie jestem przekonany co do ilości basu, wydobywającego się z monitorów, a nie kolumn. Nie mam możliwości bezpośredniego odsłuchu i porównania, dlatego chciałbym zorientować się jakie jeszcze kolumny/monitory w podobnym zakresie cenowym (nie przekraczającym kwoty 2000zł na same kolumny/monitory), mógłbym zobaczyć, gdy wybiorę się na odsłuch do konkretnego salonu. Co proponujecie?

edit, poglądowy układ wnętrza:


Pozdrawiam, Łukasz icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dziwna alternatywa monitory jbl'a, lub podłogówka pylon pearl 25. Różna wielkość, zupełnie różne brzmienie i prezentacja.
Twój metraż wskazuje na podłogówki, natomiast repertuar muzyczny niekoniecznie te pperle, dodatkowo z denonem te kolumny nie grają najlepiej (subiektywnie). Pylon ma fajne modele, ale od saphira.
Cytat

dlatego chciałbym zorientować się jakie jeszcze kolumny/monitory w podobnym zakresie cenowym (nie przekraczającym kwoty 2000zł na same kolumny/monitory), mógłbym zobaczyć, Co proponujecie?


Przefiltruj kolumny podłogowe po cenie od-do, zobaczysz że wybór jest większy icon_wink.gif . Zresztą weź pod uwagę że często można się w sklepie jeszcze potargować.
W ten metraż i repertuar (pewnie i brzmienie ), coś w stylu Magnat quantum 675, jak Jbl studio to 270, Arena 180, QAcoustic 2050i, Monitor audio bx5, STX electrino 250,Canton gle 476, jakiś Klipsch ?
Co do monitorów to basu dobrym monitorom nie brakuje, czy takie są te Jbl, nie, zresztą, zależy bardziej od oczekiwań. Choć 20m to już podłogówki, monitory z tzw. 15-16ką to tak w ciut mniejszy pokój. Dużym dobrym monitorem w tym budżecie jest spory Dali zensor 3 z tańszych quatum 673.

Do nagłaśniania filmów, gier oglądanych na TV proponuję pomiędzy TV, a wzmacniacz DAC Fiio D3 ( przerabia sygnał optyczny audio z tv na analogowy -rca)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wypowiedź przedmówcy co do Dali Zensor 3, moim zdaniem mają brzmienie, które powinno się spodobać dużej części osób. Z Zensorami miałem i mam dość duży kontakt, sam je znajomemu doradziłem i do dzisiaj jest z nich zadowolony. Jak go odwiedzam z chęcią sam ich słucham, grają z Marantzem w pomieszczeniu ok 20 m2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...