Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

Wydaje się, że za parę. Można brać. Świetne wzmacniacze.

A ja znalazłem innego typu i tańszą ofertę.
Dużo bassu i hałassu. Ciekawe czy do sprzedania także piessu?
https://www.olx.pl/oferta/cerwin-vega-clsc-...html#b0082eca7d
A wydawałoby się, że ktoś, kto posiada już wzmacniacz lampowy wszedł także mentalnie na wyższy poziom.
Znów się zawiodłem icon_mad.gif

Można ewentualnie jeszcze taniej nabyć takie nasze Matrixy.
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-5cio-droz...html#7c04bc06c6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam Angel. Przecież wiesz, że wszystko zależy od konfiguracji sprzętu. Facet chciał z lampy mieć więcej basssssu to zestawil z cervinami i sprawa załatwiona.
No i zauważyłem,że specjalizujesz się w wyszukiwaniu kolumn w stylu rustykalnym. Czyżbyś myślał o domku na wsi? icon_wink.gif. Choć ten drugi model to bardziej do zamku w Rumunii pasuje.

Profi, bierz te mono. Choć z drugiej strony...kolega mi tu podpowiada, że to napewno jakiś przekręt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Profi, bierz te mono. Choć z drugiej strony...kolega mi tu podpowiada, że to napewno jakiś przekręt.



heh, gdybym miał taką kwotę, to kto wie, czy już bym po nie nie jechał, a z pewnością zgłębiłbym temat. Na pewno nie kupowałbym wysyłkowo.

Z ciekawostek:

znalazłem ciekawy przedwzmacniacz mało znanej u nas manufaktury Meracus (LINK), ale wysyłka do Polski może nie być możliwa icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif

Dla miłośników lampowego brzmienia ciekawy wzmacniacz Einstein The Absolute Tune (LINK). Cena bardzo atrakcyjna, trudno powiedzieć czy nie czai się tu jakiś "haczyk". Może nawet przekręt?? icon_wink.gif

I jeszcze super okazja dla łowców super okazji LINK icon_twisted.gif







Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka cena za takie pudełko!

Z drugiej strony to prawie jak za darmo bo pewnie każdy kawał drutu włożony w to pudełko nabierze szlachetnych cech i będzie grał że hej! Pod warunkiem jednak, że cały czas będzie zamknięty w tym pudełku icon_lol.gif ale jak go wtedy używać?

Pozdrawiam
PS. Ale jak spojrzałem na adres mailowy sprzedawcy to aż się boję dalej pisać icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nasz Adam, chyba się nie obrazi. Wie, że lubimy sobie pożartować. A jak znajdzie kupca, to tylko podziwiać go za inwencję.
Przecież 350 zł na ulicy nie leży.
Ja mam tylko pudełko z interkonektów Alphard Da Vinci HE 8 XL. Oddam za sumę o jedno zero mniejszą.
Pudełeczko z czarnej twardej tektury, ozdobione złotymi napisami, wyściełane w środku materiałem w kolorze złotym i zamykane na magnesik. Z hologramem. Oryginalne!
Trzymam tam kabelki-sznurowadełka w nadziei, że choć trochę wyszlachetnieją.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wolną kasę, już by były u mnie.
Amatorów przestrzegam, że jeśli chcieliby te świetne kolumny połączyć z jakąś Yamahą, Denonem albo Onkyo średniej jakości, to mogą się srodze zawieść. Tu jest potrzebny dobrej klasy, wytrawnie grający wzmacniacz. Na pewno nie tańszy niż te kolumny w tej chwili. A raczej sporo droższy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Teraz ja z kolei spać nie mogłem. Mam w drugim systemie Castle Severn 2, ale zawsze chciałem wypróbować Harlechy S1, z metalową kopułką. W dodatku sprzedawca relatywnie blisko. Jedyne co mnie wstrzymuje (poza kwestiami oczywistymi jak nadmiar sprzętu, brak miejsca, rozsądna żona) to fakt, że te membrany w S1 wg licznych opinii lubią pękać. Za to dźwięk S1 ponoć najlepszy z serii.

Castle Harlech S1:

http://allegro.pl/castle-harlech-s1-angiel...42.html#thumb/2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

https://www.olx.pl/i2/oferta/glosniki-elac-cl-310-CID99-IDmtFi2.html#:87e3e84930

Produkt nieco sfatygowany choć przetworniki wydają się w dobrym stanie. Sądzę że cena dobra. 

