Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

36 minut temu, HQ150 napisał:

A tego centrala to z chęcią bym sam przytulił. Zwłaszcza w tej cenie
https://www.olx.pl/d/oferta/paradigm-signature-c5-central-CID99-IDL8Lhm.html#241d0f6db2;promoted

Konkret - 40 kilo, 1 metr długości. 

Tak z ciekawości, jakie masz kolumny do kina domowego? Oprócz Infinity.

Podobno powinno się mieć zgrane fronty z centralnym, z tej samej serii, na tych samych przetwornikach, no chyba, że to jest mit. Masz jakieś zdanie na ten temat? Sorki, że nie w temacie, ale zaraz postaram się coś ciekawego znaleźć 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli fronty w kinie są kompletem z centralnym, to powinno być gwarancją spójności ich brzmienia. Dobierając centralny inny niż fronty, można trafić na zupełnie inaczej brzmiące zestawienie. Wtedy może grać to razem fatalnie. Jednak dość zaawansowane układy kalibracji systemu mogą to często naprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi777 napisał:

Tak z ciekawości, jakie masz kolumny do kina domowego? Oprócz Infinity.

Jako central KEF XQ-Two-C, na tyłach cztery sztuki AE Aelite 2, sub w samowyrobie 18'' 4kW.

2 godziny temu, Adi777 napisał:

Podobno powinno się mieć zgrane fronty z centralnym, z tej samej serii, na tych samych przetwornikach, no chyba, że to jest mit. Masz jakieś zdanie na ten temat?

Oczywiście, że dobrze jest mieć kolumny z tej samej serii. Też kiedyś miałem komplet AE Aelite.

Jednak można to zgrać mimo kolumn z różnych parafii. Moim zdaniem jak ktoś zmieni np. central na wiele razy droższy i lepszy niż ma to mimo, że będzie z innej firmy zagra mu to i tak lepiej. Na fronty i central idzie jednak inne pasmo w kinie domowym. Oczywiście może być też tak, że te diametralnie różnie konstrukcję będą się ,, gryzły''. Kwesta doboru i ustawień.

Ja żadnego dysonansu pomiędzy nimi nie słyszę i nikt na razie na to mi u mnie podczas seansu uwagi nie zwrócił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będziesz zadowolony. Ten central jakością bije na głowę Twoje fronty. Żebyś ich po zakupie nie zmieniał:-)

A jak chcesz coś konstrukcyjnie zbliżone do Twoich paczek to ja mam KEF-a XQ2c 🙂 Tobie sprzedam a sam przytulę tego Paradigma.

A jaki masz amplituner?

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HQ150 napisał:

Moim zdaniem będziesz zadowolony. Ten central jakością bije na głowę Twoje fronty. Żebyś ich po zakupie nie zmieniał:-)

A jak chcesz coś konstrukcyjnie zbliżone do Twoich paczek to ja mam KEF-a XQ2c 🙂 Tobie sprzedam a sam przytulę tego Paradigma.

A jaki masz amplituner?

Shield tv/Chromecast 3 -> Denon x3500h ->
                                                                        2x Neutrik NA2M D2B TX -> Crown XLS 2500 stereo -> 2x Tannoy 6F XT
                                                                        1x Neutrik NA2M D2B TX -> Crown XLS 1500 bridge -> Tannoy XT C
                                                                        2x Kef E301
                                                                        2x JBL Control 1 (atmos)
                                                                        Dali e12f

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

No to będzie co miało tego Paradigma w cztery litery kopnąć.

Duża jest poprawa w porównaniu z zasilaniem z samego amplitunera?

Moim zdaniem - duza. Najbardziej sie to odczuwa w scenach, gdzie cos naglego sie dzieje, np. w jurassic park (chyba nowszym) byla scena, gdzie trex zjada dach z garazu. Przy crownie to sie dzieje tak nagle i intensywnie, ze naprawde czujesz az to rozrywanie blachy. Przy samym Denonie jest jakby łagodniej, jakby spokojniej to sie dzieje. Zmienia sie tez charakter muzyki, Denon jest chyba cieplejszy nieco. 
Moze to oczywiste, ale zwroce uwage: przy tej klasie amplitunera pozwala to na rzucenie wiekszej mocy zasilacza na tylnie i atmosy, wiec tez zyskuja na dynamice te kanaly. Wydalem na nie (uzywane) w sumie jakies 1700 zł plus kilkaset złotych na te Neutriki (konwersja z RCA na XLR pozwala uzyskac mniejsze szumy). Sa brzydkie, ale dzieki temu ze maja duza wytrzymalosc i w razie przegrzania - wentylatory, moglem je wcisnac do szafki z drobna szpara i nie martwic sie grzaniem:)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napędzi naprawdę każde kolumny.

https://www.olx.pl/d/oferta/pass-x1000-monobloki-CID99-IDLd8pL.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

A tu fajny D-klasowiec z pre w klasie A i DAC-iem na pokładzie.

Za nieduże pieniądze fajne granie.

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-nuprime-ida-8-CID99-IDLcPBj.html#00148be6b3;promoted

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.81b668c45419bda0f9ec3a6298166c94.png

Bardzo dobra cena za Iloud micro monitors, w "idealnym" stanie. To jest promka z Amazon.it, gdzie do rzeczy z Warehouse dodaja rabat 30%. 


Wychodzi niecale ~780 zl z transportem za swietnie monitorki do kompa. 

 

https://www.amazon.it/IK-Multimedia-Monitor-Coppia-ultra-compatti/dp/B01C5RZWCQ/ref=sr_1_2?__mk_it_IT=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=iloud+mtm&m=A1HO9729ND375Y&qid=1630323808&s=warehouse-deals&sr=8-2

Az mnie trzesie,zeby kupic kolejna pare i uzywac do kuchni, ale narazie poluje na MTM:) 

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, audiowit napisał:

Dziwię się, że tak długo wiszą i nikt ich nie chce. Za te pieniądze, to darmo. Pewnie ich stan wizualny pozostawia wiele do życzenia.

Raczej takie marki kupują osoby siedzące głębiej w temacie audio i takie osoby poznają na pewno że siedzi tam taniutki tweeter Vify, obecny nawet w budżetowych JPW ML910 za 500zł, choć oczywiście trafiał się i w T+A TMR 120 oraz innych droższych kolumnach, ale pierwszy raz widzę aby był w kolumnach używanych za 5k (czyli nowe 10k+). Wiem że głośniki nie grają, tylko cała konstrukcja, ale mimo wszystko ten tweeter mocno odstrasza w tych rejonach cenowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...