Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

Ofertą zainteresowałem się m. in. za sprawą dogodnej lokalizacji, tzn. kolumny odebrałbym osobiście, po uprzednim obejrzeniu, o czym informowałem sprzedawcę. No i tamtego dnia po południu... ;) Ale nic to, udało mi się skontaktować ponownie :). Rozmowa była całkiem, powiedziałbym "normalna" i wszystkie moje wątpliwości sprzedawca rozwiewał bez zająknięcia. Mimo wszystko nadal czuję, że coś tu nie gra. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeżeli ktoś widzi moją naiwność, coś czego nie zauważyłem, zamroczony chęcią posiadania, to będę wdzięczny za uświadomienie ;)

13 godzin temu, MariuszZ napisał:

Jako posiadacz takiego Ushera co sądzisz o tej aukcji Link ? Warto ?

Hmm... No nie wiem, czy nie jest za późno - ogłoszenie jest już nieaktualne :( W każdym razie mnie te kolumny bardzo podeszły. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ogólnie lubię sposób grania Usherów, od kiedy lata temu zostały mi zaproponowane w sklepie V601. Właściwie to po pierwszych dźwiękach wiedziałem, że to będzie to, pomimo chęci zakupu podłogówek. W moich uszach konkurencja została daleko w tyle. A Be-718? No cóż, myślę, że są lepsze :) Recenzja w Audio dobrze oddaje ich zalety: duże wyrównanie, bardzo nisko schodzący bas (być może takie strojenie je trochę spowalnia - mnie to nie przeszkadza), świetna przestrzeń i stereofonia. Te berylowe kopułki są naprawdę rewelacyjne. Rozdzielcze, ale nie męczące. Ogólnie bardzo przyjemne kolumny. Na minus na pewno niska efektywność - są po prostu ciche. Jeżeli nie chcesz nagłaśniać imprez, to nie ma problemu. Co do konkretnego egzemplarza, wygląda nieźle. Pudło widzę w zdecydowanie lepszym stanie niż u mnie ;) i kolumny chyba też (chociaż opis w kupionych przeze mnie był podobny - stan bdb, ja oceniłbym na dobry ;) ). Dałem za swoje 5k po rabacie, ale z dedykowanymi standami. Czyli cena z grubsza podobna. Najlepiej umówić się ze sprzedającym w ten sposób, aby mieć czas na spokojny odsłuch u siebie i ostateczną decyzję. Ja miałem ten komfort   :) Odpowiadając na pytanie: wg mnie warto, ale to Ty będziesz ich ewentualnie słuchał ;) . Swoją drogą, jakiś czas rozglądałem się za tymi kolumnami i nie bardzo pojawiały się w sprzedaży w Polsce. Teraz jakiś urodzaj - druga para w przeciągu kilku miesięcy.

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, nowy78 napisał:

Swoją drogą, jakiś czas rozglądałem się za nimi i nie bardzo się pojawiały w sprzedaży w Polsce. Teraz jakiś urodzaj - druga para w przeciągu kilku miesięcy.

Przegapiłem ale do końca jeszcze się nie zdecydowałem więc może dobrze bo poszukiwania nowych kolumn jeszcze potrwają 😋 Dzięki za opinię nt. Pozdrawiam.

Pojawiły się rzeczone Ushery w Suwałkach ale za 5 tysięcy. Ktoś zgarnął tamte i wystawił drożej chyba 😋 Nie ma co chwalić się okazjami bo handlowcy czuwają hehe. Pozdrawiam raz jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze na chwilkę do opisywanej wcześniej aukcji kolumn Usher Dancer Mini Two DMD. Stało się. Już są u mnie w domu. Jestem wprost zachwycony :)  - chwilowo z nabytku, bo jeszcze nie podłączyłem - nie mam już dzisiaj siły po ich samodzielnym przeniesieniu z samochodu do domu (w sumie 115 kg)  ;)

W każdym razie, jeżeli chodzi o sprzedawcę, to chyba nazbyt się zagłębiłem w internet i zacząłem wymyślać jakieś dziwne historie. No cóż, sporo kłamstwa w dzisiejszym świecie, to się  do wszystkiego podchodzi z rezerwą. A człowiek to bardzo miły, zarazem słowny niezwykle (nie będę pisał dlaczego, uwierzcie :) ). Do tego poszanowanie sprzętu - wprost wzorowe. Kolumny są w stanie idealnym, jak ze sklepu. Pakowaliśmy (a właściwie pakował) je do transportu z najwyższą pieczołowitością. Nie było mowy o jakichkolwiek ryzykownych ruchach. Oczywiście uzyskałem także pomoc przy przenoszeniu do samochodu. Z czystym sumieniem mogę polecić zakupy u tego sprzedawcy, gdyby ktoś wypatrzył u niego coś dla siebie. Tak wiem, troszkę reklama się zrobiła, ale uważam, że w tym wypadku warto docenić postawę, tym bardziej, że wcześniej nieśmiało powątpiewałem, czy wszystko jest w porządku - jak widać niesłusznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, nowy78 napisał:

