Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

Oczywiście, że ma znaczenie jakość przetworników ale tak naprawdę dla mnie większe znaczenie ma ich zgranie. Jeśli mamy super przetworniki i ktoś potrafił dobrze kolumnę zestroić, to pełen sukces.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że są to kolumny typowo do lampy ( a tych niewiele na rynku) do tego firmę znaną z dobrych konstrukcji, ich wielkość,to cena 4kzl jest atrakcyjna. Ja podejrzewam, że te kolumny są albo grzebniete albo b poobijane. Firmę zna też kilka osób w kraju więc pewnie dawno by już poszły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2021 o 13:48, Tenfilip napisał:

image.png.81b668c45419bda0f9ec3a6298166c94.png

Bardzo dobra cena za Iloud micro monitors, w "idealnym" stanie. To jest promka z Amazon.it, gdzie do rzeczy z Warehouse dodaja rabat 30%. 


Wychodzi niecale ~780 zl z transportem za swietnie monitorki do kompa. 

 

https://www.amazon.it/IK-Multimedia-Monitor-Coppia-ultra-compatti/dp/B01C5RZWCQ/ref=sr_1_2?__mk_it_IT=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=iloud+mtm&m=A1HO9729ND375Y&qid=1630323808&s=warehouse-deals&sr=8-2

Az mnie trzesie,zeby kupic kolejna pare i uzywac do kuchni, ale narazie poluje na MTM:) 

To jest stara wersja, dlatego jest tak tania. W starej EQ przełacznik HF jest -3dB. Natomiast w nowej +2dB. Poprzednia w/g testu (forum francuskie), ma za mało tonów wysokich. Coś było na rzeczy, ponieważ po dyskusji, gdzie na początku uczestniczył przedstawiciel firmy z Włoch, po pewnym czasie zamilkł.  Po cichu dokonano tej zmiany, nie informując nikogo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HQ150 napisał:

Myślicie ,że wpływ takich nieaktywnych kabli na dźwięk jest słyszalny? Jak te kable są należycie wykonane( ekranowane) i do tego na selekcjonerze wejść mamy to akurat nieużywane wejście odłączone?

Moim zdaniem, o ile nie ma tam nic dziwnego w tych kablach, nie powinno miec wplywu.

13 godzin temu, Marek Muszyński napisał:

To jest stara wersja, dlatego jest tak tania. W starej EQ przełacznik HF jest -3dB. Natomiast w nowej +2dB. Poprzednia w/g testu (forum francuskie), ma za mało tonów wysokich. Coś było na rzeczy, ponieważ po dyskusji, gdzie na początku uczestniczył przedstawiciel firmy z Włoch, po pewnym czasie zamilkł.  Po cichu dokonano tej zmiany, nie informując nikogo.

Az sprawdzilem swoje - uff, +2 dB :) Dziwilem sie wlasnie, czemu jest plus a nie minus, zwlaszcza, ze co do zasady sie odejmuje, a nie dodaje. Skad w ogole masz takie info?

Tak czy siak, moje kupione wlasnie w ten sposob z amazona z rok czy dwa temu, wiec zakladam,ze tutaj po prostu sa grafiki jakie sie trafily, a same monitorki moga byc "nowsze".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tenfilip napisał:

Az sprawdzilem swoje - uff, +2 dB :) Dziwilem sie wlasnie, czemu jest plus a nie minus, zwlaszcza, ze co do zasady sie odejmuje, a nie dodaje. Skad w ogole masz takie info?

Tak czy siak, moje kupione wlasnie w ten sposob z amazona z rok czy dwa temu, wiec zakladam,ze tutaj po prostu sa grafiki jakie sie trafily, a same monitorki moga byc "nowsze".

Przed kupnem wertowałem internet i trafiłem na to :

https://fr.audiofanzine.com/enceinte-active/ik-multimedia/iloud-micro-monitor/forums/t.640211,commentaires-sur-le-test-des-enceintes-micro.html

Jest trochę czytania, można tłumaczyć translatorem najlepiej w przeglądarce Chrome, chyba, że zna się piękny język Moliera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marek Muszyński napisał:

Przed kupnem wertowałem internet i trafiłem na to :

https://fr.audiofanzine.com/enceinte-active/ik-multimedia/iloud-micro-monitor/forums/t.640211,commentaires-sur-le-test-des-enceintes-micro.html

Jest trochę czytania, można tłumaczyć translatorem najlepiej w przeglądarce Chrome, chyba, że zna się piękny język Moliera.

Dzieki!

BTW jest kilka sztuk (iloud micro monitors) na amazon.de warehouse deals, malo uzywane (pewnie ktos potestowal i odeslal) - ale wychodza za ~700 zl za pare, czyli bardzo tanio. Mozna odeslac z free, z tego co pamietam. Moim zdaniem super oferta. Niestety na MTM nic nie ma:( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tenfilip napisał:

Nie wiem skad przekonanie,ze wymagaja elektrowni, 90 db to dobra efektywnosc. 

Z doświadczenia. Kiedyś ich słuchałem i jak podłączyliśmy bardzo mocne monobloki lampowe to odwdzięczyły się nam za to i to bardzo.

Efektywność to nie wszystko.

 

https://www.olx.pl/d/oferta/vienna-acoustics-beethoven-CID99-IDLrStd.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=4

A tu fajne paczki w przyzwoitej cenie.

Ale patrzcie na to. To już jest przegięcie. Cena w momencie wejścia na rynek tego odtwarzacza wynosiła jak mnie pamięć nie myli chyba 1200 USD.

Za kilkuletni ktoś chce ponad 14 000zł.

https://www.olx.pl/d/oferta/oppo-205-blurey-4-k-CID99-IDLrAJ3.html#36bbd64c2b
 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2021 o 15:24, audiowit napisał:

Dziwię się, że tak długo wiszą i nikt ich nie chce. Za te pieniądze, to darmo. Pewnie ich stan wizualny pozostawia wiele do życzenia.

Kolumny należą do mnie , nie były grzebane i są w ładnym stanie wizualnym , drobne otarcia na rantach itp widoczne gdy staniemy blisko.Zainteresowanie praktycznie zerowe , jak widać firma u nas mało znana 😞 , a szkoda bo z lampą grają bajkowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...