Skocz do zawartości

Dynamiczne Stereo do 3tyś (Wzm+Gł)


darek2962

Recommended Posts

Witam.
Mam zamiar zakupić zestaw stereo, całość ma nie przekroczyć 3 tyś zł.
Zależy mi na dynamicznym dźwięku, z niskimi tonami, jako że słucham muzyki klubowej.

Kolumny podłogowe + wzmacniacz/amplituner. No chyba że lepiej zagra jakiś zestaw 2.1
Sprzęt wolałbym aby był nowy.
Niestety nie mam możliwości odsłuchu ponieważ mieszkam w małej miejscowości.

Jako że słuchać będę na 21 m2, (pokój z aneksem kuchennym), nie mam możliwości postawienia głośników na środku pokoju. Mam świadomość że głośniki nie zagrają tak jak zagrałyby gdyby miały luz z każdej strony, jednak warunki mam jakie mam.
Wklejam panoramę pokoju, byle jaka ale coś tam zobrazuje, kanapa stoi centralnie przed telewizorem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obrazek się nie wkleił prawidłowo. Nie można go zobaczyć.

Szkoda, że sprzęt musi być nowy. Szczególnie kolumny mogły by być używane a wzmacniacz w sumie też. Bo dlaczego nie?
Miałbyś dużo lepszej jakości dźwięk za takie same pieniądze. A można przecież kupić zadbany, używany sprzęt.
Ten starszy, który był z dużo wyższej półki (kosztował sporo więcej - bywa, że 2 czy 4 razy) nie dość, że lepiej zagra, to często jeszcze ma szansę pograć dłużej niż nowy, tani.
A przy odsprzedaży (bo na przykład Ci się nie spodoba, albo zechcesz pójść wyżej) nie tracisz 20 - 50 % pierwotnej sumy, ale powiedzmy 10 albo w ogóle.
Ale Twój wybór.

Nie napisałeś, choćby w danych pod swoim awatarem skąd jesteś. Bo może jednak warto by pojechać do jakiegoś najbliższego salonu audio, by się przekonać jaki dźwięk Ci odpowiada a jaki nie?
Lepiej pojechać, posłuchać, niż później stracić dużo więcej kasy na odsprzedaży sprzętu jeśli Ci się nie spodoba.
Umów się telefonicznie, określ swoje potrzeby i weź na odsłuch ulubione nagrania.

Czasami niektóre salony jak Q21 wypożyczają sprzęt do odsłuchu. Może się odezwą z jakąś propozycją? Możliwe, że mają coś w promocji albo na wyprzedaży?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się tak wyświetla.
Ale z tego co tam widzę kolumny stałyby zbyt wąsko, by poprawnie odtwarzać scenę stereo.
Telewizor to słabe źródło dźwięku. Chyba, że sygnał pobierzesz z tunera albo odtwarzacza.
Z laptopa już lepiej. Pod warunkiem, że pliki będą w formacie bezstratnym np. FLAC albo WAV a nie mp3.

Tak czy inaczej potrzebny Ci będzie jeszcze DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy), by poprawić dźwięk, przetworzyć sygnał cyfrowy na analogowy, który mógłby być puszczony do wzmacniacza.

Albo musisz poszukać wzmacniacza/amplitunera stereo z DACem na pokładzie. Np. Xindak A-06 (nowsza wersja).
W zależności jaką opcję przyjmiesz i jaki wzmacniacz kupisz, wówczas poszukamy kolumn.

Bo najpierw zazwyczaj szuka się kolumn a dopiero do nich dobiera wzmacniacz. Ale nie wiadomo co Ty chcesz zrobić, bo DAC będzie Ci potrzebny i ile pieniędzy zostanie na kolumny.

Masz dwie opcje. Albo kupisz wzmacniacz z DACem.
Albo tradycyjny wzmacniacz stereo a DAC później, jak uskładasz pieniądze na niego. Tymczasem telewizor albo laptop mógłbyś podłączać do wzmacniacza poprzez przejściówkę mini jack (włączany w wyjącie słuchawkowe) -> 2xRCA (do wzmacniacza).

Zastanów się i odpowiedz co zrobisz, która wersja Ci odpowiada i będziemy szukać odpowiedniego sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym aby jednak ten DAC był wbudowany, może i dźwięk będzie trochę gorszy od tego zewnętrznego ale w obsłudze będzie wygodniej.

Rzeczywiście jeśli chodzi o wyjścia, trochę ubogi ten Xyndak.

Zatem może lepszym wyjściem będzie Advance Acoustic X-i60 ?
Co prawda mocy za wielkiej nie ma, ale metraż do obsłużenia nieduży. Niektórzy też narzekają na słyszalne szumy w tym modelu. Jedni twierdzą że mimo szumów jest OK, a inni że to go dyskwalifikuje. Komu wierzyć ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś?
Przypomnę że potrzebuję Kolumn podłogowych.
Zależy mi na dynamicznym dźwięku, z niskimi tonami, jako że słucham muzyki klubowej.
Podpięte będą pod Advance Acoustic X-i60.
Pokój z aneksem kuchennym 20m2. Kolumny przy samej ścianie. Na środku pokoju kanapa. A za nią aneks kuchenny. Akustyka jest jaka jest. Ale nic się nie wymyśli innego ponieważ nie ma miejsca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A popatrz kolego, poszukaj, trochę własnej inicjatywy.
Minutę mi zabrało znalezienie tego w googlach:
http://stx.pl/stx-electrino-150.html
A jest tam jak byk napisane:
Ustawienie Centrum akustycznym jest głośnik wysokotonowy, który powinien znajdować się na wysokości głowy słuchacza. Kolumny powinny być ustawione w odległości 0,5 : 1m od tylnej ściany pomieszczenia odsłuchowego.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci, że w większości. Dlatego w tej sytuacji niczego konkretnego nie polecam. Nie chcę by było na mnie icon_cool.gif
Tobie byłyby potrzebne kolumny z obudową typu zamkniętego. Je można by postawić znacznie bliżej ściany niż te z otworem b-r.
To na ogół starsze konstrukcje, nawet vintage'owe. Są i współczesne kolumny np. Xavian takie robi, ale są niestety ponad dwa razy droższe niż Twój budźet. Używane.
Może przegapiłem jakieś w miarę nowe, niedrogie, to niech mnie koledzy forumowicze poprawią.

Szukaj takich i daj linki. Jeśli nie widzisz na zdjęciach otworu b-r z tyłu czy przodu obudowy, to mogą być właśnie takie kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...