Skocz do zawartości

Kilka prostych pytań odnośnie pierwszego stereo


2pac01

Recommended Posts

Cena tego 355 z linka to jakieś o 300 zł za dużo.

Tutaj masz 356, może cena nie dojdzie za wysoko, ale trochę byś musiał dołożyć :
http://allegro.pl/swietny-wzmacniacz-zinte...6580584316.html

Cytat

Seria 356 bee jest mocna i wydajna, nawet 326 świetnie sobie bez problemu radzi z podobnymi kolumnami.


Popieram w 100%
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie jeszcze inny szatański pomysł... a co złego by się stało jakbym kupił na razie jakiś wzmacniacz do 500zł? Onkyo, Sony albo jakiegoś Maranza? Tutaj wybór jest naprawdę potężny i często są to sprzęty które kosztowały 6-10k no ale mają 15-20 lat. Oczywiście wychodząc z założenia, że kiedyś robiono wszystko lepiej jest to całkiem fajna opcja. Kupić z przeznaczeniem/założeniem na straty a teraz zainwestował bym w jakiegoś lepszego DACa i kable...

Na OLX jest ładny NAD 356 ale gość nic nie chce zejść z ceny:

https://www.olx.pl/oferta/nad-c356-bee-stan...html#c767783500

Jest jeszcze opcja połączenia wody z ogniem i zakup Cambridge Audio 651A z DAC wbudowanym ale to USB 1.1 więc jakość i tak słaba jak w przypadku połączenia bezprzewodowego... pytanie też jak to zagra:

http://allegro.pl/wzmacniacz-cambridge-aud...6580876643.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

mają 15-20 lat. Oczywiście wychodząc z założenia, że kiedyś robiono wszystko lepiej


Nie wiem czy kiedyś robiono wszystko lepiej, mocno bym polemizowł.... Dawniej jak i dziś były różne wyroby jak i gruby docelowe klientów.
Bardziej według mnie chodzi o to, że dawniej nie było wsjo lepsze, w każdym razie to duże uproszczenie. Tylko mając kwotę X na podstawowy wzmacniacz, można kupić np. 3-4 letni o klasę lepszy, czy 10 letni o dwie.
Tak jak mając 30tys na auto z nowym masz małe i smutne pole manewru i wyboru, ale z 3-7 używkami wejdziesz na inny poziom, poziomy, co nie znaczy że 3-7 lat temu były lepsze auta niż teraz, że nie było złych i tandetnych aut.
Niemniej należy uważać bo szaleni sprzedawcy potrafią dodać etykietkę "legendarny vintagowy Hi end" do starego , ale podstawowego modelu .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad w stosunku do tych modeli wzmacniaczy CA gra bardziej ciepło i na pewno nie tak twardo, mniej analitycznie więc nie wiem czy połączenie go z Heco by Ci się spodobało icon_wink.gif

Nie słyszałem tych kolumn, ale jeżeli są po jaśniejszej stronie to może być za jasno ...

Trzeba posłuchać takiego połączenia czy by nie było za męczące.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jeśli podobało Ci się z NADem może być różnie z Cambridgem, Gra bardziej analitycznie, twardszym basem.
Możesz też zrobić tak: Cambridge DAC 100 u nas nowy (bo pewnie używane są w tej samej cenie) + HARMAN HK 680. Mocny a jednak zwarty.
i tego już wymieniać nie będziesz. Albo Denon PMA 1500R też w takich granicach finansowych.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj po raz drugi w S4 aby utwierdzić się w przekonaniu, że idę we właściwym kierunku, Udało mi się posłuchać Cambridge Audio CXA60 i NADa 326bee. No i powiem szczerze, że z tymi Heco 900, CA grał zupełnie inaczej... jest jednak w tych wzmacniaczach coś angielskiego... nawet rozmach jest powściągliwy icon_smile.gif Po pierwsze strasznie męcząca góra. Nie grał tak ciepło jak NAD ale za to jasno, bardziej szczegółowo, z mocno wysuniętą średnicą. Basu, mimo że jest mniej to jednak pod dostatkiem a do tego jest on grzeczniejszy. Niestety ta przenikająca aż do szpiku kości konturowość i narzucająca się góra powodują, że masz ochotę po prostu wyłączyć wzmacniacz.

Potem przyszła kolej na 326 i tu już nie ma o czym mówić... dokładnie to co lubię. Rzeczywiście różnica pomiędzy nim a większym 356 jest praktycznie minimalna ale zauważyłem jedną rzecz... przy troszkę głośniejszym odsłuchu tony wysokie straciły wyrazistość i ogólnie zaczęło się wszystko rozmywać. Bas natomiast jak dzwon icon_smile.gif Myślę, że to kwestia tego, iż jest jednak troszkę słabszy i dostał czkawki... a może czepiam się?

