Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Jak dotąd intuicja mnie nie zawiodła i wszystkim tego życzę.

Ja jeszcze się nie zawiodłem ponad to, że firma dostarczyła pake poobijaną co skutkowało uszkodzeniem sprzętu. Ubezpieczyciel firmy zadziałał odpowiednio i nie ma tematu. Chciałem napisać o pierwszym doświadczeniu z Inpostem w opcji za pobraniem. Byłem jak to przed pierwszym razem zaniepokojony jak to zadziała, Z paczkomatu? Za pobraniem? Działa. Kasa jest na koncie ale i tak w międzyczasie pisałem do Inposta bo kasy nie było, a przesyłka odebrana. Konsultant odpisał, że mają 5 dni roboczych na przelew. Tyle trwało ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

To co dzieje się na rynku używanego audio to istne szaleństwo. Śledzę ten rynek niemal codziennie i widzę, że za sprzęt który kilka lat temu trzeba było zapłacić "X" to obecnie trzeba dopłacić + 20-30%.

Jest to (podejrzewam) poniekąd spowodowane rosnącym kursem euro, a jako ciekawostkę podam przykład zakupu z UK. Po Brexicie urząd celny tak działa (nie mają ludzi), że paczka idzie kilka dni, ale do odbioru z celnego często jest po miesiącu. 

Poza tym to co robią nasi rodzimi handlarze często przechodzi ludzkie pojęcie....... 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamill00 napisał:

Poza tym to co robią nasi rodzimi handlarze często przechodzi ludzkie pojęcie....... 

Kamil , znasz relacje popyt - podaż ? :) 

Znalazłem ostatnio fajną dyskusje z przed czterech lat na forum o drapakach ,gdzie jeden kolega tłumaczy drugiemu , iż ma się targować przy zakupie Technicsa SL Q3. Tłumaczy mu , że ten gramofon jest wart max 400 zł , a nie 500 zł jak chce sprzedający. Dzisiaj ten gramofon kosztuje 1300 - 1500 zł. Rozmawiam z kolegą w komisie , popyt jest bardzo duży a podaż minimalna . Ucięło się przywożenie sprzętu z zagranicy , rynek Polski jest wciąż niewielki jak chodzi o stare wartościowe klocki zachodnich firm , i ludzie jak już mają to niechętnie się pozbywają. Ceny sprzętu używanego będą szły relatywnie w górę w stosunku do zmian cen sprzętu nowego. 

P.S.

Mały OT , Kamil rozmawialiśmy ostatnio o samochodach , jak zobaczyłem cenę używanego równolatka mojego auta z większym przebiegiem niż mój , to oniemiałem . Tak małego spadku wartości 5 letniego samochodu ,to jeszcze nigdy od czasów komuny nie widziałem :) Ze sprzętem audio jest tak samo.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin @tomek4446 racja Panowie w 100%, ale specjalnie nie rozwinąłem myśli.

Zapewne to miało miejsce "zawsze", ale dopiero niedawno na swoim przykładzie zauważyłem, że w audio dzieje się to samo co z autami za którymi "Niemiec płakał jak sprzedawał". Nie będę wymieniał modeli, imion, nicków a nazwy miejscowości zmienię specjalnie. 

1. Wzmacniacz, który sprzedałem jako uszkodzony (nie naprawialny) ląduje u człowieka z Łodzi, który przekazuje go swojemu koledze ze Szczecina i ten jest sprzedawany jako "ideał" za ok 2000zł więcej niż ja sprzedałem.

2. Kolejny element toru sprzedaje do Krakowa. Zostaje on "okradziony" z dobrych lamp, zareklamowany jako poprzednik tego który obecnie kosztuje 15000zł (ten za 15k nazwijmy evo 5 więc mój był evo 1 - taki z niego poprzednik), a cena zostaje podbita o 2000zł.

No tym sposobem to ja się Panowie nie dziwie, że widzimy ceny jakie widzimy. 

Oczywiście kolejne przykłady sprzętu powyżej 10 000zł gdzie niemiecki upgrade okazuje się naprawą u Pana Krzyśka w Białymstoku (mającego serwis RTV) mógłbym mnożyć UWAGA tylko na swoim przykładzie w skali ostatnich 3-4 miesięcy. 

Dramat...... 

Dalej? Gość na pytanie, czemu ten panel przedni wzmacniacza za 12000zł ma inny kolor jak inne odpowiada, że jego sprzątaczka ukrainka wytarła jakąś chemią mimo, że kazał jej sprzętu nie dotykać i kolor trochę się zmienił, a chcecie usłyszeć prawdę? To był model robiony 1:1 ale DIY! (za 12000zł !) 

Kolejny człowiek mówi mi że dana końcówka jest taka mocna, że muszę wymienić bezpiecznik na 20A bo na 16A wywala bezpieczniki w domu, więc grzecznie pytam czy mogę go za swoją kasę zabrać na weryfikację w uznanym serwisie oczywiście zostawiając kasę na stole...... wiecie co się stało? Nagle go kolega chce kupić, więc już nie aktualna oferta. 

Wystarczy...... 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Tomku to robi się chore..... aby znaleźć to co mnie interesuje z pewnego źródła, zweryfikowane w serwisie myślę że zarwałem jakieś 3-4 tygodnie prywatnego życia. Okej...... znalazłem i jestem pewny pochodzenia, ale podchodziłem do tematu myślę że 40-krotnie i nie mówimy tu o jakichś niskich cenach tzn "promocyjnej cenie", aby ktoś nie pomyślał, że chciałem kupić coś 30% poniżej ceny rynkowej to tak trafiałem......wręcz było przeciwnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden czynnik. Nie wiem czy to tylko moja obserwacja, ale widzę, że w domach moich znajomych, bluetooth'owe głośnicznki coraz częściej są zastępowane przez lepszy lub gorszy, ale pełnoprawny zestaw audio. Pokolenie, któremu kiedyś wystarczał iPod i liche słuchaweczki, dorosło, dorobiło się i chce w salonie czegoś "poważnego". Jasne, poprzednie generacje przecież też dorastały i dorabiały się, ale po pierwsze: nie istniał streaming i związany z nim nieograniczony i łatwy dostęp do muzyki i to za cenę 1 CD miesięcznie, a po drugie sprzęt audio jest relatywnie tańszy ( w odniesieniu do zarobków ), niż jeszcze kilka lat temu. Więcej ludzi też na niego stać. Pandemia i związane z nią siedzenie w domu, też mają tu swój duży wkład. Mam w rodzinie przykład, gdzie kasa na zagraniczne wakacje, które nie doszły do skutku, została wydana na wzmacniacz i kolumny. No a skoro więcej ludzi kupuje sprzęt, to i więcej wciąga się w pogoń za króliczkiem ;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...