Skocz do zawartości

Denon PMA 520 i PURE


mk1180

Recommended Posts

Dzień dobry. Z góry informuję że nie znam się zbyt dobrze na sprzęcie. Proszę tylko o komentarz na temat takiego zestawu:
Denon PMA 520 ae + 2 kolumny PURE ACOUSTICS NOVA 6.

Czego bym nie kupił to i tak będzie to lepsze od moich obecnych głośników i pewnie będę zadowolony, jednak wcześniej proszę o Waszą opinię.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A czemu chcesz kupić byle jakie kolumny do kina domowego i napędzać je całkiem nie najgorszym wzmacniaczem stereo?

Czego chcesz, jakie masz możliwości i warunki opisz czytając najpierw pomocny artykuł, który napisał RoRo

http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Bo na razie niemal nic nie wiadomo. I jak tu Ci coś doradzić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czego bym nie kupił to i tak będzie to lepsze od moich obecnych głośników i pewnie będę zadowolony, jednak wcześniej proszę o Waszą opinię.


Jakie masz obecne "głośniki" ?
Zresztą twoje założenie jest złe, bo nawet mając niedużą gotówkę można wybrać coś pod swój gust, a nie na zasadzie "pewnie będę zadowolony". Kup świadomie, będziesz bardziej zadowolony, no chyba że nawet cena supernowych jest dla Ciebie na zasadzie garści drobnych z kieszeni.
Przecież nawet za 1,80 zł można kupić pączka, drożdżówkę, rurkę z kremem, bułkę z owocami i 10 innych różnych propozycji i mimo że będą lepsze od suchej bułki to będą inne..
Chyba wiesz jaki masz gust i wiesz, że kolumny uzupełniają się brzmieniem ze wzmacniaczem. Jak gra 520 możesz poczytać , posłuchać o supernowa raczej nie poczytasz, jednak namawiam do świadomego kupowania. A opinia innych o którą prosisz,, jest jak ankieta, może Cię statystycznie nie obejmować .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie.Interesuje mnie sprzęt nowy. Wiem że sprzęt używany w tej cenie byłby pewnie z nieco wyższej półki ale nie będę ukrywał że bardzo istotny jest wygląd kolumn. Niewysokie, tj. < 85cm, przy czym najlepiej lakierowane bądź też pokryte jakimś równiutkim, eleganckim, czarnym plastikiem. Tutaj Dali Zensor 5 byłyby idealne jednak budżet jaki chcesz przeznaczyć na całość to 1000zł. W tejże cenie zaproponowano mi zestaw o którym pisałem w pierwszym poście. 1300 zł to mój max. Przeglądając allegro nie znalazłem ciekawszej propozycji niż owe pure - stąd mój wątek czy kolumny z zestawu 5.1 będą jako tako współpracowały.

Pomieszczenie to 20m pokój i przeznaczenie to rock/metal. Nie przewiduję rozbudowy. Współpracować ma z tv i odtwarzać muzykę z laptopa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

85cm, przy czym najlepiej lakierowane bądź też pokryte jakimś równiutkim, eleganckim, czarnym plastikiem. Tutaj Dali Zensor 5 byłyby idealne jednak budżet jaki chcesz przeznaczyć na całość to 1000zł.

Pomieszczenie to 20m pokój i przeznaczenie to rock/metal.



To raczej te Dali 5 nie byłyby idealne, chyba że w kwestii wizualnej, kolumny dobre ale do subtelngo plumkania. Do takiej muzyki , mocnej i dynamicznej z Denoenm świetnie zgrywa się Monitor audio bx5, a tańszy od Dali 5 całe 1200zł ( a też bardzo ładne)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...