Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

Wreszcie coś innego

No co ty Tomek, czyli Ty do tej pory pisłaeś naprawdę tylko o audio? Przecież tu aż się wylewa....

"kolumna", "otwór" bass refleks; "końcówki męskie i żeńskie, "duży" dźwięk, set w "sypialni", "stand",  

No, ale jak się domyślam, przychodzi kiedys taki czas, że już pisze się tylko o audio 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, slaw0001 napisał:

No, ale jak się domyślam, przychodzi kiedys taki czas, że już pisze się tylko o audio 😉

To jeszcze nic. Są tacy co nawet nie słuchają, a piszą. Ja jestem na przeciwnym biegunie. Słucham nawet jak nie gra 🤣

@tomek4446pożyczył mi monitorki Proac One do "posłuchania" o relatywnie niskiej efektywności. Chcąc sprawdzić czy ze wzmacniaczem lampowym są "ciche" i nie słychać brumiku przyłożyłem ucho do nich w czasie gdy nie grały. W tym momencie do pokoju weszła moja małżonka i usłyszałem: "A Ty co? Słuchasz ciszy z Łodzi?" 😂

Oczywiście historia poszła w świat. Cisza z Łodzi jest cichsza niż ta kołobrzeska, a ja jestem specem od jej rozróżniania 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Wypraszam sobie , cisza w sypialni nie jest pożądanym zjawiskiem

No chyba, że jest to cisza przed burzą co rokuje na dobrą dynamikę utworu. Brumik czy inne przeszkadzajki wynikające z ułomności sprzętu są raczej niepożądane. Zatem cisza z Łodzi jest jak najbardziej OK bo otwiera ścieżkę do spektakularnych doznań sonicznych 👍 

Oczywiście by wykorzystać cały potencjał tych małych kolumienek to trzeba gałką trochę podkręcić 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Życzę Ci tego, ale kontrabasu za dobrze nie usłyszysz. A przynajmniej nie tak jak powinien on zabrzmieć. Myslę, że raczej petardy nie będzie. Ze słabszych słuchałem Fostexów, a z lepszych Corali. No, przynajmniej dla mnie to zagrało mdło i bez polotu. Myslę, że to takie kolumny dla minimalistów. Zasilane były lampą McIntosha. Oczywiście, mnie nie było stać na taki sprzęt. Był własnością mojego dobrego znajomego w Danii. Mozliwe, że słuchałem za krótko (zaledwie ok 3 godzin). Jednak to nie to co lubię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Jakie wieści. Mi anulowano zamówienie oraz podesłano info, że to błąd sprzedażowy był. Mnóstwo paragrafów i tłumaczeń z przeprosinami 😂

Mi też, błąd :D 

2 godziny temu, Asia napisał:

Buuu, no przykro mi. Za to przez chwilę było wesoło.

To o to właśnie chodzi ☺️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2021 o 10:38, Tenfilip napisał:

Do tych, których sklep oszukał w sprawie fyne, prosze napiszcie do: porady@dlakonsumentow.pl z kopia tego maila z "paragrafami". 

 

 

 

 

👍 Nie można się powoływać na błąd, jeżeli nie jest oczywisty. Tu jest oczywiste że skoro się chwalą promocją 50 procent, to również powinni zrealizować sprzedaż w takiej cenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcinmarcin napisał:

👍 Nie można się powoływać na błąd, jeżeli nie jest oczywisty. Tu jest oczywiste że skoro się chwalą promocją 50 procent, to również powinni zrealizować sprzedaż w takiej cenie

Chyba jednak można, skoro tak zrobili. Póki nie będziemy takiego zachowania piętnować, póty będą nas traktować w ten sposób. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

czy kupowaliście coś już na ebayu po 1 lipca?

bo przyjrzałem się dziś fakturom i mam wrażenie, że dwa razy mi vat naliczyli, raz naliczył mi ebay i zapłaciłem 11,86 usd, a potem jeszcze 57,00 pln dowalił dhl,

co za krwiopijcy!

Przyszły mi lampy z USA ale zakupione przed zmianami. I tylko ,,złodzieje z poczty'' pobrali 13,5 za jakieś kwity.

Kupowałem za to na Ali i tam doliczają VAT przy zakupie ale przy dostarczeniu przesyłki się zdziwiłem bo mimo że przesyłka była realizowana przez pocztę, to tym razem 13,50 nie chcieli.

DHL za to dostarczył mi płytkę daca za prawie 300USD i żadnych opłat nie było.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest żeby nie wtopić za dużo przy tej próbie odmiany i decyzja padła na Dayton PS220-8. Kolega ma maszynę CNC więc poprosiłem o formatki na fronty. Będzie trochę trwało bo ma zrobić z tego co mu zostanie z produkcji wymarzonej łodzi, którą składa. Prawdopodobnie sklejka będzie. Resztę dotnę do formatek frontowych sam. Niestety frezarka jest mi obca 😉

Zwrotkę będę kombinował na słuch ale wyjdę od tej zaprezentowanej na końcu tej stronki diy. Efektywność trochę siądzie ale opisy wrażeń sonicznych zachęcają do próby. 

Ciągle myślę o gotowej ofercie z drugiej ręki ale te które są jakby trochę za duże gabarytowo do mojej klatki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...