Skocz do zawartości

Blu ray pomoc q zakupie


jacmih04

Recommended Posts

Witam
Chcę kupic odtwarzacz blu ray , nie bardzo mam pojecia jaki mam wybrac, chcę aby mozna było łączyc się z nim za pomocą bluetooth i odtwarzacz muzykę z te;efonu ,
Panowie pomóżcie mi wybrac taki odtwarzacz . ostatnio jak byłem na forum to szukałem kolumn , oczywiscie jestem Wam wdzięczny za pomoc bo kolumny graja do dzis ijestem zadowolony , mam nadzieję , że pomozecie teraz tez , oczywiscie nie szukam drogiego sprzetu
Pozdrawiam

Dodam , że chce podłaczyc moje kolumny do tego odtwarzacza , nie wiem tez czy to wazna informacja ale mam telewizor smart samsung , pomyslałem ze to wazne przy wyborze blu raya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o odtwarzaczu do 700 zł , bo tez juz dowiedziałem sie że nie podłączę do niego kolumn , ale może alternatywą bedzie Soundbar‎?
Chociaż wolałbym jednak kolumny podstawkowe i wzmacniacz
Sam tak naprawde nie wiem co chce bo z kasa nie jest zbyt dobrze na takie wydatki , chyba że znajdzie sie cos w uzywce
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar będzie kiepską alternatywą-może będzie nieźle wyglądał, ale za tysiąc zł nie kupisz takiego który dobrze zagra.

Kolumny masz? Bo napisałeś, że kupiłeś...
Wspomniałeś o kwocie 700zł na BR, a ile możesz wydać na całość?
I czego w końcu potrzebujesz: wzmacniacz czy amplituner, z kolumnami czy bez?

Pytał się już o to S4Home, a Ty nie odpowiedziałeś jedynie wybiórczo icon_sad.gif

Pozdrawiam
PS. Zapewne żeby cała ta zabawa miała sens-to kup sprzęt używany (no może odtwarzacz BR będzie nowy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Kolumny mam magnaty , nie znam sie ale mysle żew takim wypadku potrzebuję chyba wzmacniacza nie amplituner , kolumny chce sprzedac i chciałbym kupic mniejsze , tzw. podstawkowe,
budzet oprócz blu raya jakies 1500 zł Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To licząc na odtwarzacz BR jakieś 500 czy 700zł zostaje 1500zł na kolumny + wzmacniacz/amplituner.
Potrzebujesz wejście cyfrowe, czy wystarczą analogowe (czyli zwykłe cinch)?
Będziesz słuchał w stereo czy wielokanałowo? Chcesz amplituner z HDMI czy niekoniecznie?

Cytat

Kolumny mam magnaty , nie znam sie ale mysle żew takim wypadku potrzebuję chyba wzmacniacza nie amplituner


Magnat zrobił pewnie pareset modeli - czemu nie napiszesz, jakie masz konkretnie?

Jeśli się nie znasz, to sprawdź w wyszukiwarce jaka jest różnica między wzmacniaczem a amplitunerem?
(jeżeli nie - to w razie czego wujek google pomoże)

Cytat

kolumny chce sprzedac i chciałbym kupic mniejsze , tzw. podstawkowe,



Swoją drogą to czemu chcesz je sprzedać?
Przecież napisałeś w swoim pierwszym poście "ostatnio jak byłem na forum to szukałem kolumn , oczywiscie jestem Wam wdzięczny za pomoc bo kolumny graja do dzis i jestem zadowolony"

Już prosiliśmy o to, a od Ciebie informacje trzeba siłą wyciągać - a przecież to Tobie powinno zależeć!


Jak sprzedasz kolumny to kwota się zmieni?
Jaką masz powierzchnię pokoju?

A co powinno się znaleźć przy zakładaniu wątku (jakie informacje) masz tutaj ("Pierwsze posty...")
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Pozdrawiam
PS. Masz funkcję EDYTUJ by poprawić swój post, więc jak jest problem ze spacją to możesz to możesz temu zaradzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troszke chaotycznie odpisujesz juz bysmy mieli sprawe zalatwiona.
Czemu chcesz je wymienic ze wzgledu na wielkość?
Do 1500 zł coś znajdziesz. Blueray LG w okolicahc 300 zl choć tu przydał by się coś z wyjsciem analgowym a teraz z tym problem.
Panasonic pownien mieć.
Wzmacniacz Denona PMA 560 Marantz PM80
Para kolumn podstawkowych Tannnoy M2

