Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
engajner

Zamiana stereo na kino domowe

Recommended Posts

Witajcie
Jakies 1,5 roku temu zakupilem kolumny Dali Zensor 7 oraz wzmacniacz Onkyo TX-8050. Zestaw gra na 40 mkw. Zamysl byl taki zeby sluchac plikow FLAC z komputera przez DAC. Efekt super, jestem bardzo zadowolony z zakupu, sprzet pomimo ze to nie jakas audiofilska konfiguracja spelnil moje oczekiwania. Kilka tygodni temu "odziedziczylem" pokazna kolekcje filmow bluray w formacie iso (dokladnie 7 TB). Zastanawialem sie co kupic zeby to komfortowo ogladac i wybor padl na odtwarzacz MED800X3D. Wszystko ladnie gra, ladnie wyglada. Odtwarzacz mam podlaczony do wzmacniacza kablem koaksjalnym. Ale dzwiek nie przypada mi do gustu. Zdecydowana wiekszosc filmow ma sciezke kodowana w DTS HD-MA. Gdzies na forum wyczytalem ze sam dzwiek DTS jest mozliwy do osiagniecia podlaczajac odtwarzacz do wzmacniacza kablem analogowym. Czy to prawda? Wiem ze DTS HD-MA mozna osiagnac tylko przez hdmi wpiety do amplitunera ale co z samym DTS? Powiem szczerze ze zaczynam myslec na kupnem amplitunera i rozbudowaniu zestawu do 5.1 opartym na kolumnach Dali. I tu pojaiwa sie kolejne pytanie: gdybym kupil pozostale glosniki: centralny, sub, etc. innego producenta to czy mocno ucierpi na tym jakosc dzwieku? Co do amplitunera to nie mam pojecia co wybrac, zawsze mialem w domu stereo. Tak na marginesie to Dali Zensor 7 jak dla mnie fajnie graja...no i maja ciekawy wyglad. Ale gdybyscie cos ciekawego poradzili to bylbym wdzieczny. Z gory wszsytkim dziekuje za odzew!

Witaj,

Dzwiek DTS i Dolby w kazdej postaci dostepny jest tylko dla urzadzen multikanałowych.
Jesli Twoj odtwarzacz ma mozliwosc wyjscia kablami analogowymi powinien miksowac tam glosniki abysnic nie stracil a zachował przyzoita jakość.
podlaczajac po koaxialu trakze mozesz to uzyskac ale w opcjach odtwarzacza musisz ustawic na stereo 2.0

Zakup amplitunera to juz zupelnie cos innego wowczas masz typowy dzwiek dookola glowy rwaz z efektami.
Czy to chcesz to juz zalezy od Ciebie. Myslisz o zastapieniu onkyo czy dolozeniu amplitunera i korzystaniu z dwoch urzadzen?

Jaki masz budzet na to?

Moim zdaniem mniej stracisz kupujac inne tansze glosniki do reszty kina ale z subwooferem niz kupowac komplet dali przy braku subwoofera do zestawu.

Okresl prosze koszty a postaram sie cos zaproponować.

Dzieki za szybka odpowiedz. Mysle nad amplitunerem. Wzmacniacz chyba sprzedam bo raczej go nie wykorzystam po zakupie ampli. Na kolumny moge przeznaczyc 6 tys, amplituner 3-3,5 tys. Problem taki ze mam malo wytlumione mieszkanie i ciezko mi dobrac bylo stereo nie wiem jak to bedzie z kinem...

Wiedz kolego jedno, względem stereo to przy amplitunerze kina domowego robisz krok wstecz.
Zawczasu kupuj amplituner z wyjściem pre-out tak byś później miał możliwość podłączenia wzmacniacza stereo pod fronty.

W tym budżecie możesz znaleźć na prawdę dobre kino domowe. Jeśli dobierzemy dobry amplituner to o dziwo lepiej poradzi sobie z problemami akustycznymi niż wzmacniacz. Mimo większej ilości kanałów.

Kalibracja załatwia na prawdę sporo problemów plus delikatna edycja manualna.

W tej cenie Marantz SR 5010 + ............ wybór kolumn szeroki
Klipsch R26F set
Magnat Quantum 755 set
Dali Zensor 7 set
Tannoy 7.4 set

@paul klacska niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Montowaliśmy wiele systemów kinowych i co się okazuje?
Jeśli system jest używany głownie do kina, oglądania filmów i gier to wielokanałowe systemy są bezkonkurencyjne. Później okazuje się że muzyka jest używana tylko w tle, przy domowych spotkaniach, sprzątaniu, używaniu radia internetowego, Youtuba itp

Oczywiście jeśli ktoś siedzi w fotelu i typowo słucha muzyki, ma płyty, FLACi czy inne wysokiej jakości źródło to jest sens posiadać stereo i wówczas faktycznie jest to krok w tył.

