Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

57 minut temu, Asia napisał:

co Ty na to? Nie takie coś chcesz budować?

Tak. To chyba ta konstrukcja ale nie podano w opisie na jakim przetworniku zbudowano te kolumienki. Enigmatycznie wspomniano o 18cm szerokopasmowcu i wydaje mi się, że to przetwornik Dayton PS 180-8 czyli mniejszy od tego, który chcę wykorzystać czyli PS 220-8. 

Sprawą niewiadomą jest też zastosowany filtr, który wg mnie jest niezbędny by ogarnąć środek i górę pasma tego przetwornika i tu różne warianty są dostępne. Oczywiści producent nie chwali się jaką wersję zastosował (lub nie zastosował) z oczywistych względów. 

Gdyby ten projekt był na "moim" przetworniku to oferta jest bardzo korzystna ;) Dzięki za udostępnienie, dopytam sprzedawcę 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokopasmówka 18 cm - to nie zagra za dobrze na basie. Z resztą pasmo jest niby tylko od 48Hz a może i 58hz :), raczej to drugie,..

Do jazzu, plumkania pewnie kolumna ok ale już do muzyki rock, pop według mnie nie. To raczej nie jest stary dobry głosnik typu AD9710. 

Szerokopasmówka jest o tyle dobra o ile poradzi sobie z najniższymi rejestrami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, elektron6 napisał:

Szerokopasmówka jest o tyle dobra o ile poradzi sobie z najniższymi rejestrami.

Jak już zbuduję albo kupię to sprawdzę ;) Porównam z tym co mam i na pewno o tym "skrobnę". Warto wspomnieć, że nawet Klipsch Heresy na basie to ten tego, a wielu jest fanem herezji. Sporo zależy od pomieszczenia. Czasami pomaga, gorzej jak się nie wstrzelimy z modami ale czasami ten "słabszy" bas z kolumn to manna z nieba bo pomieszczenie nie dudni i nie rezonuje tak mocno, żeby korygować DSP czy pułapkami. Zawsze są jakieś kompromisy i trzeba wybierać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale tutaj mamy lepsze i gorsze głośniki szerokopasmowe czy tez te o wysokiej skuteczności.

Pomieszczenie, akustyka- bardzo ważny temat ale większość osób nie ma możliwości za bardzo pożonglowania zmianami. Po prostu masz stałe miejsce na zestaw.

Niestety przetworników tego typu o niskim zejściu jest nie wiele no i trochę kosztują. To że ktoś podłączy pierwszy lepszy szerokopasmowiec do lampy 300B i zachwyca się wokalem, piękna średnicą to nie wszystko. Do weryfikacji czy tez uwagi  jest zawsze bas a w zasadzie jego braki.

 

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elektron6 napisał:

Szerokopasmówka jest o tyle dobra o ile poradzi sobie z najniższymi rejestrami.

Myślę, że w szerokopasmówki nie bawią się ludzie, dla których zejście w basie, czy jego ilość jest sprawą pierwszorzędną. Wybierają je raczej Ci, którzy poszukują harmonii w zakresie dla naszego słuchu najważniejszym, w którym najwięcej słyszymy, czyli właśnie środku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, nowy78 napisał:

Ci, którzy poszukują harmonii w zakresie dla naszego słuchu najważniejszym, w którym najwięcej słyszymy, czyli właśnie środku. 

Tak właśnie jest :) No, a w razie niedoborów na dole pasma, zawsze można pomyśleć o dołożeniu czegoś dużego na dole :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kopcio napisał:

Cześć! W rodzinnym domu jest wzmacniacz lampowy Audio Research VSi60. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją strony ze sprzedażą takiego sprzętu? Mógłbym wystawić na allegro, olx czy czymś podobnym ale nie wiem czy trafię w grupę zainteresowanych. Będę wdzieczny za wszelką pomoc.

https://www.hifi.pl/gielda/audio.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym - można wystawić ogłoszenie na naszym Forum - jest do tego odpowiedni dział
https://forum.audio.com.pl/forum/8-sprzedam/

Przy okazji - zgodnie z niepisaną zasadą panującą na tym Forum - nie ogłaszamy się w wątkach merytorycznych, a jedynie w dziale GIEŁDA (pamiętając, że warto zostawić namiar na siebie i informacje o miejscowości, a nie tylko ograniczać się do wiadomości na PW dla zarejestrowanych użytkowników).

Pozdrawiam
PS. @kopcio - Witaj na naszym Forum 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2021 o 11:31, baliosia napisał:

Może ktoś z forumowiczów mieszka w okolicach Gniezna i by podjechał posłuchać tych jasnych... 🤔 i podzielił się opinią na forum...

Ja się wybrałem:).

Zrobiły wrażenie. Doznania iście koncertowe. Mocny, ale dobrze trzymający rytm bas. Z rzadka tylko, i jedynie lekko, rezonujący, co przy sporych poziomach głośności towarzyszących prezentacji należy uznać za duży sukces. Obudowa zamknięta świetnie się sprawdziła w tym przypadku. Trzeba też pochwalić stereofonię. Produkcje typu Waters potrafią odtworzyć z wymaganym rozmachem i precyzją lokalizacji. Wokale realistyczne, gitary świdrujące, bębny dynamiczne... wszystkiego dużo. Z powodów technicznych słuchałem na nieswoich utworach, trudno więc o precyzyjniejszą analizę, mogę jednak stwierdzić z pewnością, że te kolumny potrafią przekazać słuchaczowi bardzo dużą dawkę emocji, nie gubiąc przy tym ogólnego balansu i poprawności.

W trzech słowach: emocje, rozmach, realizm.

Są też ciekawe od strony rzemiosła stolarskiego. Wyglądają na wykonane z desek (choć chyba są ze sklejki), a ich powierzchnia jest bardzo starannie wykończona (ktoś się naszlifował i nalakierował).

Bardzo interesująca konstrukcja.

IMG-20210430-WA0013.jpg.b3e2927e905502ee299926092338a0a2.thumb.jpg.48238e79e034bf815802753a5e4ccaac.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...