Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

A jak nazwać nieuczciwego sprzedawcę??

Który wystawia sprzęt...Nie swój...Bo go nie ma...Już nie ma...Jeszcze nie ma...

Już ze dwa razy pisałem na forum, o kolumnach rzadkich, które mam, a które sprzedający wystawia na trzech różnych portalach w trzech różnych

cenach, lecz te same zdjęcia... Widzę że to moje kolumny bo jest skaza na obudowie; Jako że korespondowałem ze sprzedającym i niejako się znalismy

zapytałem z innego maila...Odpisał że juz tych kolumn nie ma...(), Po czym zaś je wystawia, i tak z wieloma klockami...



Ale szkoda się denerwować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś to zgłasza?

Jeden raz zgłosiłem spamera, który w dziale interesujących mnie przedmiotów "zalał" większość podstron dwoma, czy trzema aukcjami powtórzonymi po kilkaset razy. Napisałem, że nie sposób kupić od kogoś innego, bo 95% każdej podstrony zajmują te same aukcje jednego sprzedawcy. Administracja usunęła mu większość i napisali do mnie, czy jestem zadowolony z efektu, a tamtej osobie dali ostrzeżenie, czy coś.
W podanym wyżej przykładzie Kolegi Chili już w komentarzach negatywnych widać, że gość coś kombinuje, a jego opisy są bajeranckie i w "za-nic-nie-odpowiadam" stylu.

Może, jakby więcej osób zgłosiło, że ktoś sprzedaje nieuczciwie, to da efekt?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie budzić niepotrzebnych emocji jeszcze raz przypomnę po co powstał ten wątek i zacytuję post otwierający ten temat- napisał to też RoRo w poście powyżej.

Szanowni Koleżanki i Koledzy zapraszam do wątku, w którym będziemy zamieszczali linki do ciekawych, wartych uwagi, z Waszego punktu widzenia aukcji, ogłoszeń ze sprzętem audio – wideo.
W wątku też będziemy zamieszczali aukcje, ogłoszenia, które mogą bulwersować ceną sprzedawanego sprzętu lub jego stanem - wyglądem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze. Ze wszystkim macie rację, mniej lub więcej każda opisywana tutaj sytuacja ma miejsce na portalach aukcyjnych i w poczynaniach sprzedających - handlarzy, wyłudzaczy itd... Trzeba sobie odpowiedzieć także na pytanie, czy fora internetowe w jakimś stopniu nie przyczyniają się do tego (nie mam tu tylko na myśli for poświęconych audio). Fora zaczynają być centrum doradztwa a niekoniecznie miejscem wymiany doświadczeń. Kiedyś rolę forum spełniały personalne kluby tworzone przez pasjonatów - ludzie sie spotykali i wymieniali doświadczeniem, bo po prostu - internetu nie było. Nie zarzucam niczego forum audio, nie mam pretensji, zwłaszcza do tutejszego, bo je lubię, natomiast jesteśmy skazani na to co się dzieje na aukcjach z uwagi na wypaczoną rolę for tematycznych. Pasjonaci oczywiście, spotykają się nadal, zwłaszcza Ci z bardzo dużym "stażem" wiedzy i doświadczenia, ale za niedługo albo w perspektywie kilkunastu lat zaczniemy używać okularów 3D i fora w ten sposób będą funkcjonować.... Ogólnie rozumiana cyfrowość. 5% na forum to dyskusja w kwestii wspomnianych doświadczeń, 90% doradztwo, reszta to spamerzy. A może już wszystko wiemy i nie mamy ochoty na dyskusję? Ale są i na tym forum tematy poświęcone wymianie wiedzy i są to bardzo prężne tematy. Ale odpowiedzmy sobie na pytanie - czytając tylko tematy doradztwa, nie nudzi to się? Przecież czytając wątki w temacie np. konkretnej marki - "Klubie" można nabyć świetną wiedzę, która można przełożyć na swoje podwórko, niekoniecznie z zamiarem kupienia podstawek pod kable...

