Skocz do zawartości

rotel 1570 (z zapasem mocy)


nowy5555

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam wielką prośbę o pomoc. Mam możliwość kupna ROTELA rc1570 po okazyjnej cenie i zastanawiam sie nad jego brzmieniem jak i tego czy ma on wbudowany DAC jak gdzieś wyczytałem. Mam troche odłożonych pieniędzy i kupiłbym do niego rb1582 mk2 i wydaje mi się że zestaw bylby zacny do 45 metrowego salonu. Zależy mi na połączeniu z tv jako centrum domowej rozrywki i dlatego pytam o DAC. Jeżeli go nie ma na pokładzie to jakiego użyć żeby uzyskać dobre brzmienie. Slucham trap,rnb ogólnie lubie mocne,dynamiczne brzmienie i myśle ze w tym akurat ROTEL by sie sprawdził. Jeżeli nie to w jaki zestaw zainwestować żeby było ok. Zapas mocy jak najbardziej. A moze cos z EMOTIVY?? Kolumny jakie zamierzam kupić to DALI OPTICON 8. Budżet poza kolumnami to 8-9tys. POZDRAWIAM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Budżet około 15 kzł. (jeśli dobrze liczę) to już poważna suma. Można za to kupić naprawdę klasowo grający zestaw.
Tylko, że u Ciebie się na to nie zanosi. No bo jak?
Dobre kolumny i wzmacniacz podłączone do telewizora?
Będzie nieźle oczywiście i niejeden audiofeel chciałby mieć takie możliwości, ale ... .

Napisz z czego pobierasz sygnał do telewizora? Jeśli jest to DVD, BR, czy jakiś dekoder, to warto ten sygnał pobrać właśnie bezpośrednio z niego, pomijając degradujące dźwięk obwody odbiornika TV.
Czy będzie jeszcze jakieś inne źródło dźwięku?

Oczywiście można kupić wzmacniacz z DACem albo też tradycyjny, "pure stereo" i do tego osobny DAC.
Jeśli jeszcze kolumny, wzmacniacz i DAC byłyby z drugiej ręki, to masz szansę na świetny zestaw.

Nie napisałeś jednak, czy słuchałeś choćby tych kolumn Dali Opticon? Skąd pomysł na nie?
A może słuchałeś? Z czym (jaką elektroniką)? Podobało Ci się? Jak grają?

Tu już warto by wiedzieć jaki dźwięk chce się uzyskać. Jaki ma być stopień jego jasności, twardości, ciepłoty, soczystości, nasycenia, równowagi tonalnej itp?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzieki,doczekalem sie.Na opticony mam po prostu pomysł,chodzi mi o cos co gra dynamicznie i mocno do rodzaju muzyki jak i wielkości pomieszczenia. Co do sygnału to nie jest to typowe połączenie do muzy z VIVY icon_smile.gif tylko do wejscia optycznego a tv jest połączony z internetem(smart tv) Wlaśnie takie podłączenie .żródło i preferencje......wiem ze lepiej cd itp. Chciałbym oglądać sobie teledyski przy okazji (55 cali) moze to profanacja dla fanów prawdziwego stereo ale ..... Da rade? Jakich marek bądż modeli powinienem szukać,wiem ze dali modele grają mocno. Noi kwestia wzmacniacza -na pewno mocny z zapasem zeby podołał mocnym kolumnom. Jak to pozbierac????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze lepiej skupić sie bardziej na ampli stereo jakims hk czy yamaha 602,onkyo 8150 i nie szalec z kasą skoro takie własnie miało by być żródło? Jedni twierdzą że każdy wzmacniacz stereo jest lepszy od ampli ,inni twierdzą ze z takim sygnałem nie da sie nic zrobić,jak to w końcu jest???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTEL rc1570 oglądając zdjęcia jak i opis na stronie salonów ma DAC dla sygnału np. optycznego , coaxial, wejśćie usb typu a i b.
Co do reszty zgodzę się z f1angel, do systemu za 15tys. baaa nawet sporo tańszego używanie tv jako odtwarzacza jest porażką.
To nawet nie chodzi o jakość muzyki z programów telewizyjnych, ale o sam tv jako odtwarzacz do np. "pendriva", czy odbiornik muzyki z domowej sieci.
Testowałem to, ten same utworyr przepuszczone przez usb telewizora i puszczone przez odtwarzacz cd też z wejściem usb. Różnica była więcej niż spora, ( na tyle że np. różnicę między flac, a Mp z bitrate 320kb/sek nazwałbym zupełnie niezauważalną). Dźwięk miał gorszą dynamikę, selektywność, aż szkoda kolumn za kilkanaście tysięcy, hmm nawet za kilka razy mniej.
Podobna sytuacja kiedy odtwarzam z dvd koncert lepiej jest jak sygnał audio biegnie z dvd od razu do wzmacniacza niż dookoła przez tv ( choć do tv i tak leci bo po hdmi biegnie wszystko).
Przy takim budżecie warto pokusić się o odtwarzacz cd nawet prosty, czy używany, a jak masz sieć w domu, sporo muzyki w plikach(nawet mp3), jakiś serwer, dysk etc to kupić coś pokroju Denon dnp 730, dodatkowo poza dobrej odtwarzaczem sieciowym, USB, masz tysiące stacji radiowych www ze specyficzną tematyczną muzyką jaką tylko wymyślisz. Jak taniej to coś pokroju Denona dnp 720, Pioneera N50, wtedy bez wifi, ale nadal funkcjonalnie, dobrej jakości bez konieczności włączania tv jak słuchasz muzyki icon_wink.gif

Cytat

Jedni twierdzą że każdy wzmacniacz stereo jest lepszy od ampli ,inni twierdzą ze z takim sygnałem nie da sie nic zrobić,jak to w końcu jest???


Wspomniana yamaha rn 602 jest dobra, dobrej jakosci dac i moc. Zresztą nawet niższe modele(których nie polecam ( np rn 301) są raczej i tak lepszym odtwarzaczem dla plików niż telewizor. System gra jak najsłabsze ogniwo, a Ty chcesz wybrać tv to nie jest nawet odtwarzacz audio icon_wink.gif
Przyzwoite źródło, dobry wzmacniacz ( albo naprawdę dobry amplituner stereo) plus dobre kolumny i to jest jakaś droga.
Kolumny to jakieś 50% budżetu, około, w sumie lepiej zagra system z kolumnami za 4 tysie i wzmacniaczem stereo za 2tys odtwarzaczem cd , czy sieciowym za 1 tys( to w sumie najbardziej dopracowany element) niż kolumnami za 1tysiaka, a odtwarzaczem i wzmacniaczem po 4 koła za element.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki czyli jak moge to rozegrac chcąc nagłosnic duży salon ? Czy te cacka typu 8150,y602 dadzą sobie rade z mocnymi ,dynamicznymi kolumnami? Jaka jest najmocniejsza elektrownia do wzmocnienia sygnalu właśnie z tv,musi byc na to jakis sposób. Albo kolumny o duzej wydajnosci i ampli stereo? Takie klipsche rp280f pewnie wydmuchają okna ale wlasnie czy 130-140w w wymienionych ampli to nie za malo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...