Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

Dnia 18.01.2021 o 18:20, HQ150 napisał:

Jak nowy. Mój też przyszedł idealny.

 

Tyle dostałem info odnosnie xls drivecore vs xti6002 od Crowna:

 

Cytat

Thanks for getting in touch with us. That is actually a very good question that you ask!

 

Simply, both amplifiers are excellent but quite different in how they work and what they offer.

 

In many ways the XTI6002 is superior. Certainly it shares quite a bit of its design and components with much more expensive models from the top of our touring and install product ranges, particularly in the output stage and PSU. It is amazing for driving larger speakers and subwoofers in particular where these components give it tons of power and control.

 

In another respect the DriveCore front-end processing and the newer DSP section of the XLS models does provide amazingly low distortion and noise performance on an amplifier which is quite affordable. Also the amplifier has less overall power, so it cannot amplify the noise floor up as much so it remains relatively less noticeable in a quiet environment.

 

Useful extra features that the XTI offers include:

- EQ for adjusting to suit your room acoustics

- A fully programmable Peak & RMS limiter to allow you to keep your speakers safe.

- Delay: this can help to phase align your sub to your main L&R speakers for example.

- Fan level control. If you know the amp will not be running at maximum capacity, you can set the fan mode to low which makes the fans much quieter.

- A subharmonic synthesiser: this adds extra low bass content synthesised from the original source material. Whether this is a good idea or not is open for discussion, but it can be good fun.

 

It really depends on how big your home theatre is! If you are driving larger, higher powered speakers with big, high-power bass drivers the XTi6002 is the perfect choice- it can take command of 18” subwoofers better than any amp I’ve heard anywhere near its price. If you are driving ‘normal’ drivers for a home theatre system (5-8” mid/high speakers and 10” subs for example) then the difference will be much smaller.

 

I still just love the XTi6002 though- I don’t think I could resist a good offer on one!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest "Delivery to Republic of Ireland", a ta jest w EU, ale nie w Shengen. Więc może by jakiś forwarding dało radę zrobić? Trzeba by dopytać Richersound i firmę forwardującą, jak to rozwiązali.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem gramofon na OLX , właśnie dostałem na WhatsAppie wiadomość. W skrócie , czy sprawa aktualna ? Czy wszystko ok. z gramofonem ? Najpierw dostanę kasę , kuriera zamówi kupujący / w ogłoszeniu mam " odbiór osobisty" /. Kupujący mieszka w Bełchatowie, czyli niedaleko mnie, wszystko pięknie tylko :

- wiadomość pisana jest łamaną polszczyzną

- numer telefonu zaczyna się od + 374 co bardziej wygląda na Armenię niż Bełchatów.

Mają Panowie jakieś sugestie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz Tomku, że wyślesz towar po zaksiegowaniu kasy na koncie i aby się nie trudził nawet wysyłaniem potwierdzenia...... kontakt się nagle urwie. 

9 minut temu, MariuszZ napisał:

Można wysłać przelew i zareklamować w banku, że był pomyłkowy? ;) 

"Przelew już zrealizowany, który jeszcze nie trafił do systemu Elixir wycofasz m.in. w PKO Banku Polskim, mBanku, BOŚ Banku, City Handlowym, czy Credit Agricole. Niektóre banki zgadzają się na anulowanie wyłącznie zleceń stałych lub złożonych z datą przyszłą, są wśród nich m.in. Bank Millennium i Santander Bank Polska"

 

Na przykładzie PKO BP wystarczy puścić przelew np o 10:00 a do 11:45 czyli do II sesji elixiru go anulować w placówce banku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko prosto opisać słowami moją historię z jednym typem (twierdził, że jest z Białegostoku). 

Sprzedawałem Sansui AU 777, gość do mnie pisze, dzwoni że nie ma kasy, ale chciałby się zamienić za monobloki lampowe Leak (warte 4-5x tyle). 

Dziwna sprawa, ale OK - jakoś się dogadamy myśle....... (chciał, abym na wymianę przyjechał do Białegostoku). 