W każdym razie, jeżeli chodzi o sprzedawcę, to chyba nazbyt się zagłębiłem w internet i zacząłem wymyślać jakieś dziwne historie. No cóż, sporo kłamstwa w dzisiejszym świecie, to się  do wszystkiego podchodzi z rezerwą.

No to tutaj masz przykład handlarza, który chce sprzedać z marżą 50% przedwzmacniacz AVM (swoją drogą - całkiem niezły), z oryginalnym pilotem
https://allegro.pl/oferta/avm-evolution-v4-pre-rca-xlr-top-8060870453

Oprócz tego, ze został zakupiony  kwietniu a cena urosła o połowę, to jeszcze zyskał w opisie aukcji sformułowania "Znakomity stan ( real foto ). Wysokiej klasy budowa, od nowości w 100 % oryginał,"
Skąd pewność (podobnie jak w wielu innych aukcjach tego sprzedającego) że to "od nowości w 100 % oryginał" to pozostawiam do przemyśleń czytelnikom niniejszego wątku.
Tym bardziej, że w wielu aukcjach są teksty typu "wysoka klasa dźwięku" czy popularne od pewnego czasu "sprzęt Vintage".

Inny przykład: JVC XL-E3 to kiedyś podstawowy model CD firmy JVC, dostępny za nieduże pieniądze
https://allegro.pl/oferta/jvc-model-no-xl-e3-kolekcja-vintage-8071341327
obecnie już w opisie aukcji mocno awansował "Od nowości 100 % oryginał - stan techniczny + laser PERFEKT - wysoka klasa dźwięku.", a laser może się kończyć (mimo że w obecnej chwili pewnie czyta jak trzeba).

Zazwyczaj kilkadziesiąt wystawionych aukcji, a w opisach "Sprzęt z prywatnej kolekcji"
https://allegro.pl/oferta/technics-rs-bx701-kolekcja-top-vintage-8077148270
 

Żeby było jasne - nie wspominam o tym, czy (i co) warto kupić i w jakim rzeczywiście sprzęt jest stanie, a jedynie daję przykład dużego wzrostu ceny świeżo zakupionego sprzętu oraz optymistycznych opisów, które niekoniecznie są w pełni prawdziwe 😞


Pozdrawiam
PS. Gratuluję zakupu zacnych Usherów w bdb stanie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Jestem tym bardziej zadowolony z zakupu, że od wielu lat jestem miłośnikiem marki Usher. Niestety, ze względu na cenę nie mógłbym sobie pozwolić na zakup ww modelu nowego, a na rynku wtórnym praktycznie się w Polsce nie pojawia (przez długi czas nie było u nas dystrybutora tej marki). Właściwie to nadal nie wierzę, że je mam :D 

A odnośnie zakupów rzeczy używanych, to właśnie o tym pisałem. Naogląda się człowiek takich "ciekawostek" jak przedstawione wyżej i później wszystko wydaje się podejrzane. Ech...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nowy78 napisał:

Dziękuję! Jestem tym bardziej zadowolony z zakupu

Jak już się osłuchasz Piotrze napisz proszę parę słów o brzmieniu, najlepiej w porównaniu do modeli, które posiadasz (ałeś). Nie wiem czemu ale myślę często o tej marce 😉 mając na uwadze przyszłe zakupy. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki! Kolumny już grają :) Cóż mogę powiedzieć po pierwszych chwilach z nimi - chyba tylko ŁO!

14 godzin temu, Pboczek napisał:

ale to chyba w klubie miłośników marki Usher...

Szukam... i jeszcze raz szukam... i nie ma. Nie ma klubu miłośników marki Usher. No nie wierzę. Trzeba będzie to zmienić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam uzywanego cd.Ale jakos nie mam zaufania do ebay nawet.Caly czas mysle czy ryzykowac czy moze jednak kupic nowy.To ma byc cd do drugiego zestawu ktory powoli tworze.Ale nowy to max do 2 tys zl.Wiec bez szalu.Uzywany pewnie duzo lepszy w tej kwocie ale to ryzyko........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Dnia 22.05.2019 o 11:56, slawek268 napisał:

Cześć, czy może ktoś się orientuje kiedy są najlepsze promocje na TIDALA na 360 dni w jakości master - w jakim okresie roku? I Ile plus minus kosztuje taki roczny abonament ?

