Skocz do zawartości

wzmacniacz do tannoy dc6t


Falco7

Recommended Posts

Cześć. Stałem się posiadaczem kolumn tannoy dc6t se. szukam do nich teraz wzmacniacza do powiedzmy 2tyś. pomieszczenie odłuchowe to otwarty salon ok 18m. Słucham muzyki głównie rockowo-alternatywnej. czasami akustycznej i trochę elektroniki. Lubię dźwięk czysty, szczegółowy z dobrą średnicą. Z góry dziękuję za podpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeszcze jakbyś narysował plan pokoju z umeblowaniem i rozmieszczeniem kolumn oraz miejsca odsłuchowego, i podaniem wymiarów, odległości (np. kolumn względem siebie, od ścian tylnej i bocznych, od miejsca odsłuchowego i tego miejsca od ściany tylnej, za tym miejscem), to byłoby super.
Albo choć opisz przy której ścianie będą stały (podaj wymiary ścian Y x Z cm) i podaj te wymiary, o które prosiłem wyżej.

Tu masz coś o akustyce i ustawianiu kolumn. To podstawowe wiadomości i bez tego nie ma co marzyć o dobrym dźwięku:
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
Po więcej zgłoś się do mnie na PW podając adres mailowy, to Ci wyślę fajne artykuły. No, chyba, że dobrze znasz temat?

Co będzie źródłem dźwięku w zestawie?
Posiadasz jakieś okablowanie? Choćby podstawowe, by wszystko podłączyć?
Dobre źródło i przyzwoite okablowanie są również ważne. Bo grają nie tylko pomieszczenie, kolumny i wzmacniacz. Ale cały system.
A najważniejsza jest synergia, na co niedawno w innym wątku zwrócił uwagę Wpszoniak. Pod czym się oczywiście podpisuję dwoma rękami.

Wzmacniacz może być używany? Co polecam, bo możesz uzyskać dużo lepszą jakość dźwięku. Do tych kolumn warto.
Jakie funkcje ma ten wzmacniacz posiadać (np. pilot, wejścia, regulacje itp?), kolor?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny będą rozstawione w odległości ok 2,5 m od siebie. mogę je odstawić do ok. 0,5 m od sciany. póki co posiadam yamaha rs700 i cd s300. szukam lepszego wzmaka. nie musi być nowy. dobrze, jeśli nie wyglądałby bardzo słabo, bo to sprzęt do salonu icon_smile.gif pilot mile widziany. pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat akustyki znasz, bo się nie ustosunkowałeś do mojego wpisu w tym względzie. To dobrze. Będziesz zatem wiedział o czym czasem piszę icon_biggrin.gif
Od ściany tylnej musi wystarczyć, choć mogłoby być więcej. Mam nadzieję, że więcej jest od bocznych a miejsce odsłuchowe tworzy z kolumnami trójkąt równoboczny?

A może tak napiszesz jak Tannoy'e zagrały z Yamahą? Czy jest to dźwięk który choć trochę Ci odpowiada, ale chciałbyś lepszej klasy?
Czy zupełnie Ci nie odpowiada? I dlaczego? Opisz.
Postaraj się trochę, przecież to w Twoim interesie. U Ciebie będzie grało. Ja już mam zestaw który gra jak marzenie (moje). icon_wink.gif

Nie odpowiedziałeś mi na wszystkie pytania.
Dawniej bym pytał, ponaglał. Teraz poczekam icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. tak, orientuję się trochę w akustyce. kolumny nie mają z boku ścian itp. kanapa odsłuchowa będzie w odległości ok. 2,5-3 m od nich i daje nam to trójkąt równoboczny icon_smile.gif tannoy z yamahą daje nieco suchy, z niezbyt dobrą srednicą dźwięk. pewnie przez to, że takie właściwości ma właśnie ampli yamaha. podrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Z uzywanych wzmacniaczy do tej wkoty poluj na NAD 356 BEE to taki powiedzmy okaz bardzo w dobrym stanie.
Możesz też upolować Denona PMA 1510 Marantza serii PM8000
Rownierz polecam poszukaj uzywanych wzmacniaczy lampowych na EL34 w tym budżecie coś byś znalazł.
Tannoy lubi sie z wzmacniaczami mocnymi nisko schodzacymi na basie.

W razie pytań pisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...