Nasz kontakt trwał 3-4 dni (głównie on dzwonił opowiadając mi jakie to one są wspaniałe), ale pierwszy raz żarówka mi się zapaliła właśnie po tych opowieściach - czuć z daleka gadkę totalnego laika, ale to TOTALNEGO.

Poprosiłem o foto i jakiś cudem wyczaiłem, że są to fotki żywcem ściągnięte z netu, a dokładniej z usmarkt czy coś takiego. 

Postanowiłem pobawić się z gościem w kotka i myszkę tzn w luźnej rozmowie podpuszczałem go błędnymi informacjami o Białymstoku, na które mi przytakiwał (np. "Ten salon audio... chyba Top HiFi to jest u Was na ul. Korepnika? Tak, tak.... słyszałem w odpowiedzi, a te pytania wymyślałem na bierząco, nawet nie wiedząc czy jakiś salon tam jest). Poprosiłem również, widząc że foto z netu jest robione tylko od frontu o inne fotki- z tyłu, z góry..... ale człowiek, albo był w tym czasie u wujka na imieninach, albo akurat coś mechanikował w garażu - w każdym razie już był tak naciskany że zapytał po co mi inne fotki - one są w idealnym stanie. 

Wpisałem typa adres mailowy w google .... i powoli, powoli doszedłem do jego konta na yt, gdzie miał 2 czy 3 filmiki kręcone telefonem na których w typowo "blokerskiej" atmosferze bawił się przy hip hopie grając na kolumnach "za 500zł".

Znalazłem również jego konto na jakiś portalu, gdzie opowiadał o bólu jaki przeżył przy rozstaniu z dziewczyną 😅

Długo by jeszcze opowiadać.... 

Postanowiłem zakończyć zabawę i wystosowałem mu maila pisząc co o nim sądzę oraz że spodziewając się zagrożenia z jego strony oraz chęci wyłudzenia, oszustwa wysyłam mu pismo od prawnika (którego mamy w abonamencie firmowym, więc nic mnie to nie kosztuje) oraz taką samą informację wysyłamy do Allegro na którym ma konto, aby mieli na niego oko. 

Przeprosinom nie było końca....... 

Do dziś nie poznałem prawdy, o co w tym chodziło....... Dla checy chciał, abym się przejechał z Sansui do Białegostoku? Nie wiem..... W każdym razie w obecnych czasach można trafić na tak wielu idiotów, że już człowiek głupieje czy ktoś ma dobre intencje, czy trafiło się na takiego świra jak ja. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamill00

To jest znany patent na "odbiór osobisty". Sebek szuka innego sebka, któremu jest w stanie nawinąć makaron na uszy o sprzęcie praktycznie nowym, dodatkowo możliwy odbiór osobisty dla podbicia zaufania a koniec końców ludzie dla wygody umawiają się na wpłatę na konto i wysyłkę.

Finału nie trzeba się domyślać.

 

Ja w swoim życiu jeszcze niczego używanego nie sprzedałem za pobraniem. Zawsze tylko wpłata na konto aby odsiać sebków i karyny albo odbiór osobisty. I do tej pory sprzedałem wszystkie używane graty które wystawiłem. No oprócz przedniej przerzutki na e-mount, która jest raczej niesprzedawalna sama w sobie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sprzedałem A-S701 jednemu z forumowiczów. Wysłałem za pobraniem (nie dziwię się,że kupujący tak chciał) , ale znając różne hstorie i bojąc się o  pusty przebieg kuriera ze sprzedawaną Yamahą, prosiłem o wpłatę 50 zł (na pokrycie ewentualnych kosztów wycieczki w tę i z powrotem wzmacniacza). To nie było nic osobistego do kupującego, a tylko przezorność . Niestety takie mamy czasy.

Wszystko zagrało. Zaliczka przyszła, pobranie rónież. 

Forumowicz zadowolony, ja także. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam dalszą dzisiejszą korespondencję , przyznaje , że jestem pełen podziwu. Z psychologicznego punktu widzenia , majstersztyk. Zwraca się do mnie kobieta , daje mi oczywiście czas , kurier przyjedzie i spakuje gramofon / ???/ , nic tylko się cieszyć.