Najlepsza opcja to chyba posiadanie 4 kont mailowych. Tidal teraz wprowadził 3 miesięczny okres próbny darmowy. 3x4 masz 365 dni.

A tak to z tego co wiem i ja płacę to cena jest chyba stała cały czas.

Ewentualnie nie wiem czy tam podobnie jak na Spotify jest jakiś pakiet rodzinny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2019 o 14:28, T Z6 napisał:

A ja szukam uzywanego cd.Ale jakos nie mam zaufania do ebay nawet.Caly czas mysle czy ryzykowac czy moze jednak kupic nowy.To ma byc cd do drugiego zestawu ktory powoli tworze.Ale nowy to max do 2 tys zl.Wiec bez szalu.Uzywany pewnie duzo lepszy w tej kwocie ale to ryzyko........

Poszukaj Micromega Stage6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2019 o 08:18, S4Home napisał:

Najlepsza opcja to chyba posiadanie 4 kont mailowych. Tidal teraz wprowadził 3 miesięczny okres próbny darmowy. 3x4 masz 365 dni.

A tak to z tego co wiem i ja płacę to cena jest chyba stała cały czas.

Ewentualnie nie wiem czy tam podobnie jak na Spotify jest jakiś pakiet rodzinny?

Chcę uniknąć problemu z kopiowaniem ulubionych utworów itd. Gdzieś wyczytałem że zdarzają się promocje w jakimś okresie w roku może to były święta ale nie wiem kiedy i jakie były ceny dlatego nie wiem czy jest sens czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

To pierwszy, lecz nie ostatni mój post na tym forum. Planuję wkrótce przeprowadzkę, dlatego sprzedaję absolutnie wszystko, czego nie zmieszczę do walizki.
Zanim zacznę wyprzedawać mój własny sprzęt audio, z którego na codzień korzystam... mam zamiar wystawić to, co po drodze znalazłem "w piwnicy".

Otóż znalazłem kolumny, lata temu używane do kina domowego – dziś po prostu leżą i ładnie wyglądają. Jestem pewny iż są w pełni sprawne.
Ich jedynym mankamentem jest ryska na jednej z kolumn – ryska, która powstała przy jednej z moich przeprowadzek.
Wrzuciłem 3 zdjęcia (na trzecim widać wspomnianą ryskę).

Zwracam się z uprzejmą prośbą o racjonalną + optymistyczną wycenę zaprezentowanych kolumn.

Pozdrawiam :)

 

2.jpg

4.jpg

5.jpg

Edytowano przez Arabski Szejk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Tym razem ciekawostka nie z aukcji internetowych - ale ze sklepu:
szokująca cena na dwukasetowy deck Teac w cenie 2458,50 zł

https://www.conrad.pl/p/teac-w-1200-magnetofon-kasetowy-deck-czarny-1697268?&utm_source=Criteo&utm_medium=Remarketing&utm_campaign=1697268_Criteo&vat=true&utm_content=1697268_Audio

obraz.png.228f9659d2f5b4f74c4f6211bd2baeed.png

Sprzęt nowy - ale za 1/10 tej ceny można kupić używany dwukasetowiec w bardzo dobrym stanie.

Albo za 1/3 - niewątpliwie mniej firmowy, ale z USB : Renkforce TP-1010USB

https://www.conrad.pl/p/magnetofon-kasetowy-deck-renkforce-tp-1010usb-czarny-podwojna-kieszen-na-kasety-usbdo-digitalizacji-1493346?vat=true&utm_source=B2C&utm_medium=Email&utm_campaign=Tuesday_20201027_12573_nl_PL_B2C_general_stojakinaopony&utm_content=Module_1493346

obraz.png.191c20d0105f49a8504f41432e2f5e86.png

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliza sie Black Friday ale poki co nie widac nic konkretnego.Wrecz przeciwnie.Niektore sklepy wala z ciula na maksa.Heco 700 w jednym ze znanych sklepow promocja-stara cena 4298 a nowa 3398.Nawet czarny kolor High Glass tyle nigdy nie kosztowal....Inne tez podejmuja proby zrobienia klienta w konia...Czyzby pandemia sprawila ze sklepy mysla ze klient nie zauwazy roznic???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...