Przy okazji miło było by jakby ktoś kto słuchał tych rakiet napisał jak wygląda przekaz z tych bądź co bądź dziwnie zbudowanych kolumn. 

Jeszcze druga interesującą aukcja: allegro.pl/kolumny-castle-tay-i6833946870.html#thumb/1

Niewiele informacji na temat tych kolumn jest w necie, ale stan kolumn plus dodatki w tej cenie wydają się bardzo atrakcyjne, na temat dźwięku zapewne jakiś z kolegów osłuchanych się wypowie. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poniżej link do aukcji z niewyobrażalnie wysterowaną ceną w kosmos. Te playery chodzą za 1/10 tej kwoty. Poza tym żadna rewelacja, miałem i cudo to nie jest. Jest to przykład również, jak handlarze kreują rynek....niesmacznie i żenująco.

Proszę Państwa, ewenement na skalę światową! Przedstawiamy Onkyo - drugi model od dołu z danego rocznika (zaraz po 7111). Oczywiście pilota brak:

http://allegro.pl/onkyo-dx-7211-nowoczesny-odtwarzacz-cd-cd-r-okazja-i6852674135.html

 

Edytowano przez Revo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna "kosmiczna" cena - tym razem za wieżę JVC z gramofonem, szafką i kolumnami. "Okazja" za 12999zł, ale reklama dla firmy jest

http://allegro.pl/wzmacniacz-jvc-zestaw-jvc-vintage-z-szafka-i6824359447.html

Zaś sformułowanie o tej górnej półce  "Brzmi tak jak wygląda czyli rewelacyjnie - japońskie stereo hi-fi z górnej półki w tamtych latach." to już żart makabryczny - bo robi się klienetów w konia (choć raczej nikt normalny tyle nie da), a do górnych modeli firmy JVC to jeszcze duuużo brakuje.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman nie wiem nawet co napisać, jestem w szoku.

Przykładowo gramofon z tego zestawu jest bardzo średniej klasy, wart nie więcej niż ok. 600 - 800 zł. Za takie pieniądze można już kupić dobry gramofon z tamtego okresu, np. Thorensa. Jako ciekawostka, na pewnym forum, przed kilkoma laty jeden z forumowiczów kupił ten sam model, tyle, że bez headshela, wkładki i pokrywy za 10 zł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc mamy zestaw który jest wart maksimum 3 tysiące za drobną "dyszkę" drożej. Może i przywrócenie go do stanu fabrycznego trochę czasu i pieniędzy kosztowało, ale traktowanie każdego sprzętu vintage jak ósmego cudu świata jest nieporozumieniem. Choć niewątpliwie przez lata można wystawiać i usiłować (???) sprzedać  taki zestaw i będzie punktem charakterystycznym na aukcjach.

Od razu napiszę - nie mam nic przeciwko profesjonalnym naprawom i przywracania sprzętu do życia. Ale po pierwsze nie zawsze się to udaje, po drugie - cena takiej usługi może być bardzo wysoka, a po trzecie i najważniejsze: ten sprzęt to nie jest hi-end!!!

Tak samo jak budzi mój sprzeciw wkładanie do wkładki nowej igły - "zamiennika" i wypisywanie, że taka igła gra jak oryginał (to akurat nie dotyczy - chyba - opisywanej aukcji, bo sprzedawca w ogóle nie wspomina o typie wkładki igły). No ale widocznie cena jest tak "Atrakcyjna", że nie trzeba się rozpisywać o stanie poszczególnych elementów zestawu, bo już  w nocy stoi kolejka chętnych.

W opisie kolumn też brak informacji o wymianie zawieszeń górnych w głośnikach niskotonowych - bo te elementy nie wyglądają jak "czterdziestolatki"

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Na portal w NO trafiłem na ogłoszenie  sprzedaży  Cambridge azur 640 H cena ok 350 zł. czy ktoś z kolegów miał szcęście lub nieszczęście odłuchu tego urżadzenia. Czy można go porównać z CD

Cambridge azur 640 C ? Jesli chodzi o brzmienie jakie chciałbym uzyskać to ,o herezjo, nie jest na chwilę obecną najważniejesz bo mam nadziję wprowadzić sie do nowobudowanego domu pod koniec roku, a tam bedę miał pomieszczenie przeznaczone na dosłuch, więc pewnie duża część zestawu ulsgnie zmianie, napewno kolumny.

