Skocz do zawartości

ustawienia onkyo 616 proszę o radę


bombel6622

Recommended Posts

Witam. Prosze o porade jak w onkyo 616 przelanczac tryby dsp (koncert itp...)
Ewentualnie prosze tez napisac w jaki sposob wykonac ustawienia . Grat to w stereo z magnatem shadown 207. Problem jest z basem a właściwie z jego brakiem. Zrobilem ustawienia z mikrofonem. Prosze o podstawowe ustawienia.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombel6622,
Najpierw poczytaj instrukcję do amplitunera - a jeśli jej nie masz, to jest do ściągnięcia w internecie ma stronie ONKYO (angielska jest łatwa do znalezienia).
Od strony 37 masz informacje o używaniu, a od 39 o trybach DSP.

Pozdrawiam
PS. A sugestię byś nie mnożył w nieskończoność nowych tematów (tylko kontynuował w starym wątku o kinie domowym) już parę razy dostałeś, więc zacznij się wreszcie do tego stosować!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem to w instrukcji tylko ze na tej stronie 39 sa opisane tryby ale nie ma instrukcji jak je wlaczyc na pilocie lub w ampli?

Nowe posty zamieszczam gdyż oczekuje na szybka odpowiedz ludzi ktorzy sie znaja w temacie i prosze grzecznie o porade chyba po to sa fora. Na stare posty rzadko kto udziela odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na stare posty rzadko kto udziela odpowiedzi


Wcale się nie dziwię.
Dlaczego ?
Bo niemal codziennie otwierasz nowy temat, sprawiając tym samym wrażenie jakby stary był już nie ważny.
Ślizgasz się po tematach, baardzo powierzchownie, sam nie czytasz i to ewidentnie widać, bo sugerując w jednym z tematów kilkanaście modeli kolumn to każe były " z innej parafii" pod każdym względem...skoro ktoś widzi taki brak zaangażowania ze strony samego zainteresowanego, sam ma się angażować icon_eek.gif ? Podobno taka moda obecnie wśród młodych ( sorry, nie wiem ile masz lat), że nie warto niczym się interesować, bo szkoda "czasu", tylko czekać na gotowe rozwiązanie i może jakoś to będzie.
Wybacz, frajerów tu nie ma, mimo, że czystą bezinteresowną pomoc jak najbardziej niosą od długiego czasu .
Ja sam lubię pomagać, przy okazji się czegoś dowiedzieć, kilka razy Ci coś napisałem, ale, ale bez przesady.
Ktoś kto miałby Ci tak na serio doradzić to musi szukać i czytać w twych 20 tematach icon_rolleyes.gif , wszystko od początku i dodatkowo połapać się co masz finalnie a co jednak nie, czego oczekujesz od brzmienia itd. Np sklep S4home kilkanaście razy prosił o to abyś pisał czego oczekujesz od brzmienia itd. itp. I Nic.


Cytat

i prosze grzecznie o porade chyba po to sa fora.


No, trudno żebyś był jeszcze opryskliwy icon_wink.gif Fora są by wysnuć wnioski i dostać poradę, owszem, ale do tego potrzebna jest dyskusja, dyskusja dwu stron icon_wink.gif Zaś większość twych pytań to infantylne pytania typu: " co jest lepsze " , albo ogólne "zakomunikowanie jakiegoś problemu" , którego rozwiązanie jest w artykule na forum, instrukcji, albo szybciej nawet klikając w wuja google.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Jacku pięknie to ująłeś. Lepiej bym tego nie napisał
Miałem zabrać głoś w temacie ale już wcześniej Kolega RoRo udzielił informacji Koledze bombel6622, zwracał też uwagę na mnożenie postów, m.in. jako moderator.
Kolego bombel6622 mam nadzieję, że nie obrazisz się z taką krytykę i będziesz zabierał głos w sposób merytoryczny i rzeczowy na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSP -czyli cyfrowy sygnałowy procesor (ang. Digital Signal Procesor) jest raczej przeznaczony do systemów wielokanałowych...
Są to specjalizowane układy przeznaczone do cyfrowej obróbki sygnałów akustycznych i być może musi być więcej kolumn niż dwie.
U mnie w amplitunerze kina domowego wybór dowolnego trybu (zdefiniowane sale kinowe itp.) od razu "wychodzi" z stereo i uruchamia wszystkie 5 kolumn-nie wiem, czy mając tylko 2 kolumny uruchomił by się tryb DSP.

PozdrawiamPS. Natomiast w miniwieżach tego typu wstępne ustawienia (pop, rock, ...) są osiągalne-zamiast (czasami oprócz) regulacji wysokich i niskich tonów. Choć często są to zaprogramowane ustawienia equalisera a nie tryby DSP.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak w trybie dwu kanałowym nie masz takich opcji. Ionkyo nie stosuje gotowych trybów typu rock pop itp. Po to masz do dyspozycji equalizer aby samemu to ustawić. Ustawień decybeli nie ruszaj chyba że słyszysz że któryś gra głośniej jednak po kalibracji nie powinno tak być.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...