Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

Szanowni Koleżanki i Koledzy zapraszam do wątku, w którym będziemy zamieszczali linki do ciekawych, wartych uwagi, z Waszego punktu widzenia aukcji, ogłoszeń ze sprzętem audio – wideo.
W wątku też będziemy zamieszczali aukcje, ogłoszenia, które mogą bulwersować ceną sprzedawanego sprzętu lub jego stanem - wyglądem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na początek podłogowe kolumny w bardzo dobrym stanie - Audio Academy Hyperion za 1450zł (para używanych).
Jest to pierwsza seria Hyperionów, ale cena jest niezła! Kolumny są w Łodzi...
http://allegro.pl/audio-academy-hyperion-i6151019559.html

Pozdrawiam

PS. Gdy są zamieszczane linki do aukcji-i nie ma tam nazwy modelu, to proszę przynajmniej o podanie tej informacji w treści postu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego Luxmana:
sformułowanie w opisie aukcji "Popularny laser SONY KSS-152S" -bezcenne icon_smile.gif

No ale często opisy na aukcjach nijak się mają do rzeczywistości icon_sad.gif
Pewnie zapomniał dodać "popularny kiedyś, obecnie raczej nieosiągalny". Ale co to obchodzi sprzedawcę...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pewnie tak.... taki mamy rynek. Pamiętam tą aukcję, ale nie śledziłem jej już z czasem. Człowiek ma tysiąc spraw na głowie, więc nie myślałem o tym. Może też z uwagi na to, że mam taki sam wzmacniacz. Ostatecznie nie wiem za ile się sprzedał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy jak Wam się wydaje, czy ten klocek wart jest tej ceny?
Konstrukcyjnie na pewno. Pierwsza liga. Ale czy brzmieniowo warto?
Przecież do tego trzeba dokupić nie mniej kosztowny DAC. I wówczas mamy sumę pięciocyfrową.
A za takie pieniądze, to sami wiecie jakie CDki zintegrowane można kupić icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze to można już całkiem poszaleć. Czy ten transport jest wart takiej ceny? Nie doszukałem się ceny katalogowej jak był nowy. Tu chodzi bardziej o kult marki i serii. Nie dałbym tyle... Szanuje markę Sony za serie np. ES, ale te sprzęty osiągają ceny nieadekwatne czasami do oferowanej jakości brzmienia (konstrukcyjnie jak f1angel napisał jak najbardziej), a już na pewno nieadekwatne w porównaniu do konkurencji.

Sprzęt jest tyle wart, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić... Dodam - Nic się nie dzieje, dopóki KTOŚ CZEGOŚ nie zechce SPRZEDAĆ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj cena jest nawet w miarę normalna i odtwarzacz porządny (Cyrus CD8SE za 1799/1999zł), nawet z pilotem
http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-cyrus-cd8-...6208296586.html

ale fragment opisu powala na kolana
"Polecam do słuchania oryginalnych płyt CD oraz w super jakości: blue-spec, shm-cd, platinium shm-cd. O słuchaniu nagrywanych płyt można zapomnieć to nie jest sprzęt do tego celu."

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka-sprzedawca na Allegro dał inną wtyczkę do zwykłej listwy komputerowej i w ten sposób stała się już "audiofolska" icon_smile.gif
http://allegro.pl/audiofilska-sieciowa-lis...6225753228.html

A przy okazji jakoś nie jestem w stanie uwierzyć, że wtyczka jest oryginalna - bo kosztuje więcej niż obecnie ta listwa

Proponowałbym za taką kwotę (240zł) poszukać raczej czegoś innego...
No chyba że to cena za 4 listwy-ale cały czas jest to trochę mało audiofilskie wciskanie kitu icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to jaka masa tej listwy-solidny kawał blachy na obudowę i już mamy produkt dla tych, którzy opierają się tylko na kilogramach. A jakby jeszcze 2 cegłówki przymocować to już by było prawie "szczytowanie"...,,,

Pozdrawiam
PS. No to chwilowo starczy z tą "nieziemską" listwą icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...