Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sprawa taka. Mam na oku sprzęt za kila tys. Mam obawy kupować na olx (z przesyłką olx). Sprzedający wygląda ok ale ... I czy allegro lokalnie (z kup teraz, i ew. dostawa smart) jest ok?  Prowizja w dziale elektronika wynosi 4.9% co jest mniej o ok. 1/3 w porównaniu z allegro.Czy jak on ma smarta (ja mam) to może wstawić darmowa dostawa smart (paczkomat inpost)? Na allegro na dole jest normalny nr oferty po którym można ją wyszukać a na lokalnie jest jakby hash typu "f4996ab2-c85c-4371-bd1f-39ea1948dfxx ", który jest niewyszukiwalny, jest gdzieś normalny numer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z tym linkiem. Jest przedmiot w każdym razie tańszy niż zazwyczaj kila stówek. Staż kilkuletni, opinia dobra.

To już lepiej nie dziadować ;) i niech wystawi na regularnym allegro i niech poda nr aukcji i wejść na aukcję w wyszukiwarce allegro po numerze a nie po ew. przesłanym linku. Nie sądziłem, że na lokalnie są wały jak sie trzeba zalogować kontem allegro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2024 o 15:30, San Sim napisał:

Mam obawy kupować na olx (z przesyłką olx).

Ostatnio na OLX kupiłem CD za sporą kasę. Miałem dobę od momentu odbioru na potwierdzenie, że wszystko jest ok. Gdybym nie potwierdził, gościu nie dostał zapłaty. Także taka forma się sprawdziła, wszstko przebiegło dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, terracan1929 napisał:

 Gdybym nie potwierdził, gościu nie dostał zapłaty. 

To tak nie działa. Masz 24h, żeby zgłosić, że coś jest nie tak i w takim przypadku wypłata kasy jest blokowana. Jeżeli po odebraniu przesyłki nic nie zgłaszasz, system po 24h automatycznie przekazuje wypłatę sprzedającemu. Brak Twojej aktywności system traktuje, że wszystko OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...