Nie wiem czy chodzi o wyłudzenie danych logowania do banku , czy też rąbnięcie mnie na 3400 zł ?

IMG_1981.PNG

IMG_1982.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dosć dziwną sytuacje ze sprzedażą końcówki Rotela. Odezwał się chętny z Dubaju. Na szczęście wszystko odbyło się bez problemów. Gość okazał się uczciwym człowiekiem. Po wpłacie kasy na moje konto czekał ponad tydzień abym mu wysłał sprzet. No i jeszcze zaprosił mnie do Dubaju.😊. Po wysyłce kasy na moje konto, zrobił zdjęcie swojego domu gdzie sam stoi i trzyma kartkę z pozdrowieniami dla mnie oraz zbliżenie na swój adres, który wcześniej mi podał. Czasem pomimo że wszystko wskazuje na oszustwo, to jednak zdarzają sie uczciwi ludzie. Pomimo wszystko, jednak trzeba uważać.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z tych przezornych i od razu blokuje każdego kto zadaje pytania, na które są odpowiedzi w opisie, nie potrafi się po prawnie wysłowić albo wysyła wiadomości "daje 50% ceny i już zaraz jestem na miejscu z gotóweczką hehe to co szefie ubijamy interes??/".

Ogólnie OLX był dla mnie zawsze karą ze względów, które wymieniłem powyżej. Gdy miałem tam coś wystawić to gęsia skórka+mdłości. Ostatnio jednak nie jest aż tak źle, zawsze znajdzie się po drugiej stronie taka osoba, która myśli podobnie jak ja albo ewentualnie ktoś ostrożny, kto poprosi o sprzedaż przez Allegro i godzi się na dodatkowe opłaty za wystawienie. Niestety ale dzbany przy odbiorze osobistym również się zdarzają no ale to już świadome ryzyko na które się godzę gdy decyduje się korzystać z OLX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawszę dodaję na końcu dużymi literami że nie wysyłam za pobraniem i cena jest ostateczna. Na pytania czy może coś spuszczę nie odpowiadam. I zawsze wysyłam jak kasa jest na koncie, nie że jakieś potwierdzenia czy coś.

A na odbiór osobisty to najlepiej z kimś znajomym się ustawić.

Sorry, takie czasy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jack Frost napisał:

Na to nie ma reguły, po prostu dobrze trafiłeś. Jeden będzie sprzedawał lub wymieniał się tysiąc razy i za 1001 trafi mu się problem.

Właśnie policzyłem , przez OLX sprzedałem 11 szt. sprzętu /łącznie z czterema parami kolumn/ , kupiłem ok. 9szt. Jakoś tak się składało , że po za dwoma przypadkami , to ja grzałem ze sprzętem w różne rejony Polski. Poznałem mnóstwo bardzo fajnych ludzi , nigdy się nie zawiodłem. Może to przez moją długoletnią karierę handlowca jestem w stanie momentalnie podczas rozmowy telefonicznej ocenić z kim mam do czynienia. Przez ponad 30 lat praktyki , kontaktów z ludźmi takie rzeczy się po prostu czuje. To często niuanse , budowa zdań , pomijanie jakiś tematów , artykulacja, tak naprawdę to człowiek jest bardziej przewidywalny niż mu się wydaje . Będąc pod wpływem emocji zaczynamy mówić wg. dawno poznanych schematów. Powtarzalne np. jest to , że zawsze jak trafiałem na pasjonata, to więcej mówił o wadach sprzętu który chcę od niego kupić , niż zaletach :) Pamiętam jak kupowałem Dali Grandy to dostałem więcej zdjęć drobnych rysek obudowy, niż samej kolumny :) Zawsze rozmowa zaczyna się od przedmiotu transakcji ,a za chwilę gadamy już o swoim sprzęcie , tym co mamy, lub mieliśmy , i gadamy tak jak byśmy znali się od zawsze. Jak dotąd intuicja mnie nie zawiodła i wszystkim tego życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...