Dodam, że oba sprzęty porównywałem mając ze sobą ten właśnie konkretny (ciepły, basowy) utwór RHCP:

https://www.youtube.com/watch?v=yuFI5KSPAt4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch prawdę Ci powie ...
Tak myślałem , że z tym CA będzie za mocno na górze. Widać, że ewidentnie brzmienie NAD'a ci pasuje. Dobrze byłoby jakbyś jeszcze innych wzmacniaczy posłuchał aby mieć 100% pewność, choć z drugiej strony zakładając jaiś nowy powszechny wzmacniacz i cenę jak ten NAD 356 (w takiej się poruszamy, patrząc na młode używki) to ciężko coś zaproponować aby było "podobnie do NAD'owskiego grania"
No bo co?

Pioneer A 50 - za bardzo jasno, analitycznie by było
Marantz Pm 6006 - raczej zbyt łagodnie i wysokie tony dość mocno mogą dać po uszach
Yamaha As 701 - za ostro, za chłodno, choć moim zdaniem średnica znacznie lepsza niż w modelu As 501.
Advance Acoustic Xi 90 - Tutaj góra wycofana więc mogło by być całkiem nieźle, ciepłe granie ale znowu bez takiego "kopa" i dynamiki jak NAD. Dosyć grzeczne granie.
AMC Xia 100 - bardzo podobnie do Nad'a, jednak troszkę inaczej
Onkyo 9050 - zbyt analitycznie, choć moim zdaniem ten wzmacniacz wbrew obiegowej opinii na forach gra dosyć "ciemno" ...
Cambridge Audio - sam się przekonałeś ...

Takie są moje przypuszczenia jeśli chodzi o powyższe wzmacniacze biorąc pod uwagę" Twoje gusta" ... Oczywiście wszystkiego jak wiesz najlepiej jest przesłuchać samemu, ale starałem Ci dać mniej więcej ogólny zarys.

CIekawą opcją może być jeszcze - Indiana Line Puro 500, ale tego wzmacniacza nie słuchałem - ponoć gra ciepło, dynamicznie , z rozmachem . Może jakiś Harman Kardon ...

Jak już wcześniej wspomniałem pozostają jeszcze wzmacniacze z "poprzedniego stulecia", gdzie używki mogą "poskładać" te nowe produkcje w mgnieniu oka.
Jednak z tych co ja słyszałem raczej by Ci nie podeszły więc nawet nie proponuję, ale tu na forum jest dużo osłuchanych osób więc może jeszcze coś zaproponują aby poszerzyć Twój wybór ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, że tak się postarłeś z opisami... na pewno dużo mi pomogą... zastanawiam się jeszcze nad Arcam'em i Rotelem... w zasadzie resztę marek odrzuciłem i już nie będę zgłębiał tematu... no chyba, że ktoś mi powie konkretnie, że np taki i taki Denon czy tam Maranz zagra tak jak NAD. Mojej dziewczyny brat mieszka w Anglii więc mógłby mi coś zawsze podesłać...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden Marantz, Denon, Pioneer, Rotel itd. nie zagra tak jak Nad (i odwrotnie icon_wink.gif ) Każda firma ma swoją szkołę brzmienia icon_wink.gif Bez tego byłaby nudna ta zabawa icon_wink.gif
Co lepsze, to że każda firma ma swój styl nie oznacza to wcale że wszystkie wzmacniacze danej firmy brzmią tak samo lub bardzo podobnie, może być zupełnie odwrotnie na przełomie czasu icon_wink.gif

Jak masz możliwość kupna na ebay.co.uk to faktycznie sprawdzaj też tam wzmacniacze, szczególnie te na "bidowaniu" - może naprawdę trafić się jakaś okazja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutną rację. Zastanawia mnie tylko do czego można tego Arcama porównać... fajnie gdyby wypowiedział się ktoś, kto miał z nimi kontakt. W okolicach 1000zł można poszukać modeli z serii A80/85/90 (DIVA) lub Alpha ale są to już leciwe sprzęty przeważnie z początków tego tysiąclecia a nowsza seria fmj jest już poza moim zasięgiem. Przeczytałem też recenzję modelu a85 z której wynika że mogłoby mi się to brzmienie spodobać.

https://www.olx.pl/oferta/arcam-a85-czarny-...html#559c21967a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli tak jak mówiłem. Są kolumny do których CA pasuje bardziej.
Arcam to nie do końca brzmienie NADa choć jest jemu bliższe niż do CA.
Rotel to zacna para do Heco. Chyba że trochę dołożysz to bardzo dobrym wyborem będzie Roksan K2. To już brzmienie które nie spowoduje żadnych ograniczeń.

