Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

Dnia 11.06.2021 o 15:52, Butler napisał:

To ja coś z przeciwnego bieguna. https://allegro.pl/oferta/zestaw-kolumn-2szt-do-kina-domowego-3x-6-5-500w-10113822031

600zł za dwie sztuki... Moc wyjściowa: maks. 500W, Moc wyjściowa 250W, Pasmo przenoszenia 20Hz- 20000Hz.... Wymiary (dł. X szer. X wys.) 242x 315x 1096mm... itd.

Widać ewidentnie że te kolumny wymiatają :D Odliczając koszt importu i ogólnie koszty sprzedaży... Jak za taką kwotę skośnookie w ogóle dały radę złożyć cokolwiek to nie mam pojęcia. Aż się boję spytać czy można prosić o odsłuch. Przesyłka smart gratis :D

 

2cad98764a56bb1fc9bad9e6a43d

Za ładnie to opisałeś, jeszcze ktoś się skusi na zakup. Badziewie do n potęgi. Obudowa to nawet nie dykta tylko jakiś twardy papier o grubości 1cm i całość sklejona (uwaga) termoklejem z pistoletu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażę Wam ciekawostkę z eBay. Takimi drogimi kolumnami się nie interesuję ale zwróćcie uwagę na nietypowy, długi opis. Jest tam przestroga przed niejakim Tommy Horning oraz list otwarty do tego pana. Porachunki audiofilskio-handlarskie o gruuubą kasę i oskarżenia o defraudację? Takiego czegoś na eBay jeszcze nie widziałem. 

https://www.ebay.co.uk/itm/203302771644?hash=item2f55ca1bbc:g:bHQAAOSwR-9dpID1

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

@RLC fajne klocki 👍 a te LS50 to chyba cena niezła. Mnie ciekawi jak wstęga Quadrala w małym monitorze. Może być jassssno 😉 

To wcale nie musi mieć związku z takim typem głośnika wysokotonowego. Głośniki magnetostatyczne są zwykle bardziej kierunkowe i z tego powodu mogą być odbierane jako grające ciszej, gdy nie są skierowane dokładnie na nas. W tej grupie Elac Solano BS 283 z głośnikiem wysokotonowym magnetostatycznym AMT wypadł jako najciemniej brzmiący.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

W tej grupie Elac Solano BS 283 z głośnikiem wysokotonowym magnetostatycznym AMT wypadł jako najciemniej brzmiący.

Ale Elac ze wstęga gra ciemno, a Quadral jasno. Mi się osobiście najbardziej z Quadrala podoba pierścieniowy Ricom z serii Platinum. Bardzo gładko, bez piasku i sssssek, ale jest więcej wysokich niż w tych Elacach (słuchałem podłogowych wersji, nie monitorów) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sanwing napisał:

Ja bym nie powiedział że wstęgą gra ciemno. Jest wyważona, wysokie są w miarę delikatne nie grają pierwszego planu, nie kłują, nie wysilają się by być na pierwszym miejscu.

A o której wstędze piszesz? Bo dla mnie Quadral i Elac to inne szkoły grania, mimo że obie mi się podobają... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich...

Może i cena dobra, ale słyszałem RF-7 III (Cd Vincent hybrydowy, rotel rc i rb1070), dla mnie porażka, nie są to neutralne kolumny,  przebasowiony dźwięk, scena bez szału, przy cichym słuchaniu jeszcze w miarę. Po podłączeniu lampy Amplifona trochę lepiej...

A co do wykończenia "Znakomite wykończenie - na poziomie najszlachetniejszych mebli" odłażąca okleina winylowa na narożnikach i plastikowe gniazda i zwrotnica z elementów za 10zł...

Ostatnio latałem po ogłoszeniach i takie coś mi wpadło w oko...

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-podlogowe-mk-audio-hi-end-jesion-visaton-scan-speak-mundorf-CID99-IDK5XGw.html  tu to jest wykończenie...  Jestem ciekawy jak to gra.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, baliosia napisał:

Ostatnio latałem po ogłoszeniach i takie coś mi wpadło w oko...

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-podlogowe-mk-audio-hi-end-jesion-visaton-scan-speak-mundorf-CID99-IDK5XGw.html  tu to jest wykończenie...  Jestem ciekawy jak to gra.

 

Z tego co zrozumiałem w opisie to home made. Jak na moje to wystawiający trochę poleciał z ceną, aczkolwiek wierzę że stworzył produkt na najwyższym (na miarę swoich możliwosci oczywiście) poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...