Portale aukcyjne z wyłudzaczami jadą i karmią się tą rolą doradczą na forach - kwestia audio to tylko jedna z dziedzin, albowiem o podobnych relacjach można podyskutować np w dziedzinie motoryzacyjnej. Aczkolwiek audio jest to dość specyficzny krąg odbiorców, użytkowników oraz sektor hobby i tutaj mamy trochę sprzężenia zwrotnego, czego wynikiem są ceny, opisy, mitologia i legendy...

Wybaczcie za lament, ale uważam, że jeszcze co poniektórzy w naszej krainie nie wyszli z jaskini audio, pieczary niewiedzy i wyjść nie chcą - mam tu na myśli trendy rynkowe i politykę sprzedających "zawodowo".

Ale wracając już do meritum sprawy wątku, bo szkoda pisać więcej w śnieżny poranek, wrzucam coś:
http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-musical-fi...6676381314.html
[MF CD A2]
Kable, pilot, działa, mamy telefon...więc można wymienić "doświadczenia" i zapytać. A może będzie się nadawał komuś do systemu.

Pozdrawiam.
Krzysiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, masz racje. Fora przyczyniają się do takiej sytuacji. Ba zaryzykuję nawet stwierdzenie , że są jednym z głównych powodów takich zachowań, w kontekście cen sprzętu np.
Wystarczy spojrzeć co się stało z Sansui dzięki wątkówi na AS, także Sony poszybowało w górę.
Najlepiej w ogóle nic nikomu nie doradzać na forum publicznym, swoje propozycje wysyłać w formie prywatnej wiadomości. Wtedy handlarze nie będą mieć dostępu do wiedzy!
Jednak mleko się rozlało, dostępne są wpisy , sugestie. Ba nawet ceny sprzętu jakie są sugerowane. Rynek nie wróci do normalności, to jest byznes i żaden handlarz nie zrezygnuje ze swojego zysku.
Najlepiej siedzieć cicho, dzielić się swoją wiedzą w wąskim gronie i nie dawać argumentów sprzedającym.
Możecie mi uwierzyć albo nie , miałem taką oto sytuację. Polegała ona na zakupie i rozmowie na temat wzmacniacza. Mówię do gościa " ten sprzęt nie jest tyle wart, mogę zapłacić tyle i tyle. To uczciwa kwota ".
Wiecie co usłyszałem?
"Panie, ten wzmacniacz to super sprzęt, na forum internetowym podawali jeszcze wyższe ceny! Panie , to okazja..."
Ręce opadają, ktoś podał kwotę inny osobnik ja podchwycił a ceny sztucznie zostały wywindowane. Niestety , na tym rynku nie dojdzie do krachu, ceny nie wrócą do normalności.
Mówię jak jest, następnym razem musimy się dwa razy zastanowić zanim coś komuś polecimy.
Oczywiście ktoś powie hola hola , przecież ten sprzęt jest super i powinien kosztować więcej. Ok, można się z tym zgodzić, ale trochę przyzwoitosci. Nie doic jelenia na ile się da! Cały rynek na tym cierpi. A rynek tworzymy My!
Kiedyś taki osobnik sam się o tym przekona, kiedy sprzeda swój towar i będzie chciała kupić inny. Chciałbym aby trafił na zawyżone oferty i sam się przekonał do czego doprowadziło nie odpowiedzialne zachowanie i popełniane wpisów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rrrrany - tragicznie wyglądają te pudła.
A jakoś często się zdarza, że jak coś wygląda strasznie, to i strasznie gra. Być może te "kolumny" (wybaczcie ten sarkazm wyrażony cudzysłowem) lepiej grają niż wyglądają, ale i tak są niekompletne i raczej nie wstawiłbym takie wynalazku do swojego pokoju (nawet jakbym je dostał za darmo)! Być może krzywdzę ich autora i właściciele - ale jak ktoś sprzedaje coś niekompletnego to nie jest dobrze...

Cytat

Akurat w wątku Sony kolega podał cenę znacznie niższą aniżeli cena rynkowa. A to różnica icon_wink.gif
Moim zdaniem podanie uczciwej ceny jest w porządku, nie w porządku jest jej zawyżanie.