Co do różnicy 326 i 356 to nie czepiasz się tylko słusznie je zauważyłeś. Czekamy na nowe modele NADa chodź co do nich mam pewne obawy. Jeśli się sprawdzą to cena używek może nawet "podskoczyć".

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały zabawki icon_smile.gif czyli 50% zakupów za mną icon_razz.gif

Pożyczyłem od kolegi Amerykanina amplituner Denona. Jest to sprzęt na 110v (mam oczywiście przetwornicę z 220v na 110v) i teraz się zastanawiam czy mogę do niego podłączyć te swoje nowe kolumny. Czy nie uszkodzę ich? Jest na ampku napisane, że obsługuje kolumny 6-16ohm więc mam obawy. Czy ktoś kto się zna mógłby mi odpowiedzieć na dręczące mnie kwestie?

Zdjęcie pleców w załączniku. Jest to Denon AVR-588

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając sprawną przetwornicę napięcia, pioneer zagra tak jak wersja europejska, wiec o kolumny i pioneera nie ma co się obawiać.
Co do samego amplitunera kina domowego producent zapobiegliwie napisał że takowy sprzęt średnio radzi sobie z niską impedancją kolumn. Podłączyć i posłuchać cicho możesz, zagrać, zagra, ( czasami może z automatu się wyłączyć przy zejściu kolumn do 4 ohm) choć jak to z amplitunerem zwłaszcza słabym będzie wątło w niskich tonach i mniej dynamiki.

PS Trochę niejasno napisałeś z treści wychodzi że masz amplituner Pioneera ( USA) i amplituner kina domowego Denon ? Czy pisząc amplituner Pioneer masz na myśli amplituner KD o którym potem piszesz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz-machnąłem się w opisie. Już poprawiłem. Cały czas chodzi o jeden i ten sam amplituner Denona (USA).

Będę go używał tylko kilka dni bo chcę po prostu sprawdzić czy wszystko działa i jest ok. Czekam na cynk odnośnie NADa 356 i Roksana.

A jeszcze jedna kwestia... czy takie ciche/średnie granie nie wpłynie negatywnie na kolumny jako, że będą się teraz wygrzewać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz w menu tej kinówki opcję stereo ( będzie nieco wydajniej), ale jak pisałem graj cichutko i obserwuj czy amplituner się zbyt nie grzeje.
Pewnie jak faktycznie graja te heco z takiego grania i towarzystwa się nie dowiesz, niemniej nieco się heco rozruszają ( dotrą jak niektórzy piszą) w oczekiwaniu na docelowy piecyk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale jeśli przetwornica jest sprawna to 6 omowy Denon spokojnie pociągnie te kolumny.
Kolumny na pewno momentami schodzą do 4 ale to jak każde konstrukcję.
Uważam że są to absolutnie bezpieczne podłączenie. I chicho granie to w moim rozumieniu to na poziomie normalnej rozmowy ludzi.
Przy takim graniu nie tyle nie uszkodzisz kolumn co właśnie pomału zaczniesz je wygrzewać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po prostu słuchać. Jeśli dźwięk jest niezniekształcony, nic nie charczy, buczy, brumi, czy stuka, to można spokojnie słuchac na normalnych poziomach głośności. Przecież to nie jakieś plastikowe mini, ale całkiem mocny amplituner.
Tyle tylko, że nie tak dobry jak wzmacniacz za podobne pieniądze.
Gdyby się pojawiły jakieś zniekształcenia, coś dziwnego w dźwięku, to trzeba po prostu przyciszyć i tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem i nie wybuchło. Włączyłem tryb stereo i wyłączyłem pozostałe gniazda głośników. Długo zastanawiałem się czemu nic nie słychać w kolumnach mimo, że obracam gałkę głośności... grzebałem w ustawieniach i przepinałem złącza RCA no bo jak ma grać cicho to cicho. Z braku lepszych pomysłów postanowiłem wreszcie obrócić mocnej potencjometr i... coś tam zaczęło bzyczeć... kręciłem i kręciłem dalej aż mnie ręka rozbolała i dopiero kiedy wskaźnik pokazał wartość db powyżej 0 usłyszałem nieśmiałe coś... płytkie, bez wyrazu i na pewno bez basu... no ale gra... myślę jednak, że na tym zakończę przygodę z tym amplitunerem bo to raczej kakofonia icon_smile.gif Aha... jeszcze jedna uwaga... jak nie odtwarza z RCA podpiętego do telefonu jackiem to szumi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...