Chciałbym go raczej użyć jako transport i coś w rodzaju dysku na płyty CD

 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Ciekawa oferta dobrego przedwzmacniacza. Jednak opis, to totalna porażka. Rozumiem, że ten tekst przetłumaczony przy użyciu translatora został częściowo poprawiony, ale nadal nie da się tego normalnie czytać:
http://allegro.pl/accuphase-c-200-i6892820607.html#thumb/8

Cytat

 

Wykorzystanie sterowników push-pull na wszystkich etapach Accuphase C-200 znacznie poprawiło cechy poprzedzające negatywne opinie. Doprowadziło to do obwodu korektora z niezwykłą wiernością i stabilnością.

Zastosowanie wzmacniaczy klasy A w ostatnim etapie obwodu wyrównawczego wykorzystującego wytrzymałe tranzystory mocy i zasilane przez symetryczne podwójne (dodatnie i ujemne) układy zasilania zapewnia szeroki zakres możliwości obsługi wejść na poziomie 400 mV rms przy częstotliwości 1 kHz Mniej niż 0,05% zniekształceń.

Wzmacniacz stereo stereo C-200 wyposażony jest w przełącznik o niskim poborze mocy, który podkreśla akcenty bogatego tonu tonów niskich, co zwiększa przyjemność z korzystania z muzyki. Przełącznik ten oferuje zmianę 0, +0,5 i +1 dB względem krzywej charakterystyki RIAA przy 100 Hz.

Napięcie wyjściowe wkładów zależy od producenta. Regulacja poziomu dysku zapewnia jednolitą kontrolę poziomu dysku 1 i dysku 2. Płyta 1 zawiera przepisy dotyczące dopasowania impedancji do wkładów z wężownicą. Osiąga się to za pomocą 3-punktowego przełącznika impedancji, który zapewnia wybór impedancji 47, 30 lub 20 K omów.

Obroty rezonansowe rezonansu obrotowego silnika i dźwięków poza zasięgiem słyszalnym mogą powodować zakłócenia intermodulacji w zakresie słuchu. Wzmacniacz stereo stereo C-200 jest wyposażony w filtr poddźwiękowy, który eliminuje drgania o niskiej częstotliwości poniżej 25 Hz.

W celu zapewnienia najwyższej wierności słuchaniu stereofonicznych dźwięków, jest wyposażony w bezpośrednio połączony, specjalny wzmacniacz zapewniający wyjątkowe słuchanie.

Niezależnie od obsługiwanych sygnałów zasilacz zapewnia ciągle regulowane, nie wahające się napięcia. Nawet przy normalnych wahaniach napięcia zasilania sieciowego, to zasilanie jest w stanie dostarczyć bardzo stabilne napięcia wyjściowe DC.

Regulacja tonów niskich i wysokich tonów, zarówno z 10-stopniowym wyborem, jak i dodatkowym wyborem dwóch częstotliwości obrotów dla obu, pozwalają na wybór praktycznie dowolnej odmiany tonu. Ten przełącznik pozwala na natychmiastowe porównanie dowolnej korekty tonu z bardzo płaską charakterystyką odpowiedzi.

C-200 ma w sumie 10 wejść i 7 zacisków wyjściowych, które umożliwiają łatwe dostosowanie do szerokiej gamy programów w niemal dowolnym możliwym rodzaju instalacji.

Łącznie można podłączyć trzy nagrywarki. Kopiowanie z jednego magnetofonu do innego jest możliwe nawet podczas słuchania jednocześnie z innym źródłem programu. Osiąga się to za pomocą oddzielnego przełącznika kopiującego taśmę, który jest niezależny od przełącznika monitora taśm.
Specyfikacje


 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Belfer54 napisał:

Ciekawa oferta dobrego przedwzmacniacza. Jednak opis, to totalna porażka. Rozumiem, że ten tekst przetłumaczony przy użyciu translatora został częściowo poprawiony, ale nadal nie da się tego normalnie czytać:
http://allegro.pl/accuphase-c-200-i6892820607.html#thumb/8

 

No to się wysilił sprzedający. Jak już nie chce się nawet rzetelnie opisać sprzętu, to ja wysiadam... Pisaliśmy o takim podejściu :D

Może lepiej, jakby napisał po prostu, że sprzeda to i to. Wklejony opis przetłumaczony to i mnie nie przekonuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...