Założeniem jest by w ogóle nie podawać cen - niezależnie od tego czy jest to cena realna, zawyżona czy zaniżona.
Bo cóż z tego że w tym roku cena XXXX zł jest ceną normalną - gdy rok czy dwa lata temu normalną ceną była 1/2 XXXX zł icon_eek.gif

A jak już wspomniano o wątku SONY - to byłoby dobrze by Twój kolega przymierzył się do stosowania polskich znaków diakrytycznych (co od pewnego czasu omawiane jest m.in. w wątku "Zmiany na Forum"). Oczywiście prośba o poprawę nie dotyczy Ciebie - bo Ty je stosujesz.
Tym niemniej i tak wolę gdy ktoś pisze spokojnie i merytorycznie, w sposób umożliwiający bezproblemowe czytanie (mimo iż bez polskich znaków) od osoby której jakoś udaje się pokonać meandry ortografii ale już sensu w wypowiedzi nie uświadczysz


Natomiast jako ciekawostka allegrowa - ogłoszenie o sprzedaży końcówki mocy Rotel Michi RHB-10 ... ale tylko samego kartonu za ciężkie pieniądze
http://allegro.pl/rotel-rhb-10-michi-sam-o...6671420597.html
Potencjalnym klientom Rotela raczej odradzam, lepiej te pieniądze wydać na coś ciekawszego (choćby bilety na koncert czy kilka płyt...).
I pomyśleć, że za (teoretyczną) cenę kilkunastu takich pudeł można kupić rzeczywistą końcówkę mocy Rotel Michi

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do aukcji Pana z kartonem cytując z ogłoszenia "(...) Próżę sprawdzić dostępność ponieważ wystawiam w dwuch kategoriach.".

To teraz ja Was wszystkich PRÓŻĘ wystawiajcie swoje kartony, nawet te z LOW END-u, będziecie mieli forsiarę na płyty. A może i starczy na jakiś CD-ek.

EWENEMENT!

O kartonach już wcześniej było, a ja Wam mówię - wkrótce będzie na sprzedaż taśma klejąca z kartonów z napisem Accuphase... sprzedaż na metry!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w audio ta głupota gości:
http://allegro.pl/oryginalny-karton-styrop...6678407591.html
Jest popyt - jest sprzedaż, ktoś to widać kupuje.

Ciekawe, jak sprzedawca od kartonu Rotela go spakuje do wysyłki za 20zł? W inny karton? Ten inny karton będzie z jakiegoś gorszego (bo prawie 8x tańszego) kartonu?

Czekam, aż zaczną sprzedawać kartony z wypadku Hanki Mostowiak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z innej perspektywy, sprzedajacy się rozwijają. Wykazują dużą kreatywność. Sprzedawanie kartonów, które zazwyczaj trafiają na śmietnik, ewentualnie do piwnicy. Jest tego przykładem.

Polak jest sprytny, zrobi wiele aby zarobić. Jak powszechnie wiadomo, byznes to byznes, nie ma sentymentów. Skoro ktoś jest gotowy na zakup kartonów, dlaczego nie mieliby zaoferować ludziom takiej możliwości... To jest właśnie dostosowanie się do potrzeb rynku i zaspokajanie tych właśnie potrzeb.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie lepiej sprzedaje się sprzęt w oryginalnym kartonie...lub fajnie napisać w ogłoszeniu, że takowy się trzymało do czasu odsprzedaży i jest ktoś dla kogo oryginalny karton jest wyznacznikiem dobrej zawartości i tym samym wyższej ceny.
Ja nie lubię otaczać się kolejnymi przedmiotami, a zwłaszcza kartonami;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie wiem jaka jest cena tych nieszczęsnych S...F...ów, ale to pewnie 1 właściciel i wersja SPECJAL , więc pewnie mógłby je cenić dwa razy wyżej.
W końcu cena nie gra roli dla "znaffcuf ałdio".
A sądząc po "skórce" i "starannym" szyciu to może jakiś ulubieniec skórek i tego typu zabaw.

Ale z drugiej strony może będzie cud i teraz jeszcze jakiś handlarzyna z Allegro kupi te kolumny i starym zwyczajem będzie sprzedawał dalej jako "pierwszy właściciel".

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...