Skocz do zawartości

Kilka prostych pytań odnośnie pierwszego stereo


2pac01

Recommended Posts

3 minuty temu, 2pac01 napisał:

 

 

Myślę, że mieliście rację z tym, że końcówka będzie zachowywała charakter brzmienia daca. Dlatego teraz wypożyczę Atolla IN200 a nie końcówkę. Jeśli nie będzie poprawy będę szukał nowych kolumn i chyba wrócę do czegoś co dobrze znam i bardzo miło wspominam tzn do Tannoya.

Dokładnie integry mają swoje przedwzmacniacze.Dożuć jeszcze Advance Acoustic X-i125.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Minął ponad tydzień odkąd zawitał do mnie Atoll AM200 Signature. W zasadzie wszystko co mogło ulec poprawie uległo. To dokładnie to czego szukałem. Dudnienie basu praktycznie całkowicie ustało. Teraz stanowi on już tylko smaczek. Muzyka nabrała siły i barwy. Nareszcie słyszę płyty dokładnie tak jak pamiętam. Z minusów warto chyba wspomnieć o tym, że końcówka generuje mniejszą moc niż Rotel a więc i poziom głośności jest dużo mniejszy przy tej samej nastawie w Mdac. W zasadzie obecnie poruszam się już daleko za połową skali. Zapewne preamp rozwiąże ten problem ale to już plan na przyszłość. Ogólną radość przyćmił troszkę odprysk farby na tylnej obudowie oraz ubytki w sitodruku tak więc będę chciał wymienić końcówkę na inny egzemplarz.

Przy okazji odbioru końcówki udało się również wypożyczyć kable głośnikowe Chord Shawline oraz interkonekt Luna 9 od Wireworld. O ile o tym drugim nie warto wspominać bo po kilku piosenkach miałem wrażenie, że powstał tylko po to aby psuć to już Chord zrobił na mnie naprawdę ogromne wrażenie. Przypomnę, że dotychczas nie miałem okazji testować absolutnie żadnego innego okablowania poza Melodiką Purplerain. Pierwszym krokiem była wymiana interkonektu na Lunę. Jak już pisałem nic szczególnego. Bas zniknął całkowicie a dźwięk się mocno wyostrzył. Wpiąłem z powrotem Melodikę i wymieniłem kable głośnikowe. Dobrze, że obok stało krzesło bo jak usłyszałem pierwsze dźwięki to gęba sama się zaczęła śmiać i usiadłem sobie z wrażenia. No meeeega. Głębia, przestrzeń, detal, średnica, bas... no wszystko momentalnie podbite zostało x10. To tak jakbym zdjął koc z kolumn. Jednak kabel głośnikowy ma ogromny wpływ na brzmienie systemu. Z rzeczy mniej cieszących to dalsza obecność góry. Nie jest już ona tak krzykliwa bo bardzo fajnie uzupełnia resztę przekazu ale przy większej głośności jest delikatnie zbyt wyeksponowana. Na koniec postanowiłem dać jeszcze szansę Lunie i co ciekawe w tym przypadku zepsuła zdecydowanie mniej niż przy Melodice. Bas zrobił się chudszy i zniknęła waga przekazu.

Myślę, że Shawline zostanie ze mną na dłużej ale ciekawy jestem jeszcze Qeda Signature X-Tube 400. Pozostaje również kwestia interkonektu. W połowie miesiąca wypożyczę jeszcze kilka egzemplarzy w cenie do 600zł i potestuję. Trzeba dać też czas Atollowi żeby troszkę się wygrzał. 

 

51265880_602575646855355_7798140762343866368_n.thumb.jpg.8346ed3e547d1ace9a968700ed58d8ca.jpg51547932_246590536260337_7098487458794307584_n.thumb.jpg.99c465034a3817087fedae9740aab5d1.jpg

Edytowano przez 2pac01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 2pac01 napisał:

Z rzeczy mniej cieszących to dalsza obecność góry. Nie jest już ona tak krzykliwa bo bardzo fajnie uzupełnia resztę przekazu ale przy większej głośności jest delikatnie zbyt wyeksponowana.

A jak oceniasz akustykę pomieszczenie gdzie słuchasz? Robiłeś coś w tym kierunku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

2pac zostawiasz ta końcówkę?

A masz dla mnie jeszcze jakiegoś asa w rękawie?

 

10 godzin temu, slaw0001 napisał:

A jak oceniasz akustykę pomieszczenie gdzie słuchasz? Robiłeś coś w tym kierunku?

Ogólnie słucham zestawu w galerii sztuki która prowadzę hobbystycznie. Jestem otoczony regałami z rzeźbą. Jak będzie chwila porobię zdjęcia i pokażę jak to pomieszczenie wygląda.

 

10 godzin temu, 1Ender napisał:

Dokup drugą końcówkę am200 szukaj używanych. I będzie jeszcze lepiej.

Ehhhh... tylko te pieniądze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 2pac01 napisał:

Ogólnie słucham zestawu w galerii sztuki która prowadzę hobbystycznie. Jestem otoczony regałami z rzeźbą. Jak będzie chwila porobię zdjęcia i pokażę jak to pomieszczenie wygląda.

Wydaje mi sie ze tu moze być problem z wysokimi dźwiękami. Poczytaj dział akustyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 2pac01 napisał:

Ogólnie słucham zestawu w galerii sztuki która prowadzę hobbystycznie. Jestem otoczony regałami z rzeźbą. Jak będzie chwila porobię zdjęcia i pokażę jak to pomieszczenie wygląda.

Myślę że lepiej teraz pobawić się w akustykę. Nie ma co dopłacać wyżej,do rożek kiedy hamuje cię coś innego.

13 godzin temu, 2pac01 napisał:

masz dla mnie jeszcze jakiegoś asa w rękawie?

Nie kuś:)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nadszedł ten moment, w którym można by powiedzieć, że w zasadzie system został skompletowany i pozostaje już tylko cieszyć się muzyką ale już gdzieś z tyłu głowy myślę o preampie. Atolla udało się wymienić na nowego. Kupiłem też zestaw kabli Chord Shawline (interkonekt i głośnikowy) i muszę powiedzieć że bomba. Chyba nawet jestem zadowolony z Cantonów :)Nie będę się już rozwodził nad niuansami dźwiękowymi i powiem tylko tyle, że nareszcie jest dokładnie tak jak być powinno. No może dalej troszkę dużo tej góry ale tak jak pisaliście czas potestować ustawienia sprzętu. Jednak póki co, moje ulubione piwo Komes poczwórny bursztynowy w jednym ręku a w drugim pilot od Mdaca i jazda :) Nie ma mnie dla nikogo!

PS. Czekam jeszcze na wtyki bananowe bo jednak dużo lepiej to wygląda.

Edytowano przez 2pac01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...