Jednak z naszych dotychczasowych obserwacji wynika że faktycznie dla osób posiadających dylemat kino jest używane częściej a muzyka raczej w tle lub źródeł mniej ...... audiofilskich. Wówczas kino przyzwoite a o takim tu mówimy ma sens.

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ide jutro na odsluch. Dali 7 i Tannoy (zestawy 5.0, 5.1) Poslucham jak to gra. Co do wzmacniacza wzgledem stereo to prawda ze pierwszy lepszy dzwiek ale ja czesciej ogladam filmy, tak 70% reszta to pliki FLAC z kompa. No nic jutro cos napisze.

A ja przyznam rację dla paul klacska
..powiem więcej, w stosunku do audio to krok milowy wstecz, mam porównanie sprzętów kd i stereo w podobnej cenie ( około 10 tyś). Ja słyszę przepaść w dźwięku między kinem za 10k , a stereo za 10k. To całkiem inna klasa. Ja przesiadłem się z KD na stereo i muszę powiedzieć, że osobiście wolę film w dobrym stereo niż w średniej jakości kd, ale to moja subiektywna opinia. Poza tym, jeśli coś jest do wielu rzeczy i kosztuje mniej niż coś do jednej to wnioski nasuwają się same. Akustyki mikrofonem kalibracyjnym wg mnie też się nie poprawi. Ja stosując kilka porad z forum odnośnie akustyki uzyskałem lepsze efekty niż biegając z mikrofonem po mieszkaniu.

a co do muzyki w tle, ta ze stereo też nadzwyczaj piękniej rysuje tło

Wszystko sie zgadza tylko obecnie nie mam stereo za 10k. Lubie ogladac filmy i niestety wzmacniacz stereo nie zaspokoi moich potrzeb w tym temacie. Pomyslalem o amplitunerze z wyjsciem pre-out jak ktos wyzej zasugerowal. Bylem na odsluchu: Dali set fajnie gra, Tannoy troche inaczej ale tez bardzo ciekawie. Zestaw byl podpiety z Onkyo TX 747, Denon AVR4200W. Wrazenia ok chociaz spodziewalem sie czegos lepszego musze powiedziec. Powiem tak: audiofilem nie jestem ale moj skromny TX8050 gra jak dla mnie lepiej niz w/w amplitunery w stereo. Co nie zmienia faktu ze ampli i tak zakupie. Nie mialem mozliwosci posluchania kolumn podpietych do Marantza 5010, duzo cieplych komentarzy slyszalem o tym sprzeciez w salonie. Na ten moment wybralbym set Dali z jakims subem co do amplitunera to jeszcze sie wstrzymuje.

Amplitunery kina domowego, często mają ( nawet, nietanie modele) problem z dobrym zasilaniem, wydajnoscią, a tym samym wysterowaniem kolumn. Finalnie brzmienie tych samych kolumn może nie być tak nasycone, dynamiczne jak współpracując z wzmacniaczem stereo. Braki objawiają się najczęściej gorszym prowadzeniem basu. Również zaaplikowana w amplitunera kinowych cała masa dodatkowych obwodów cyfrowych odpowiedzialnych za obróbkę sekcji wideo, jak i dźwięku kinowego nie poprawia sytuacji..

Cytat

Wszystko sie zgadza tylko obecnie nie mam stereo za 10k. Lubie ogladac filmy i niestety wzmacniacz stereo nie zaspokoi moich potrzeb w tym temacie. Pomyslalem o amplitunerze z wyjsciem pre-out jak ktos wyzej zasugerowal. Bylem na odsluchu: Dali set fajnie gra, Tannoy troche inaczej ale tez bardzo ciekawie. Zestaw byl podpiety z Onkyo TX 747, Denon AVR4200W. Wrazenia ok chociaz spodziewalem sie czegos lepszego musze powiedziec. Powiem tak: audiofilem nie jestem ale moj skromny TX8050 gra jak dla mnie lepiej niz w/w amplitunery w stereo. Co nie zmienia faktu ze ampli i tak zakupie. Nie mialem mozliwosci posluchania kolumn podpietych do Marantza 5010, duzo cieplych komentarzy slyszalem o tym sprzeciez w salonie. Na ten moment wybralbym set Dali z jakims subem co do amplitunera to jeszcze sie wstrzymuje.

Co do Dali to nie dziwi mnie ze moga sie podobac. osobiscie w kd mialem dwa modele dali (concept i zensor7.) oba mi sie bardzo podobaly ze wzgledu na ciepla barwe. Mysle ze z amplitunerow warto posluchac Marantza w parze z dali.

Zgadza się. Jeśli wybór padnie na dali warto ich podsłuchać z Marantzem.
Model Onkyo 747 nie brał bym pod uwagę w ogóle. Jest dużo droższy od 646 a nie wnosi oprócz preouta zbyt wiele.
Z Onkyo model RZ800 lub RZ900, z Marantza już model 5010 powinien zagrać ciekawie.
Jeśli myślisz o zewnętrznym wzmaku z czasem to bardzo dobry pomysł.

W razie pytań lub wycen zapraszam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować