Skocz do zawartości

Podłączenie amplitunera do TV przez RCA


fazik

Recommended Posts

Miałem podłączony tuner do TV kablem 3xczincz-jack słuchawkowy bo taki znalazłem w szufladzie. I działało, jeden cinch wisiał w powietrzu, ale cały czas był jakiś taki dziwny podźwięk w tle (nawet przy braku sygnału z TV) chyba jakieś zakłócenia, nie wiem.

Więc kupiłem kabel RCA 2x cinch po obu stronach żeby podłączyć jak należy (chyba) i nieee dziaaałaaa... Pomocy.

Tuner Denon M38
TV Sony KDL W755C

Podłączyłem tak, z chyba wszelkimi kombinacjami na AUX1 i 2




W TV ustawiony dźwięk na system audio.

I cisza. Nie wiem o co chodzi..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu urządzeniach masz podłączony kabel do wejść (IN), a powinno być w jednym do wejścia (IN), a w drugim do wyjścia (OUT).

Co chcesz osiągnąć: dźwięk z TV ma iść do miniwieżę Denona i na kolumny, czy z miniwieżę na telewizor?

Pozdrawiam
PS. To jest miniwieża, a nie TUNER -tak w kwestiach formalnych icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Yh.. Faktycznie.. Nie zwróciłem uwagi..
Chcę z TV do miniwieży oczywiście. To jak do niego podłączyć jakiś system audio? Przez optyczne tylko? A jak w miniwieży nie mam optycznego?


PS. Zawsze myślałem że termin mini/mikro/wieża to taki swojski slang, icon_smile.gif a w rzeczywistości to system składający się z amplitunera radiowego albo cd i głośników, ale ok icon_smile.gif

EDIT: Czy podłączenie przez wyjście słuchawkowe daje teoretycznie gorszą jakość niż przez RCA (gdyby się dało) albo jakiś konwerter optyczne-RCA? Tak w codziennych warunkach, nie w laboratorium? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani DAC (ale już w miarę przyzwoity) to kwota rzędu 120-130zł (model Fiio)
Więc propozycja MobyDicka będzie optymalna. Wykorzystasz złącze optyczne do podłączenia TV z DACem, a kablem 2cinch-2cinch z wejściem w miniwieży. Poza tym zostanie Ci jeszcze wolne gniazdo cyfrowe które będziesz mógł wykorzystać do podłączenia innego urządzenia do DACa.

Ten DAC jest łatwo dostępny - np. w firmie Q21 która udziela się na naszym Forum
http://q21.pl/fiio-d03-taishan.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem w posiadaniu, przejściowo oczywiście, wspomnianego DAC (Fiio). Dźwięk płynący za jego pośrednictwem jest zauważalnie lepszy niż w przypadku (mojego wcześniej) bezpośredniego połączenia optykiem tunera tv z amplitunerem Denon. Dźwięk zyskał na pewno na rozdzielczości i barwie, aczkolwiek nie jest to jakaś niesamowita przepaść. Myślę, że takim tanim kosztem warto wprowadzić takie zmiany (testowałem na Denonie, który jest od jakiegoś czasu w posiadaniu znajomego). Niebawem wybieram się na kolejne, dłuższe testowanie Fiio we wspomnianym Denon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...