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Myslęże nie potrzebne nerwy na moja osobe , jestem laikiem więc moze dlatego chaos w moich postach
kollumny chce sprzedac bo chcę mniejsze gabarytowo , chociaz jak wspomniałem na początku jestem z nich bardzo zadowolony
są to magnaty 3-way bass reflex 130/210W . 4-8 Ohm , 20-30.000 Hz , tak jest napisane na tabliczce z tyłu kolumn
Co do spacji to nieraz mi klawiatura szwankuje i jak nie zauważę to tak wychodzi , oczywiscie przepraszam osoby które to bardzo razi
pomieszczenie ma jakies 30-35mkw
ewentualnie jak wspominałem zadowole sie soundbarem , jeżeli nie uda mi sie nic kupic normalnego
Kwota na wszystko jakies max 2000 zł , chociaz wolałbym mniej , ioczywiscie moja zona tez wolałby mniej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

kollumny chce sprzedac bo chcę mniejsze gabarytowo , chociaz jak wspomniałem na początku jestem z nich bardzo zadowolony


Na takiej powierzchni to powinny być kolumny podłogowe, a nie podstawkowe.
Więc nie widzę sensu kupowania podstawkowych - poza tym i tak musiałbyś dokupić solidne podstawki, a to też kosztuje.


Cytat

są to magnaty 3-way bass reflex 130/210W . 4-8 Ohm , 20-30.000 Hz , tak jest napisane na tabliczce z tyłu kolumn


To powinna być jeszcze ich nazwa...


Pytałem już o to wcześniej, a Ty nadal nie odpowiedziałeś:
1) Potrzebujesz wejście cyfrowe, czy wystarczą analogowe (czyli zwykłe cinch)?
2) Będziesz słuchał w stereo czy wielokanałowo? Chcesz amplituner z HDMI czy niekoniecznie?



Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na takiej powierzchni to powinny być kolumny podłogowe, a nie podstawkowe.
Więc nie widzę sensu kupowania podstawkowych - poza tym i tak musiałbyś dokupić solidne podstawki, a to też kosztuje.



Rozumiem , wiec chyba kolumny zostana , dziekuje za rade


Cytat

są to magnaty 3-way bass reflex 130/210W . 4-8 Ohm , 20-30.000 Hz , tak jest napisane na tabliczce z tyłu kolumn


To powinna być jeszcze ich nazwa...

Przepisałem wszystko z tabliczki więc nie wiem co mam jeszcze napiac
Zabij mnie , nie wiem



Nie mierzyłem salonu , 30-35 mkw , tak to oceniam

Cytat

Pytałem już o to wcześniej, a Ty nadal nie odpowiedziałeś:
1) Potrzebujesz wejście cyfrowe, czy wystarczą analogowe (czyli zwykłe cinch)?


Nie odpowiem Ci na to pytanie , poniewaz juz wspomniałem , że jestem laikiem i nie znam się , dlatego napisałem na forum prosbe o rade

Cytat

2) Będziesz słuchał w stereo czy wielokanałowo? Chcesz amplituner z HDMI czy niekoniecznie?


wielokanałowo masz na mysli kino domowe gdzie jest więcej głosników czy o co Tobie chodzi ?
Mam 2 kolumny i tak słucham , więc chyba chodzi Ci o stereo, jezeli tak to bede słuchał w stereo



Zapytam jeszcze raz , czy moglibyście wskazac mi sprzęt jaki powinienem kupic i bede zadowolony , w kwocie wskazanej przezemnie?
może byc uzywany , bo kwota jaką dysponuje jakos nie powala , ale jak pomagaliscie mi kupic kolumny trafiliscie super pomimo , że były uzywane


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można przyjąć, że podłogowe kolumny Magnat zostają.
A na odtwarzacz oraz wzmacniacz lub amplituner (wzmacniacz z wbudowanym tunerem radiowym) zostaje max. 2 tysiące.
I będzie to grało na 30...35m^2

Jeżeli będziesz chciał odtwarzać z telefonu to jak wspomniałeś może być odtwarzacz BR z bluetooth.
Ale równie dobrze można poszukać amplitunera (bo wzmacniacze w tej cenie to raczej nie będą) z łącznością bezprzewodową.

