Skocz do zawartości

Jakie stereo do salonu 40 m2


apia

Recommended Posts

Witam,

Proszę o pomoc w doborze sprzętu stereo. Przymierzam się do zakupu sprzętu do nowo budowanego domu. Pytanie jaki wzmacniacz i kolumny kupić (sprzęt używany) do salonu z aneksem kuchennym o łącznej pow. ok. 40 m2 Nie jestem fanem bardzo głośnego słuchania (kilka razy w roku oraz nagłośnienie TV). Słucham każdego rodzaju muzyki, ale dominuje muzyka spokojna, instrumentalna (gitarowa), czasami disco. Ogólnie lubię ciepły, "miękki" dźwięk, z dużą ilością "cykających" wysokich tonów (ważne aby były one przy niezbyt głośnym słuchaniu, przy tzw. muzyce w tle) bas raczej dobrze kontrolowany niż rozlazły i mocny, tony wysokie raczej delikatne, miękkie niż ostre i męczące. Sam salon o wym. 5x6 m

Kolumny mogę odstawić od ściany, podłoga drewniana (mozaika dębowa). Budżet: kolumny do 3000 zł, wzmacniacz do 1500 zł. Budżet mogę delikatnie zwiększyć.

Pozdrawiam
A. P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Coś mi się wydaje, że chcesz kolumn, które grają w sposób ambiwalentny icon_wink.gif
Na ogół jeśli wysokie tony są cykające (tfu... kojarzy mi się to z Altusami), to są ostre i męczące.
Jeśli mają być miękkie i delikatne, to na pewno nie będą cykać.
Zresztą skąd to wyrażenie? Wysokie tony mają wybrzmiewać dźwięcznie jeśli to jest zapisane na płycie.
Ciągłe cykanie świadczy o ułomności tych kolumn.
A niskie tony jeśli dobrze kontrolowane, to mogą nie być miękkie i przyjemne. Ale nie muszą oczywiście.
I to nie będzie ciepły miękki dźwięk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

Czytając Twojego posta myślę o nad 326 bee albo denonie pma 1510 oraz kolumny klipsch r82 II.
Choć piszesz lubię duża ilość cykajacych wysokich a później tony wysokie raczej delikatne?

No to które w końcu?



Witam,

może niezbyt precyzyjne się wyraziłem co do oczekiwanych dźwięków, ale nie lubię sprzętu (wzmacniacz + kolumny) z którego płynie muzyka ze stłumionym, obciętym sopranem. Tak więc sporo sopranu owszem - tak, lecz delikatnego (czytaj nie męczącego uszy jazgotu ) Pisząc o delikatnym sopranie - mam na myśli nie jego ilość a raczej barwę nie ostrą a delikatną.

Jaki wzmacniacz sieciowy (pewnie musiałby być nowy, z ceną w okolicach 2500 zł) oraz jakie do niego używane kolumny moglibyście zaproponować?

Pozdrawiam
A.P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj najpierw szuka się kolumn a dopiero do nich dobiera wzmacniacz.

Ale wzmacniacze czy amplitunery sieciowe są względnie nowymi konstrukcjami, więc rzeczywiście chyba tylko nowe można kupić.
Choć szkoda marnować potencjału jakości dźwięku jaki można by uzyskać kupując tradycyjny wzmacniacz stereo.
Szczególnie używany.
Do tego za wzmacniacz z funkcjami sieciowymi zapłacisz stosunkowo dużo jak za jakość dźwięku, którą Ci da.

Nie napisałeś nic o źródle dźwięku. Co nim będzie oprócz telewizora?
Jeśli ma być to komputer, to można rzeczywiście przydałoby się jakieś urządzenie z DACem na pokładzie.
Ale jest ich niezbyt duży wybór. I to także urządzenia raczej nowsze. Czyli kolejne zawężenie możliwości.

Jeśli taki wzmacniacz z funkcjami sieciowymi, czy DACem nie jest niezbędny, to może lepiej kupić wzmacniacz stereo i do niego dokupić jakiś integralny DAC z kilkoma wejściami cyfrowymi? Taki DAC najtańszy, to koszt 300 - 400 zł. A sporo lepszy z większą ilością wejść, gdzieś od 800 zł w górę. Warto się zastanowić co Ci jest naprawdę potrzebne.

A dopiero później jak już będziemy wiedzieć ile budżetu pochłonie Ci elektronika, poszukamy odpowiednich kolumn.

Z tym, że pamiętaj. Pokój 40 metrowy wymaga już sporych kolumn. A takie kolumny dość mocnego, wydajnego wzmacniacza.
To wszystko kosztuje.
Oby nie było tak, że za niemałą przecież sumę 4500 zł kupisz sprzęt nowoczesny, ale słabo grający.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
spójrz proszę na system, złożony ze wzmacniacza NAD C356 BEE (http://q21.pl/nad-c356-bee.html) oraz zestawu kolumn Pylon Audio Sapphire 31 (http://q21.pl/pylon-audio-sapphire-31.html). To bardzo dobre połączenie, które będzie w stanie odpowiednio nagłośnić Twój salon, zapewniając jakość dźwięku i charakter brzmienia zgodny z Twoimi preferencjami.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...