Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

Witek, tyle, że Ty masz tego świadomość i starasz się pisać poprawnie. Poza tym edytory tekstu, również na naszym forum podkreślają błędy ortograficzne.
Faktycznie wystawiając sprzęt na sprzedaż warto byłoby zadbać o poprawną pisownię.
Mnie np. wkurza, że mimo wielokrotnych uwag użytkownicy tego forum nadal nie dbają o poprawna pisownię, choć jest funkcja wymieniona wyżej oraz możliwość edycji postu. Nóż się w kieszeni otwiera jak czytam niektóre posty i właściwie nie wiem, czy ten człowiek jest może jakimś studentem z wymiany, czy .... Nie wspominając już o wielokrotnych prośbach do przedstawicieli branży o poprawne pisanie i poprawianie błędów. Jakbyś nie wiedział to wyraz prostszy pisze się teraz "prostrzy".
Jest też na forum nowy użytkownik, który wyraz rozpoczynający nowe zdanie pisze z małej litery. To jest dopiero mistrzostwo świata.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kolejne przegięcie cenowe:
https://www.olx.pl/oferta/jvc-rx-1001v-unik...html#5ffd92a659
całkiem niezły amplituner JVC model 1001V, ale za taką cenę (4999zł) to powinni dać 5 sztuk.
Poza tym sprzedawca "zapomniał" napisać, że nie ma pilota.

No ale ta firma z Częstochowy często bardzo mocno przesadza z cenami (podobnie jak podobne 2 inne - z Warszawy).
Każdy może się cenić, ale ...
Dobrze że są firmy które robią renowacje sprzętu - ale to w końcu nie są dzieła sztuki, tylko produkty robione wielkoseryjnie! Więc cena powinna być jednak bardziej realna.

Odnowiony Radmor 5102 za 3999zł raczej też nie jest okazją.
https://www.olx.pl/oferta/radmor-5102-jak-n...html#5ffd92a659

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć czy kierują się handlarze wystawiając sprzęt w tej cenie.
Radmor to już totalne przegięcie. Nadal na allegro wystawiane są CD Radmora w cenach, za które można kupić cedeki kosztujące wcześniej jako nowe od 9 do 11 tys. zł.
http://allegro.pl/unitra-radmor-5450-unika...6628676442.html
http://allegro.pl/radmor-unitra-odtwarzacz...6630262623.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ten Radmor Unitra odtwarzacz 5450 unikalny i hiendowy z racji symetrycznego..znaczy symetrycznie umieszczonego wyjścia RCA, a z tą zamianą na coś innego "kolekcjonerskiego" to pewnie będzie tak jak w tym kawale, że facet miał sprzedać za 20 tys psa, ale chętnych nie było więc cieszył się jak zamienił go na dwa koty dachowce po 10tys.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, dokładnie jak kolega tam wyżej napisał: naiwność i niewiedza...

Sam dokonałem zakupu w "salonie vintage" w Czestochowie; ceny tam z kosmosu...

Ja za swoje klocki od ceny wyjściowej ubiłem prawie 60%...Tak, tak...Pytanie tylko czy kwota którą zapłaciłem była warta tych vintage klocków ???

Nie wiem. Parę dni po zakupie znalazłem na ebay'u w Europie te moję klocki w nieco wyższej cenie niż zapłaciłem...Ale nie wiem czy się cieszyć...?

I jeszcze jedno: salon ten wystawia klocki na sprzedaż...nie mając ich na stanie lub tłumacząc że właśnie się sprzedały...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja taki ignorant ,radmora do piwnicy wstawiłem. Nie potrafiłem docenić dzwięku. Ale może przyczyną było niemarkowe okablowanie... icon_wink.gif


Audiowit,
podejrzewam że po prostu nie miałeś oryginalnego kartonu i wstyd Ci było trzymać ten amplituner na wierzchu...

Metka,
warto wiedzieć, że ten salon robi takie numery.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak jest, dokładnie jak kolega tam wyżej napisał: naiwność i niewiedza...

Sam dokonałem zakupu w "salonie vintage" w Czestochowie; ceny tam z kosmosu...



Z ciekawości tam zajrzałem. Sprawdziłem trzy losowe sprzęty i wygląda na to, że za jakość dla konesera dopłaca się conajmniej 50-100% ceny.

Czyli mamy sprzęty używane zwykłe, używane odnowione i specjalnie przygotowane w tym salonie - "używane dla koneserów" (ta-dam!)

W takim razie wolę zostać przezornym amatorem niż naiwnym koneserem:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego. Właśnie kupiłem sztukę. Będę miał jako zapasowy interkonekt do połączeń specjalnych w stereo (gdy potrzeba będzie dłuższego kabelka). Czy do drugiego albo (planowanego) trzeciego systemu. Przyda się. Dodatkowy przewód będzie sobie luźno dyndał.
Przy okazji posłucham co on jest wart. Profigold robi solidne niedrogie kabelki, więc powinno być co najmniej dobrze.

Jak widzisz ja sądzę, że to nie nabijanie w butelkę. Czemu tak tanio? A kto dziś kupuje kable component? icon_biggrin.gif
To nie promocja ale wyprzedaż i tyle. A wielu osobom nie przyszło do głowy kupić go jako kabel do stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A wielu osobom nie przyszło do głowy kupić go jako kabel do stereo.


Może teraz się skuszą, po Twojej wypowiedzi. Ja też zaryzykowałem i wziąłem sobie jeden, uznałem, że przy tej cenie warto go spróbować, bo wygląda bardzo solidnie. Wątpię, żeby można było dostać inny przewód tej grubości w tej cenie. Dziś lub jutro powinien być już być do odbioru w paczkomacie, jak dostanę pierwszy, to podzielę się wrażeniami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...