Jeśli będziesz chciał podłączyć jako źródło dźwięku TV do amplitunera i puszczać dźwięk np. z telewizji na amplituner i kolumny, to zapewne trzeba będzie podłączyć TV kablem optycznym (płaskie TV zazwyczaj mają wyjście dźwięku tylko jako cyfrowe optyczne - ewentualnie słuchawkowe, ale to już gorsze wyjście).
Jest pare amplitunerów stereo z wejściem cyfrowym do m.in. podłączanie TV, natomiast większy wybór jest wśród amplitunerów kina domowego - i takie modele mogą mieć również łączność bezprzewodową.

Zostaje kwestia jakości dźwięku - mając np. półtora tysiąca na amplituner, to kupisz lepszy jakościowo amplituner stereo niż amplituner kina domowego (bo musisz mieć w kd więcej elementów i "bajerów", a to odbywa się kosztem jakości) . Czemu sprzęt stereo w tej samej cenie jest lepszy od wielokanałowego to poczytaj sobie np. w FAQ na naszym Forum.
Poza tym tego typu wątpliwości było już sporo razy "wałkowane" na Forum.


Pozdrawiam
PS. Ponieważ jak wspominałeś nie ma modelu kolumn na tabliczce - to spróbuj wyszukać zdjęć kolumn Magnat (najtańsze modele podłogówek to np. 144 czy 880), powinieneś znaleźć takie same jak Twoje i już będziesz wiedział..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Ostateczna decyzja podjęta, moj dotychczasowy sprzet grający idzie do sprzedaży , więc będę chciał kupić podobnie grające kolumny lub lepiej od moich , mam Magnaty 144 008 , ( mam nadzieje , że to jest ten symbol który mówi o modelu) oraz wzmacniacz w kwocie maksymalnie do 1500zł
Kolumny oprócz tego , że chciałbym aby zagrały dobrze to powinny byc w kolorze ciemny brąz , teraz mam czarne , ale zoneczka upiera sie ze mato inaczej wyglądac , ok , niech wygląda inaczej . do wzmacniacza będe chciał podłączyc dekoder polsatu i blu ray
Czy podpowiecie co kupić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To jest numer seryjny. Magnat dawno temu nie podawał modeli na kolumnach tylko właśnie numery seryjne.


S4Home,
bez żartów z tym "numerem seryjnym"!!!
Jacmih04 prawidłowo podał nazwę kolumn - to podłogowe Magnaty serii 144.008

a jak wyglądają - łatwo sprawdzić przy pomocy wyszukiwarki. Np. na tej starej aukcji
http://archiwum.allegro.pl/oferta/ladne-du...5889108542.html

Jacmih04,
kwota 1500zł to trochę mało - pisałem już o tym.
Co najmniej 300zł na odtwarzacz BR (a może dojść do 500zł), 500zł jako minimum na 2 kolumny (i to raczej używane w tej cenie - by jakoś zagrały), więc zostaje 500zł na amplituner.
Jeżeli ma to grać znośnie, to na amplituner trzeba wydać tysiąc (a lepiej tysiąc na używany).

Musisz się trochę więcej postarać przy określeniu potrzeb.
Więc ponownie- potrzebne są konkretne odpowiedzi:
dekoder Polsatu będziesz podłączał kablem HDMI czy cyfrowym optycznym lub koaxialnym?
Sprzęt nowy czy może być używany?

Lepiej na razie skupić się na zakupie amplitunera i odtwarzacza BR, a za jakiś czas wymienić kolumny na lepsze (i wtedy się zdecydujesz czy 2 frontowe, czy komplet 5 albo 5.1 z subem).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 chcę wydać na kolumny i wzmacniacz
Wzmacniacz a nie amplituner bo czytając tutaj dowiedziałem się , że na wzmacniaczu będzie lepszy odbiór
Blue ray dokupie osobno
Może byc sprzęt uzywany
kolumny tylko frontowe , nie chcę zestawu 5.1 , dlatego , że nawet nie mam mozliwosci rozstawienia ich, zalezy mi na fajnym stereo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Potrzebujesz złącza HDMI we wzmacniaczu/amplitunerze? Bo nadal nie wiemy...

Pozdrawiam

Nie wiem dokładnie jakie złącze potrzebuję , nie znam sie , dlatego tutaj piszę
Dekoder podłączam kablem hdmi do telewizora , a jakim powinienem podłaczyc wzmacniacz z dekoderem i blue rayem nie mam zielonego pojęcia aby to fajnie grało


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...