Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

Te stare amplitunery, kolumny 10 lat temu kosztowaly w komisach po 300-1000zł. Nie twierdze, że są złe bo są lepsze od dzisiejszych nowych w tych samych cenach. Obawiam się, że nie kupują ich w tej cenie melomani, audiofile tylko ludzie z kasą i stanowią one wystrój loftu, domku na przedmieściach. I nie mam nic przeciwko temu tylko czemu 25kzł! Za 5 sam sobie takiego bym kupił icon_smile.gif.

A na ebayu są tańsze tylko oczywiście trzeba je ściągnąć. I jest ich więcej niż w Polsce. W tamtych latach w naszym kraju była pustynia.

A tak swoją drogą nie uważasz, że handlarze żerują na ludzkiej niewiedzy? Zresztą zawsze jak świat światem mądry zarabiał na głupim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co gorsza jest grupa fraj...,przepraszam ludzi, którzy się na to łapią. Znam takich. Nie zdają sobie sprawy, że nawet jeśli sprzęt został serwisowany tzn. wymienione kondensatory bo w tym sprzęcie nie trzeszczą selektory czy potencjometry to jest koszt 200-300zł z robocizną. Często wymiana takowych zmienia sposob grania ampli...No dobra, niech kosztuje 7kzł bo rzeczywiście jest rzadki ale nie 25kzł!!!



Każdy sprzedaje za ile mu pasuje. Jeśli kogoś nie stać, szuka taniej i tyle. Tak jak ja kiedy szukałam żaluzje aluminiowe 50 mm kupiłam tu gdzie były moim zdaniem najlepsze oferty dla klientów przedstawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
B. porządny sprzęt w dobrej cenie.
Już uzupełniam informacje.
Chodzi o tuner Sansui Tu x701. Zawodowy sprzedawca wystawił go za 600 zł.

http://allegro.pl/sansui-tu-x701-i6555916992.html

Jak podają na stronie: http://www.fmtunerinfo.com/shootouts.html, został sklasyfikowany na 15 pozycji rankingu tunerów, przy 81 modelach które zostały przetestowane. Na pierwszej pozycji tego rankingu znalazły się ex aequo:
Accuphase T-109V
Kenwood L-02T
Burmester 978
W tym zestawieniu Tu x701 wyprzedza Tu 717 Sanusi (!), co wg mnie jest nieporozumieniem. Znam Tu x711, a więc teoretycznie wyższy model od x 701, i sam wybrałbym Tu 717.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pboczek,
No nie wiem czy to jest dobra cena za ten tuner! 600zł za TU-x701 icon_eek.gif
Jakby było tak tanio, to już od kwartału ogłoszenie by było nieaktualne...

Poza tym jak dajesz link do aukcji - to napisz od razu czego dotyczy i jaka jest cena (dotyczy to zresztą również tych osób, które nie podają pełnych informacji), bo za parę miesięcy aukcja nie będzie już widoczna

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon Pma 520 ae + Denon Dcd 520 ae + NHT 1.1 + kable Nakamichi = 11999icon_mrgreen.gif

https://www.olx.pl/oferta/denon-pma-520ae-d...html#b0654664b5

To te kable takie drogie są ???

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sony Ta-F6B - 5999

https://www.olx.pl/oferta/sony-ta-f6b-budze...html#21164d6bf4

"...budżetowe wzmaki rozniesie w 5 minut..." - no ceną przy okazji też icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Niesamowita okazja. Może chcialby ktoś kupić audiofilskie kolumny. Niedlugo święta. Będą dobrze prezentowaly się obok choinki. Jeśli ktoś nie ma drzewka można wieszać bombki bezpośrednio.
Dodatkową atrakcją jest możliwość sluchania ich na stolku barowym. Specjalnie dostosowana wysokosć głośnika wysokotonowego dla wyższych odbiorców lub tych na szczudlach.

Edycja the lux. Wykończona białą skórą z barana.

Cała konstrukcja wsparta na podstawie Rogosz S-Hi-End-Vario-Sailenter

https://www.olx.pl/i2/oferta/kolumny-domowe...bfd491d#gallery
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy ktoś się porwie za 5kzł za cd100. Marku kupilbyś gdybyś był naprawdę bogatym człowiekiem? Za 5kzl był ostatnio Jadis za połowę tej ceny można mieć lepszego meridiana. Chyba tylko dla samej chęci posiadania. Ani to model limitowany, ani tam kości selekcjonowane(tam chyba są 1540?). No chyba, że był własnością M. Jacksona...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak i to była wówczas dobra cena. Teraz sprzedałbyś go za dwukrotnie wyższą.

Ale na szczęście nie wszyscy są handlarzami..., więc może lepiej, że Audiowit nie kupił tego "Fila".
Denerwujące jest, gdy widać ogłoszenie o kupnie konkretnego sprzętu, a następnego dnia już jest jako "sprzedam". Albo wciskanie kitu o stanie sprzętu, który tak naprawdę przypomina złom albo składak z dwóch złomów...
Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Na Allegro pojawiła się unikatowa, znakomita płyta testowa Total Test LINK. Najlepsza znana mi płyta spośród wszystkich tego typu produkcji, a znam ich sporo. Moje podstawowe narzędzie "pracy"

Niestety jest to płyta bardzo niebezpieczna, przy braku ostrożności i rozwagi może załatwić każdy sprzęt jak również może spowodować uszkodzenie słuchu.


Żeby nie było zarzutów o prywatę - to nie jest moja aukcja ani żadnego znajomego icon_cool.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...