Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

Cytat

Dziękuję kolego. Właśnie kupiłem sztukę. Będę miał jako zapasowy interkonekt
To nie promocja ale wyprzedaż i tyle. A wielu osobom nie przyszło do głowy kupić go jako kabel do stereo.


To jest nas trzech icon_cool.gif Właśnie rano przyszłą do mnie paczka i je podłączyłem.
Specjalnie wczoraj podpiąłem niedrogi rca prolink, bo według mnie on ma nieco złagodzony przekaz, tym ruchem chciałem uzyskać ( w teorii) większy kontrast, bo Profigold niby bardziej przejrzysty.
Jeszcze co do słowa niedrogi ... icon_lol.gif no właśnie przy przecenionym Profigoldzie to Prolink jest drogi. Pytanie czy sprzedawca oferował Profigolda po kosztach icon_wink.gif czy ze stratą i czy codzienne ceny są nabijaniem nas w butelkę ? To też kolejny przykład, że nie zawsze wszystko oceniać należy przez pryzmat ceny.
Po przełączeniu z Prolinka na tego Profigolda była różnica, subtelna różnica, dźwięk się utwardził, zrobił nieco precyzyjniejszy. Po podłączeniu RCA Wireworlda po Profigoldzie już moje słabe ucho takich jak wspomniane różnic nie wyłapało, choć wireworld miał więcej przestrzeni w górze pasma.
Szkoda tylko, że profigold ma grubość liny holowniczej, dodatkowo, dodatkowo szarej gumowanej, długiej (2m) innymi słowy średnio wygodnej, ale w tej cenie miłe zaskoczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie panowie, że kable muszą się wygrzać. To jednak spory kawałek przewodu. Ja zanim zrobię poważne porównanie wpiąłem w drugi system. Niech sobie pogra ze 100 - 200 godzin.
W pierwszym odsłuchu po przełączeniu z interkonektu Dexon (kabel "profesjonalny" jak pisali a wtyki solidne) dźwięk stał się bardziej wyrazisty, jaśniejszy,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No ale ta firma z Częstochowy często bardzo mocno przesadza z cenami (podobnie jak podobne 2 inne - z Warszawy).



Pisałem już o tym- pisałem swego czasu z człowiekiem, który zakupił gramofon po serwisie itp. W opisie same achy i ochy, rzeczywistość to cel główny zarobek, a ty baranie radź se sam. Serwis to pic zewnętrzny, nawet smaru nie wymieniono. Różnica między zakupem a sprzedażą to nawet x3, tak było w tym przypadku. Poczucie że zostałeś jeleniem bezcenne 😈
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna średnica i wysokie. Bardzo ładna stereofonia. Bas trzeba ruszyć prądem. U mnie na podstawkowcach 16kg icon_wink.gif napisane jest, że przeznaczone są do wzmacniaczy powyżej 100W. Ale 50W naim nawet dawał radę. Teraz naim gra z Vandersteen 1ci, a kefom doskwiera samotność.

Zadzwonię do faceta od luxa, a co mi tam...choć na oku mam 2 jeszcze inne wzmacniacze:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Revo jak się sprawa ma z mocą 113? Potrafi zagrać bez kompresji na wyższym poziomie głośności? Mam na myśli odsłuch np AC/DC wiadomo ta muzyka brzmi dopiero na wyższym poziomie , nie mylić z łomotem bez umiaru.



Potrafi, potrafi. Jak nie był grzebany, cudowany, poprawiany i wybebeszony, to będziesz pod tym względem zadowolony, a bardziej - zaskoczony możliwościami. Pomimo "niby" impedancji od 6 Ohm, wzmacniacz pracował zarówno u mnie jak i mego przyjaciela z kolumnami 4 Ohm. Oj, a u niego to grał z kobyłami trudniejszymi niż A50. Wzmacniacz jest wydajny (oczywiście są wydajniejsze) i nie ma ewidentnie zadyszki, jak to niektórzy określają. Przy dobranych kolumnach pod swoje upodobania powinieneś być "happy". Ale powtarzam - odsłuch, odsłuch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

113 to dobry wzmacniacz, dobrze znany wśród zwolenników dobrego grania.

Zmieniając temat. Wiem, że prowokuję trochę, ale zwróćcie uwagę na ceny gramofonów wystawianych na tych aukcjach.
http://allegro.pl/denon-dp-57-l-i6659149453.html
http://allegro.pl/denon-dp-2000-i6659144553.html
http://allegro.pl/unitra-g-601a-i6659133531.html
http://allegro.pl/thorens-td318-i6659133990.html

Pozostawiam to bez komentarza. Dodam, że mam świadomość za ile np. można kupić Thorensa TD 320 od audiofila.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie znana firma jak z Częstochowy, ładny opis, fajne focie, "serwis" i sorki ale cena totalnie z dupy. Widać opłacalne i naiwniaki trafiają się. Nie wiem co można zrobić z 601 by tyle kosztowała o 318 nie wspomnę.
Żerowanie na niewiedzy i naiwności kupujących. Mierzi mnie coś takiego. Owszem, ktoś napisze, "kto im zabroni"ale dla mnie to podchodzi pod oszustwo. Zdarza mi się coś sprzedać, lecz dla mnie są jakieś granice przyzwoitości. Widać ja już stary i głupi jestem icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...